Arduino DCC PCB

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Arduino DCC PCB

Příspěvekod petrsacl » pát 01 kvě, 2020 2:52 pm

Ahoj tak sem se pustil do navrhu desky dekoderu s arduinem ktera by mi vyhovovala. Prosim o vase nazory a odhaleni pripadnych chyb. Kdyby nekdo chtel desky udelam jich vic.
Přílohy
dcc_navrh.jpg
dcc_schema.jpg
petrsacl
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 12 bře, 2017 10:37 am
Bydliště: Tišnov

Re: Arduino DCC PCB

Příspěvekod petrsacl » pát 01 kvě, 2020 2:53 pm

x
Přílohy
dcc_up_1.jpg
dcc_down.jpg
dcc_up.jpg
petrsacl
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 12 bře, 2017 10:37 am
Bydliště: Tišnov

Re: Arduino DCC PCB

Příspěvekod zdeno » pát 01 kvě, 2020 4:46 pm

je to dost amaterske, teda aspon na ty dva hole vstupy ADC bych dal pull-up odpory.
A vubec bych se nebal tam nejake ochranne odpory nahazet, teda aspon na planovane vstupy, mista je tam dost.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Arduino DCC PCB

Příspěvekod petrsacl » pát 01 kvě, 2020 5:25 pm

zdeno píše:je to dost amaterske, teda aspon na ty dva hole vstupy ADC bych dal pull-up odpory.
A vubec bych se nebal tam nejake ochranne odpory nahazet, teda aspon na planovane vstupy, mista je tam dost.



Amaterske to je kazdopadne. :wink: Ktere vstupy mas na mysli?
petrsacl
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 12 bře, 2017 10:37 am
Bydliště: Tišnov

Re: Arduino DCC PCB

Příspěvekod zdeno » pát 01 kvě, 2020 5:47 pm

petrsacl píše:Ktere vstupy mas na mysli?

A6,A7 a taky bych zapojil diodu mezi Vin a +5V, protoze pokud pripojis +5V a ne Vin, tak ti odejde 7805 stab.
A to se stane vzdycky, kdyz pripojis programator USB bez DCC !!
---
takovych napadu uz jsem mel spoustu a vsechny jsem zahodil. Duvod je ten, ze to je polotovar (mezikus),
ktery umi jen prijmout DCC signal a neumi sam nic obslouzit. Na kazdou pouzitou periferii musis dat aspon
jednu soucasku, treba pro LEDku.
---
Teda moje rada je, dat tam uz predpripravene veci pro dalsi periferie. Teda aspon odpory pro LEDky a pro vstupy a
ochrany do baze tranzistoru.
Přílohy
pinout_nano.pdf
(748.65 KiB) 190 krát
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Arduino DCC PCB

Příspěvekod Pater » sob 02 kvě, 2020 5:02 pm

Pokud se ptáš na chyby, tak na vstupu optočlenu jsi dal LED. Tyto diody jsou dost pomalé a mohou degradovat DCC signál. Na jejím místě by měla být nějaká rychlá dioda např. 1N4148.
Na výstupu optočlenu máš pull-up rezistor s hodnotou 5k. Kdyby ti to nefungovalo, tak v datasheetu je psáno max. 4k. A doporučen je i odrušovací kondenzátor.
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: Arduino DCC PCB

Příspěvekod daba12 » ned 03 kvě, 2020 4:19 pm

Nápad to není špatný, ale jak píše Zdeno. Pořád budeš muset ještě něco použít. Mě se osvědčilo používat PCB od Šídla pro jeho moduly ARD https://sites.google.com/site/sidloweb/elektrika/22-uni16ard
Podle potřeby nepoužiji třeba potvrzení zápisu CV, napájení nebo ULN obvody (místo nich můžu rovnou dát rezistory), atd. I by šlo napájení napojit na DCC. Jenom to není pro Nano, ale pro Mini.
Mám na deskách udělané třeba efekty pro světla, pro přejezd se závorami a další. Ale je jasné, že to nemusí každému vyhovovat.
Dan
Z21, epocha VI, TT
daba12
 
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 04 říj, 2018 1:52 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Arduino DCC PCB

Příspěvekod petrsacl » úte 05 kvě, 2020 8:23 am

Diky za komentare. J8 a J9 lišty jsou určeny na propojeni odpory nebo propojkou.
petrsacl
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 12 bře, 2017 10:37 am
Bydliště: Tišnov


Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků