Přestavník Roco 61195 geoline

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Přestavník Roco 61195 geoline

Příspěvekod Oskar 58 » ned 21 bře, 2021 11:19 am

Dobrý den,
Mám asi 4 tyto přestavníky zabudované ve výhybkach v kolejisti.
Kdo zná, ví, že výhoda že je všechno schované pod kolejema, se stává rázem nevýhodou v případě servisu. Musíte rozebrat metr koleji, což v případě geoline, vždy smrdí prasknutím podloží.
Jeden z těch přestavníku funguje buď jen jednosmerne nebo musí dostat jakoby dvojimpuls od spínače aby přehodil. A nebo v něm jen jakoby cvaka/hučí a nic. Zpátky vždy přehodi tzv. na drc.
Nemá někdo nějakou radu?
Díky, Oskar.
Oskar 58
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 20 bře, 2021 6:19 am

Re: Přestavník Roco 61195 geoline

Příspěvekod workous » pát 02 dub, 2021 6:18 pm

Ahoj, vzdy jsem to řešil výřezem pod vyhybkou prave proto když se něco stane, aby bylo možné se tam dostat. U více patroveho kolejiště už je to boj. Používal jsem dekoder origo Roco pro 8 výhybek i vestavby do koleji nebo samo domo Arduino.Tvuj problém jsem neměl jen když byl špatně zasunut kabel do výhybky respektive o dírku vedle.
P.S. jednou mi zateklo lepidlo do prestavniku pak se to chovalo podobne.
Naposledy upravil workous dne sob 03 dub, 2021 10:22 am, celkově upraveno 1
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Přestavník Roco 61195 geoline

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 03 dub, 2021 9:34 am

Oskar 58 píše:Dobrý den,
Mám asi 4 tyto přestavníky zabudované ve výhybkach v kolejisti.
Kdo zná, ví, že výhoda že je všechno schované pod kolejema, se stává rázem nevýhodou v případě servisu. Musíte rozebrat metr koleji, což v případě geoline, vždy smrdí prasknutím podloží.
Jeden z těch přestavníku funguje buď jen jednosmerne nebo musí dostat jakoby dvojimpuls od spínače aby přehodil. A nebo v něm jen jakoby cvaka/hučí a nic. Zpátky vždy přehodi tzv. na drc.
Nemá někdo nějakou radu?
Díky, Oskar.

To vypadá, jako bys měl v jednom směru na přestavníku nějakou překážku - tady se bez rozebrání asi neobejdeš :-(
Pokud to neodstraníš, tak můžeš o přestavník přijít :-(
toť můj názor.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.


Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků