Analog: detekce obsazeni

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Re: Analog: detekce obsazeni (c) Tondakladno

Příspěvekod sidlo » pon 29 říj, 2018 12:23 pm

Do posledního písmene souhlasím s postem od JOHNZ » pon 29 říj, 2018 1:54 pm
Tvrdím že
1) tondakladno má přehnané představy o možnostech uC, není v tom nic osobního, je to o nějakém množství zkušeností
2) co se týká zdenova pultíku, tak dle mého soudu ve srovnání s mým Stavědlem nebo Kostičkou od fuldy, tak zdeno došel nejdále ve schopnosti něco řídit a nepoužít k tomu počítač, opět v tom není nic osobního, zdeno - chtělo by to více klidu
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3585
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Analog: detekce obsazeni (c) Tondakladno

Příspěvekod tondakladno » pon 29 říj, 2018 12:55 pm

sidlo píše:To jsme už hodně OT

tondakladno píše:Picaxe - 20M2

má 16 programovatelných pinů.
Schéma Stavění cesty6 tlačítek, 4 výhybky potřebují 8 výstupů. Cokoli návěstidel s rychlostní návěstní soustavou bez posunu a přivolávačky potřebuje v uvedeném schematu 3 dvousvětlová návěstidla což je 6 výstupů a 3 třísvětlová návěstidla což je 9 výstupů. Už jsem na potřebě 29 pinů, jinými slovy nám 13 pinů chybí.
Proto píšu buď
používat termín Cokoliv velmi opatrně, protože naše možnosti jsou omezené
nebo
začít používat rozšiřující obvody jak radí JOHNZ, ale to už jsme se dostali na úroveň složitosti zdeno a jeho pultík, jak poznamenává tentýž autor.

tondakladno píše:
Částečně máš pravdu, až na to, že dvěma piny ovládám dvě výhybky. Tudíž celkem na výhybky potřebuji 4 piny. Logicky vzato např., když nastavím trasu od
tlačítka 2 a výjezd TL.3 , tak zákonitě musí být výhybka 1 a výh.2 nastavena do oblouku. Takže celkem 10 pin. a 6 mi zbývá na semafory. Když budu mít nedostatek
pinů, tak připojím druhý, který nepotřebuje žádný mezikus. Prostě propojím dva piny mezi sebou. Podotýkám že Picaxe ja také 40 pinové a to by Tvému
požadavku stačilo. Já takové požadavky nemám a tak mi 20 stačí.
Naposledy upravil tondakladno dne úte 30 říj, 2018 6:59 am, celkově upraveno 1
tondakladno
 
Příspěvky: 123
Registrován: sob 12 kvě, 2018 12:40 pm
Bydliště: Kladno

Re: Analog: detekce obsazeni (c) Tondakladno

Příspěvekod JOHNZ » pon 29 říj, 2018 1:17 pm

tondakladno: To, že to tebe stačí, nič neznamená, pretože to v tomto vlákne ponúkaš iným. A on ťa vlastne ešte sidlo šetril, pretože tie trojsvetlové návestidlá nie sú trojsvetlové, ale štvorsvetlové, a ak chceš stavať aj posun zmenia sa všetky dvojsvetlové na trojsvetlové a niekoľko dvojsvetlových (pre posun) pribudne. V jednej našej pomerne malej (na stretnutiach býva z tých menších, aj keď je dlhá jak týždeň do výplaty) štvorkoľajnej stanici (plus jedna odbočná trať, plus dve manipulačné koľaje) na modulovej železnici (kde chceme používať aj posun) budeme potrebovať, ak som to z hlavy správne spočítal, 13 tlačítok na stavanie ciest, 12 výhybiek, 5 dvojsvetlových návestidiel, 7 trojsvetlových návestidiel a 4 štvorsvetlové návestidlá (3 vchodové a jedno odchodové, kde sa musí dať samostatne postaviť do rovna a do odbočky). A to je 72 výstupov.
JOHNZ
 
Příspěvky: 140
Registrován: sob 05 led, 2008 9:24 pm

Re: Analog: detekce obsazeni (c) Tondakladno

Příspěvekod belgarat » pon 29 říj, 2018 1:55 pm

Hlavni problem: siti programu, nebo dokonce navrhu plosnaku PRIMO NA MIRU konkretnimu zhlavi. Ano, opravdu verim tomu ze dokazes udelat "pultik" pro sve kolejiste a aby fungoval presne jak Ty chces.

Je prezentace Tveho kolejiste duvod, proc jsi psal prispevek ? Pote dovol, abych ti virtualne potrasl pravici a popral dalsi udelatka, ktera funguji. Pokud chces ale neco "dat ostatnim", k vyrobe a premysleni, zustal jsi ani ne v tretine cesty; a to i kdyby se nekde zjevil spustitelny zdrojak pro PICAXE, schema a navrh desky. To NENI mysleno urazlive; konstatovani faktu.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2364
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Analog: detekce obsazeni (c) Tondakladno

Příspěvekod tondakladno » pon 29 říj, 2018 1:57 pm

JOHNZ píše:tondakladno: To, že to tebe stačí, nič neznamená, pretože to v tomto vlákne ponúkaš iným. A on ťa vlastne ešte sidlo šetril, pretože tie trojsvetlové návestidlá nie sú trojsvetlové, ale štvorsvetlové, a ak chceš stavať aj posun zmenia sa všetky dvojsvetlové na trojsvetlové a niekoľko dvojsvetlových (pre posun) pribudne. V jednej našej pomerne malej (na stretnutiach býva z tých menších, aj keď je dlhá jak týždeň do výplaty) štvorkoľajnej stanici (plus jedna odbočná trať, plus dve manipulačné koľaje) na modulovej železnici (kde chceme používať aj posun) budeme potrebovať, ak som to z hlavy správne spočítal, 13 tlačítok na stavanie ciest, 12 výhybiek, 5 dvojsvetlových návestidiel, 7 trojsvetlových návestidiel a 4 štvorsvetlové návestidlá (3 vchodové a jedno odchodové, kde sa musí dať samostatne postaviť do rovna a do odbočky). A to je 72 výstupov.


Zaplať pánbůch, že jste mi tam ještě nepřidaly združené návěstidlo ze Severní Koreje. To má dvojitý stožár a na každém je 22 světel tj. 44 světel a kdyby byly
dva,tak to je bratru 88 světel. To se přiznávám, to bych to nezvládl !!!
tondakladno
 
Příspěvky: 123
Registrován: sob 12 kvě, 2018 12:40 pm
Bydliště: Kladno

Re: Analog: detekce obsazeni

Příspěvekod belgarat » pon 29 říj, 2018 2:06 pm

tondakladno píše:Zaplať pánbůch, že jste mi tam ještě nepřidaly združené návěstidlo ze Severní Koreje.


Pokud krecovita legrace, smajlik. Pokud zesmesnovani, leci se studiem: http://masinky2003.wz.cz/navestidla_sled_r.html Edit: poucit se jak muze byt osidny "pocet dratu" zas pro zmenu zde: http://cs.ttodbocna.wikia.com/wiki/Kole ... %9B_Lhotka (a to nemyslim jako "jak jsem to dokazal", ale "jak jsem si nabehl").
Naposledy upravil belgarat dne pon 29 říj, 2018 2:25 pm, celkově upraveno 2
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2364
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Analog: detekce obsazeni

Příspěvekod JOHNZ » pon 29 říj, 2018 2:14 pm

tondakladno píše:Zaplať pánbůch, že jste mi tam ještě nepřidaly združené návěstidlo ze Severní Koreje. To má dvojitý stožár a na každém je 22 světel tj. 44 světel a kdyby byly
dva,tak to je bratru 88 světel. To se přiznávám, to bych to nezvládl !!!


Len som ti chcel naznačiť, že 40 výstupov je, v prípade stavby pultu na koľajisko, málo. Sakramensky málo. Nalož s touto informáciou ako uznáš za vhodné. 8)
JOHNZ
 
Příspěvky: 140
Registrován: sob 05 led, 2008 9:24 pm

Re: Analog: detekce obsazeni

Příspěvekod tondakladno » čtv 01 lis, 2018 7:02 am

JOHNZ píše:
tondakladno píše:Zaplať pánbůch, že jste mi tam ještě nepřidaly združené návěstidlo ze Severní Koreje. To má dvojitý stožár a na každém je 22 světel tj. 44 světel a kdyby byly
dva,tak to je bratru 88 světel. To se přiznávám, to bych to nezvládl !!!


Len som ti chcel naznačiť, že 40 výstupov je, v prípade stavby pultu na koľajisko, málo. Sakramensky málo. Nalož s touto informáciou ako uznáš za vhodné. 8)


Jistě máš pravdu, že v rozsáhlejším kolejišti je to málo. Pro moje kolejiště pracovních 17 pinů stačí.
tondakladno
 
Příspěvky: 123
Registrován: sob 12 kvě, 2018 12:40 pm
Bydliště: Kladno

Předchozí

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků