Webové kamery na sledování kolejiště

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Příspěvekod Houmr » stř 21 kvě, 2008 2:44 pm

Richarde to už začíná být docela cenově zajímavé. Takže kolik by mě stály dvě komplet kamery zapojené na PC? No já obraz nechci ukládat na disk, takže bych asi s datovým tokem neměl být takový problém a navíc mi nejde o maximální rozlišení snímaného obrazu, nebo ano?
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod richard0404 » stř 21 kvě, 2008 10:03 pm

Spojím odpovědi pro Kvasha a Houmra
Visty nemám a ani jsem to nezkoušel mam SP3 a pokud vím tak s visty má občas problém i kamery Axis . Dodávaný soft ke kamerám pracuje pouze pro XP. J e však možno použít jiný soft pro kamery.
Na obrazu je opravdu 9 aktivních kamer , ale při připojení na LCD televizi jde i 12 .
Technická data : PAL: 628x582 NTSC: 510x492
380 TV řádků
9 volt
Já mám základní set a k tomu 3 kamery a když chci kameru nahrát tak ji vyvolám a pak zapnu ukládání. Málo kdy používám záznam více kamer . Nemám tak dobrý PC.
K ceně základní set je cca 3000,- (zař na příjem signálu a kamera) a přídavná kamera je za 900,- momentálně není předpoklad že bude dána do akce. V průběhu září mají nastoupit nove systémy bezdrátových kamer s USB připojením. Systém má poskytovat kvadrátor obrazu (rozděleno pouze na 4 kamery a nahrávat lze i tento rozdělený obraz ). Kamery budou vybaveny manuálním nastavitelným objektivem cena se bude pohybovat do 9 tis za 4 kamery a zařízení na příjem signálu.
Houmre pokud nebudeš ukládat obraz lze použít PC TV kartu a do ni napojit set jen s výstupem cinč kde cena je 2100,- za 2 kamery a základní přenosový set.
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Houmr » pát 23 kvě, 2008 7:33 am

No tak to už vypadá dobře. Jsem pak omezen jen dvěma kamerami? Nebo mohu připojit více kamer?
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod richard0404 » pát 23 kvě, 2008 2:10 pm

Každý tento modul je na 4 kamery. Zakoupíš základní set je přijímač na 4 kamery a 1 kamera. Pak si koupíš kameru 2 až 4. Do PC je možnost napojení USB nebo cinč. Houmre můžem se domluvit na nějakém srazu až pojedeš na burzu nebo k Michalovi vemu to někam sebou . :lol:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Houmr » pát 23 kvě, 2008 5:13 pm

Dobře, až by to bylo aktuální, tak se ti ozvu, ale zatím to nějak nespěchá, protože kolejiště je ve stavu jakém je :cry: Nebo pokud by se jednalo o praktickou ukázku, tak by možná bylo více zájemců, třeba u Michala v obchodě :?: Při nějaké příležitosti.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod richard0404 » pát 23 kvě, 2008 5:43 pm

Houmre jasně stačí napsat a není problém vezmu set sebou.
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 23 kvě, 2008 6:41 pm

richard0404 píše:Houmre jasně stačí napsat a není problém vezmu set sebou.

Nebo pověříte nějakého soba ;-)
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod kvasha » ned 25 kvě, 2008 6:58 pm

Zdenek Valter píše:
richard0404 píše:Houmre jasně stačí napsat a není problém vezmu set sebou.

Nebo pověříte nějakého soba ;-)


to ne, chtělo by to rovnou praktickou ukázku ... určitě bych se opět účastnil ...
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod TTcko » pon 26 kvě, 2008 4:37 am

richard0404 píše:Jak píše Jarda kamery Axis jsou velmi kvalitní, ale ty používám k jiným účelům. Našel jsem pro moje kolejiště kamery z mé práce.
Já na svém kolejišti používám tyto kamery http://www.kcb.cz/www/prilohy/wj-500%20cz.pdf
možnost napojení na video nebo DVD recorder. Kamery jsou některé černo bílé ale počítám s jejich pozdější výměnou. Jako monitor používám jak malý tak mám i větší s kvadrátorem. Některé kamery mají manuální optiku. Do modelů mám bezdrátové kamery s nastavitelnou optikou a s přijímačem na 4 kamery. :lol: :lol:

Tak tak to je asi nejlevnejsi reseni. Tusim v praze v bauhausu atd urcite taky neco najdes Houmre
TTcko
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned 25 kvě, 2008 10:15 am
Bydliště: PRAHA

Příspěvekod richard0404 » pon 26 kvě, 2008 2:43 pm

Tak tak to je asi nejlevnejsi reseni. Tusim v praze v bauhausu atd urcite taky neco najdes Houmre[/quote]

Proč bauhaus :?: :roll: Nabízel jsem něco pro každého stačí napsat psal jsem o tom několik příspěvků výše.
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 07 pro, 2008 10:59 am

Kdo nechce jen sledovat provoz, ale i pořizovat "jízdní" záběry z pohledu strojvůdce - tak tady je možné řešení! Naložíme na vagon a jede se...

http://www.airace.cz/airace/flycam/
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Webové kamery na sledování kolejiště

Příspěvekod milan222 » sob 31 črc, 2010 9:07 pm

dnes se da poridit kolem 900,-kc videodeska do PC. je to neco jak zvukova karta s ctyrmi cinci. k ni se da pripojit jakykoliv zdroj videosignalu po zlutem cincu... k tomu je taky program ktery dokaze ctyry kamery vtestnat na obrazovku. pak se akorad dokupuji kamery... kamera jak krabicka vod sirek s infra prisvicenim a samozrejmne barevna vyjde na cca 500-700kc.
existuje i varianta do USB ale ta vyjde na 1300,-...
milan222
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 01 lis, 2009 8:05 pm
Bydliště: trutnov

Re: Webové kamery na sledování kolejiště

Příspěvekod pavel47 » pon 10 říj, 2011 10:04 pm

Vážení přátelé, měl bych jeden dotaz a tím i žádost o radu. Mám rozestavěné kolejiště v H0, kde jsou i dvě skryté stanice a potřeboval bych poradit s kamerovým systémem, který by používal dvě přepínatelné kamery a asi sedmipalcový monitor, který by měl být umístěn na ovládacím pultu. V žádném případě nechci používat počítač, ten mám na druhé straně pokoje, tak že bych mohl sledovat provoz ve skryťácích velice těžko. Kamery by měli být pokud možno menší velikosti a celá soustava by měla být za rozumnou cenu. V elektrice na kolejišti se celkem vyznám, ale kamerový systém je pro mne „Španělská vesnice“
Za případné rady děkuji.
Pokud jsem tento dotaz špatně umístil, tak se velice omlouvám, nemám se psaním do fóra žádné zkušenosti.
pavel47
pavel47
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 06 srp, 2011 9:12 pm

Re: Webové kamery na sledování kolejiště

Příspěvekod fulda » úte 11 říj, 2011 7:23 am

Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Webové kamery na sledování kolejiště

Příspěvekod pavel47 » úte 11 říj, 2011 7:47 am

Děkuji za radu. Původně jsem myslel použít tohle, http://www.gme.cz/cz/baby-monitor-kit-d ... 5-262.html , ale nevím jestli nejsou u tohoto setu moc velké kamery (kamera) a jestli se vůbec dá snímat obraz na malou vzdálenos, dejme tomu na dvacet až třicet centimetrů. Pravděpodobně jsou ty kamery větší kvůli vysílači bezdrátového spojení, ale já můžu mít spojení klidně drátové. Nejvíc se mi na tomto setu líbí, že nemusím zjišťovat jestli ten monitor s kamerami mohou fungovat spolu. Jinak mi není jasné, jestli se může koupit monitor a jakákoliv kamera a to celé drátově propojit, což by se mi líbilo nejvíc. Jak jsem již psal, tomu vůbec nerozumím.
pavel47
pavel47
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 06 srp, 2011 9:12 pm

PředchozíDalší

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků