Trafo ROCO 10798

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Trafo ROCO 10798

Příspěvekod addam769.2 » pát 10 bře, 2023 4:11 pm

Zdravím, nedávno jsem si koupil trafo ROCO 10798, předtím jsem měl jednoduchý ovladač Piko, který se nachází u startsetu Piko. Když jsem trafo zprovoznil, tak jsem si všiml že přechod mezi rychlostními stupni není vůbec plynulý, jako byl u toho ovladače Piko. Což mě hodně zarazilo, jelikož trafo od Roca stálo něco okolo 2000, a u té ceny bych čekal že za to bude stát. Samozřejmě chápu že u analogu ten přechod mezi rychlostmi nemůže být tolik plynulý, ale vadí mi z principu to že levnější ovladač je na tom z tohohle hlediska lepší než dražší trafo. Nevíte co bych mohl udělat, či bych měl trafo vrátit a co byste kdyžtak doporučili. Díky, přeju hezký den.
addam769.2
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 08 kvě, 2022 11:41 am

Re: Trafo ROCO 10798

Příspěvekod MichalM » pát 10 bře, 2023 5:32 pm

Za ty peníze bych to vrátil a zajel do nejbližšího obchodu s elektrosoučástkami. Tam bych koupil stejnosměrný zdroj, PWM regulátor a jednoduchou pojistku proti zkratu. Jak to zapojit ti tam určitě poradí. V podstatě připojíš zdroj k regulátoru a mezi regulátor a koleje dáš ještě pojistku. Nejlépe nejakou tepelnou, aby zase sepla az pomine zkrat. Proud max 2A bude bohatě stačit.
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov


Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků