Falešná detekce

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Re: Falešná detekce

Příspěvekod zdeno » pát 31 led, 2020 10:43 am

jipol57 píše:Jo díky. A taky tam mají zapojení s 555. Ale já před něj dávám komparátor, podle tohoto https://www.railnet.sk/view.php?cisloclanku=2018020001.

to neni dobre, to jsem vymyslel pred roky s jinymi zkusenostmi a znalostmi. Proste veci se vyvijeji k lepsimu. Dnes to uz nepouzivam, protoze preslechy jsou znacne.
Pokud to pouzijes, tak vazne pouvazuj nad "divokou" montazi kabelu, protoze je nesmis tahat blizko sebe.
---
Pokud potrebujes opravdu velkou citlivost, je vhodnejsi pouzit Darlignton a tim se posune vyhodnoceni o 0,7V nahoru. Je to zdanlivy paradox, ale gro je v h21e, ktere zesili aj velmi slabe signaly.
---
Pro spojeni dvou central postaci detekce jen hnaciho vozidla, detekce vagonu je nadbytecna a nekdy dela problemy.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3012
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Falešná detekce

Příspěvekod jipol57 » ned 02 úno, 2020 5:04 pm

zdeno píše:to neni dobre, to jsem vymyslel pred roky s jinymi zkusenostmi a znalostmi. Proste veci se vyvijeji k lepsimu. Dnes to uz nepouzivam, protoze preslechy jsou znacne.
Pokud to pouzijes, tak vazne pouvazuj nad "divokou" montazi kabelu, protoze je nesmis tahat blizko sebe.

No jo, měl si pravdu. V konečné verzi se to projevilo. Sice ABC už funguje spolehlivě i se čmeláky, které byly nejméně spolehlivé, ale dochází k ovlivňování detekce sousedními úseky. Budu zkoumat dál.
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Předchozí

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků