Osvětlení vag.fleischman

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Osvětlení vag.fleischman

Příspěvekod richard0404 » sob 22 bře, 2008 11:05 pm

Nemá někdo zkušenost s osvětlením vagónů fleischmann. Chtěl jsem namontovat koncová světla a objednal jsem si fleismann 6451 koncová světla ale nějak nechápu jak sbírat napájení . Díky za info . :cry:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Re: Osvětlení vag.fleischman

Příspěvekod kvasha » ned 23 bře, 2008 8:16 am

richard0404 píše:Nemá někdo zkušenost s osvětlením vagónů fleischmann. Chtěl jsem namontovat koncová světla a objednal jsem si fleismann 6451 koncová světla ale nějak nechápu jak sbírat napájení . Díky za info . :cry:


zkus se podívat sem: http://magazin.modely.biz/diskuze/viewtopic.php?t=456 v rámci této diskuze jsme řešili i sběr napájení a dat ...
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod richard0404 » ned 23 bře, 2008 8:40 am

kvasha díky tuhle diskusi jsem pročetl ale moc mi nepomohla údajně existuje katalog montáže Fleischmann ale moc tomu nevěřím . Proto jsem se ptal přímo na vagóny Fleischman jestli toto osvětlení někdo nemontoval. Jedná se o vagón 5269 a koncová světla 6451 vše od Fleischmanna . Přes to díky za info . :cry:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod kvasha » ned 23 bře, 2008 8:55 am

richard0404 píše:kvasha díky tuhle diskusi jsem pročetl ale moc mi nepomohla údajně existuje katalog montáže Fleischmann ale moc tomu nevěřím . Proto jsem se ptal přímo na vagóny Fleischman jestli toto osvětlení někdo emontoval. Jedná se o vagón 5269 a koncová světla 6451 vše od Fleischmanna . Přes to díky za info . :cry:


právě proto, že tu koncovou "destičku" od fleischmanna znám, tak vím, že je nutné řešit sběr stejně jako u jakéhokoliv jiného systému. FL. totiž nemá žádnou samostatnou sadu pro sběr a řeší to nějak podivně?! má jen takové přítlačné drátky na osičku nápravy?! FL. předpokládá, že při instalaci koncových světel už máš sběr vyřešen pro osvětlení interiérové. O katalogu montáže nic nevím :-(
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod richard0404 » ned 23 bře, 2008 9:09 am

Vnitřní osvětlení nemám a nechce se mi dávat 6 stovek za světla když nevím jestli jsou tam sběrače proudu . Na některých fotkách fleischmanna uvádí u vnitřního osvětlení sběrače a u jiných foto zase ne tak nevím ? Mám od Roca sběrače k osvětlení tak to možná vyřeším tím . Ještě se chci zeptat u koncových světel je odpor mimo desku s diodami zřejmě se používá jako ochrana pře vypálením prý se někam vkládá nemáš představu kam . Díky .
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod kvasha » ned 23 bře, 2008 9:17 am

richard0404 píše:Vnitřní osvětlení nemám a nechce se mi dávat 6 stovek za světla když nevím jestli jsou tam sběrače proudu . Na některých fotkách fleischmanna uvádí u vnitřního osvětlení sběrače a u jiných foto zase ne tak nevím ? Mám od Roca sběrače k osvětlení tak to možná vyřeším tím . Ještě se chci zeptat u koncových světel je odpor mimo desku s diodami zřejmě se používá jako ochrana pře vypálením prý se někam vkládá nemáš představu kam . Díky .


a jakou sadu od Roco máš? máš tu rozporku nebo ty kroužky?! s tou rozporkou mám špatnou zkušenoust. to si se mohl dočíst na tom odkazovaném fóru. kroužky se mi zatím nepodařilo sehnat.

Pokud si dobře pamatuju, tak na té destičce byl někde symbol odporu a tam by se měl připájet jeden konec. Druhý pak na přívod napájení. Myslím, že pak už bylo jedno na jaký "pól"?!
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod richard0404 » ned 23 bře, 2008 9:34 am

Mám jak očka tak tady mám i stou rozporkou ještě nové osvětlení.A hlavně jsem ještě našel měděná očka co se dřív používaly u starých telefonů . Ještě dotaz je jedno jestli teď to budu provozovat na analog a potom na dcc. Díky.
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod kvasha » ned 23 bře, 2008 9:47 am

richard0404 píše:Mám jak očka tak tady mám i stou rozporkou ještě nové osvětlení.A hlavně jsem ještě našel měděná očka co se dřív používaly u starých telefonů . Ještě dotaz je jedno jestli teď to budu provozovat na analog a potom na dcc. Díky.


Tak teď to ber pouze neoficiálně a nech si to někde ověřit. Podle mého v případě analogu tam není potřeba dávat ten odpor. naopak u digitálu tam být musí.

A zkoušel si se dívat na tu doporučenou sadu interiérového osvětlení?! čís. 6454.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod richard0404 » ned 23 bře, 2008 9:57 am

Právě že koukal přes vyhledávač a nenašel proto jsem se obrátil na forum jinak ten znak odporu tam není .Jedna věc mně u těchto výrobků štve a to je návod v češtině .Buď budu mít věc co chci a nebude u toho návod a nebo si to nekoupím ale to bych tady neřešil. Přesto tam ten odpor asi dám ničemu by to nemělo vadit. Přesto díky za radu.
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 23 bře, 2008 12:22 pm

richard0404 píše:Právě že koukal přes vyhledávač a nenašel proto jsem se obrátil na forum jinak ten znak odporu tam není .Jedna věc mně u těchto výrobků štve a to je návod v češtině .Buď budu mít věc co chci a nebude u toho návod a nebo si to nekoupím ale to bych tady neřešil. Přesto tam ten odpor asi dám ničemu by to nemělo vadit. Přesto díky za radu.


Můžeš poslat fotky podvozků ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod richard0404 » ned 23 bře, 2008 12:42 pm

Zdenek Valter píše:
richard0404 píše:Právě že koukal přes vyhledávač a nenašel proto jsem se obrátil na forum jinak ten znak odporu tam není .Jedna věc mně u těchto výrobků štve a to je návod v češtině .Buď budu mít věc co chci a nebude u toho návod a nebo si to nekoupím ale to bych tady neřešil. Přesto tam ten odpor asi dám ničemu by to nemělo vadit. Přesto díky za radu.


Můžeš poslat fotky podvozků ?


http://picasaweb.google.cz/richard04040 ... Fleischman
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod marek.zavadil » pon 02 čer, 2008 6:37 pm

Zdravím

Chtěl bych se jenom zeptat, mám doma spoutu rychlíkových vozů a chtěl bych si je postupně všechny osvětlit ale originální osvětlení není zrovna levné a tak jsem našel na Ebay tento typ. http://cgi.ebay.com/LED-Lighting-Strip- ... m153.l1262

Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Dik
Uživatelský avatar
marek.zavadil
 
Příspěvky: 31
Registrován: pát 30 lis, 2007 3:36 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod richard0404 » pon 02 čer, 2008 7:56 pm

Marku tohle neznám ale používám SMD diody za pomocí kondíku aby při přejezdu výhybek neblikaly cena tak 100,- na jeden vagón .Schéma tady http://www.volny.cz/masinky2003/osvetle ... u_LED.html
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod kubulak » stř 11 čer, 2008 6:59 pm

Hezky vecer, poradi mi nekdo jaky typ zarovicek se pouziva pro osvetleni interieru rychlikovych vozu Schicht HO? Parametry zarovicek a zejmena kde by se daly sehnat? Diky predem.
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

osvětlení vagónů

Příspěvekod zugi » pát 07 lis, 2008 10:58 pm

Stavim Be od LPH a chtěl bych ho osvětlit. Základní zapojení (můstek, kondenzátor, odpor, LED) je mi jasný a plně ho chápu. Jen mi nedochází jakej použít odpor, aby svit začítal už při velice malých napětích. Má význam zapojit ještě zenerovku nebo stabilizátor?

Obrázek
(zdroj obrázku)
LED bych ale zapojil paralelně, protože předpokládám, že sériově potřebují vyšší napětí.

Teď mám čistokrevnej analog s FZ1.
Chystám se na pokusy s PWM (obvod s NE555 + PC zdroj).
Na vysněném kolejišti bych ale už šel do DCC.

Lze toto jednoduché zapojení pro vagóny použít u všech systémů?
Jak se to bude chovat s PWM?

Možná jsou to primitivní dotazy, ale nějak si to nemůžu srovnat :-(
Forum jsem si samozřejmě přečetl, ale většina témat sklouzla k DCC a funkčním dekodérům...
Potřeboval bych to tak nějak v kostce
TT/IV-V.epocha , poslední měsíce/roky ve stavu ReadOnly :'(
Uživatelský avatar
zugi
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 07 bře, 2008 8:59 pm

Další

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků