ovladač Loconet na doma

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

ovladač Loconet na doma

Příspěvekod zdeno » úte 11 srp, 2020 5:40 am

tak jsem zase vymyslel něco nové a jinak. Jedná se o ovladač pro kobercove nebo stolove ježdění,
kdy se da na ovladaci nakreslit planek kolejiste a podle neho ovladat vyhybky.
Ma to vyhodu v tom, ze se nastavuji konkretni vyhybky podle layoutu a nemusi se hledat, kde je ktera vyhybka umistena.
Teda kazdy den muzete jezdit podle jine sestavy kolejiste.
https://www.railnet.sk/view.php?cisloclanku=2020080001
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: ovladač Loconet na doma

Příspěvekod zdeno » čtv 13 srp, 2020 6:33 am

proc nepisete sem, ale pisete mi soukrome spravy ??
---
toto je prototyp a bude chvili trvat nez se vychytaji vsechny mouchy, teda neprodavam.
Zatim jsou vyrobene dva kusy, jeden je zapujceny na testovani.
Cena vychazi na 50 Eur, protoze jsou tam drahe veci.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: ovladač Loconet na doma

Příspěvekod Miloš Pavlát » úte 29 zář, 2020 8:35 am

Ježdění na koberci se mě týká, ale moje představa je spíše jako zde doplněk k tabletu.
Obrázek
Doma jezdím s Multimaus na setkání s FREDem než jsem si stačil pořídit Z21 (velké "Z" černá) přišel DigiKeijs a až bude můj, tak budu moci i doma použít FREDa a s ním i tablet.
Svět bohužel pokročil od doby tlačítkové k době dotykové. Nafotit rozložení, doházet výhybky do obrázku a přiřadit adresu se mi velmi líbí. Některé funkce jako ovládání hlasitosti rádia nebo rychlost lokomotivy, tam je samostatný HW prvek uživatelsky nenahraditelný.
Ač se cítím být cílovou skupinou, určitě si takovýto ovladač nepořídím.
Doufám, že Tě můj názor neodradí od další tvůrčí činnosti.
Přeji pevné zdraví.
Miloš
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 332
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: ovladač Loconet na doma

Příspěvekod sidlo » úte 29 zář, 2020 8:56 am

@Miloš spíše než ovladačem bych to nazval cetrálou ke které se na webu výrobce nedá stáhnout manuál a prodává se u nás za neuvěřitelných 16.987 Kč. Je možné, že se u nás najde někdo, kdo by to dětem na kobercové ježdění koupil. No za ty peníze nekup to.
https://www.happymodel.cz/viessmann-5320-digitalni-centrala-commander-2/
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: ovladač Loconet na doma

Příspěvekod Miloš Pavlát » úte 29 zář, 2020 9:09 am

Souhlasím, že je to raketa. Mě se tam líbí ten nápad podložky pod tablet s ovladačem rychlosti pro loko.
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 332
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: ovladač Loconet na doma

Příspěvekod zdeno » úte 29 zář, 2020 9:45 am

Miloš Pavlát píše:Souhlasím, že je to raketa. Mě se tam líbí ten nápad podložky pod tablet s ovladačem rychlosti pro loko.

je to dotazene do extremu a cena tomu odpovida.
Tady se bude muset rozhodnout zakaznik, co pouzije.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: ovladač Loconet na doma

Příspěvekod TTmili » pon 12 říj, 2020 3:36 am

Mě osobně se tahle myšlenka líbí, a dokonce bych si troufl tvrdit, že nemusí jít jen o ovladač pro kobercové ježdění. Umím si něco takového, jen bez ovládání lokomotiv a třeba i s podbarvováním kolejí podle detekce obsazení, představit místo vpodstatě celého ovládacího pultu kolejiště. Klidně třeba s větším displejem a "natvrdo" nahraným schématem stanic, tak aby to vlastně suplovalo pult reálné reléovky nebo JOPky. Zvlášť užitečné by to bylo pro použití u skrytých nádraží, případně u vzdálenějších nádražíček mimo dohled.
Možná vymýšlím vymyšlené, možná je to kravina, mě se.ta myšlenka ale docela líbí, a tenhle ovladač je od ní krůček.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: ovladač Loconet na doma

Příspěvekod zdeno » pon 12 říj, 2020 7:09 am

TTmili píše: nemusí jít jen o ovladač pro kobercové ježdění. Umím si něco takového predstavit, jen bez ovládání lokomotiv a třeba i s podbarvováním kolejí podle detekce obsazení,

Asi nejvetsi problem je nahravani podkladu pro vytvoreni toho obrazu kolejiste na displeji.
To neni par byte, ale spousta adres, ktere se musi nahrat a priradit a taky spravovani barev neni uplne jednoduche.
Musela by se urcit specialni ikona, ktera by barvou reagovala na paket B2.
---
A uz vubec se nedaji nastavovat cesty, to by vyzadovalo uplne prekopat cely program a vytvaret zaverove tabulky. To by laik nedokazal nadefinovat.
Takove programy se delaji na pocitaci a ne na 8-bit procesoru. Dalo by se to, ale musel by na to byt externi program, ktery by vytvoril "include", ktere by se do 2560 nahralo.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am


Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků