Příslušenství u FZ1

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Re: Příslušenství u FZ1

Příspěvekod TT lok » čtv 18 čer, 2020 7:48 pm

Konečně jsem vše dodělal a nyní se pouze radovat. Kolejiště má lampy a osvětlené domečky. A výsledek je zde. Někdo může namítat, že bílý žárovky( tady diody) jsou hrozné. Ale já si myslím, že je jenom otázka času, kdy k tomu dojde i v reálném životě. Tak jako u pouličního osvětlení. Samozřejmě že u kostela jsou zachovány žluté žárovky. :D
děkuji všem za odpovědi!!!!
Ještě není hotovo. Ještě přijdou detaily a auta jsem tam jenom rychle naházel.
Přílohy
IMG_20200618_213758.jpg
TT lok
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 08 čer, 2019 1:22 pm

Re: Příslušenství u FZ1

Příspěvekod sidlo » čtv 18 čer, 2020 7:58 pm

Bílé až modré výbojky patří do epochy IV. Já v tom problém nevidím, naopak, je to správně.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Příslušenství u FZ1

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 18 čer, 2020 8:15 pm

Bílé výbojky - rtuťové byly k vidění ve stanicích dlouho a myslím, že se leckde najdou dodnes. Na ulicích už moc vidět nejsou, obce bývají ve výměně pouličního osvětlení pružnější než dráha / SŽDC.
Možná bych zvětšil předřadné odpory, aby ty LED trochu utlumily. Jak u lamp, tak i u domků.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Příslušenství u FZ1

Příspěvekod MiG » pát 19 čer, 2020 9:41 am

U domečků bych ještě mimo ztlumení rozvážil jas jednotlivých oken, pokud je to technicky nenáročné.
Takhle to vypadá, že je v těch domech vždy jeden velký extrémně přesvětlený sál, ze kterého vedou všechna okna.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Příslušenství u FZ1

Příspěvekod jipol57 » pát 19 čer, 2020 12:30 pm

Dobrá poznámka.
Navrhoval bych různá okna zevnitř podlepít různě průsvitnými papíry. A taky každý s jiným barevným odstínem do žluta. A ledky můžou zůstat jak jsou. Papíry můžou mít taky nějaký svislý vzoreček jako záclony a závěsy, a některá zhasnout - zatemnit úplně.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Příslušenství u FZ1

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 19 čer, 2020 12:41 pm

U nádraží v Bečově a u stavěděl jsem bodové zdroje přelepoval normálním papírem abych trochu snížil jas a rozprostřel světlo do větší plochy.
Do okem bytů v 1.Np nádražní budovy jsem vlepoval záclony z běžného ubrousku - papír. kapesníku rozloženého na jednotlivé vrstvy. Některé k jsem pak lehce barvil.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Předchozí

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků