Pruzkum: "analogove" TCO, FBO

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Re: Pruzkum: "analogove" TCO, FBO

Příspěvekod belgarat » úte 02 říj, 2018 8:10 am

No ... perfektni to neni protoze minimalne napojeni prepinacu a LEdek pro indikaci vyresim priste jinak a lepe ;-D Ale funkcni to (zatim) je ...
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

"Analogove" TCO verze 1.0

Příspěvekod belgarat » pon 29 říj, 2018 5:33 pm

Dohotovil jsem vetsinu dokumentace pro "Analogove TCO". Povidani je na Wiki, zdrojaky, eagle soubory, vyexportovana schemata atd atd jsou na Githubu. Obecny kec jak maji TCO, Display atd spolupracovat je tady

Poznamka: je to braindump, protoze jednak potrebuji, aby to dokazaly casem udrzovat i decka v krouzku a jednak za rok-dva zapomenu co a proc jsem vlastne vymyslel. Berte to tak, omlouvam se laskavym ctenarum za rozvlacne popisy, nebo vysvetleni naprosto jasnych veci.

V provozu na klubovem kolejisti jsme meli starsi verzi udelatka, mezitim behem psani "dokumentace" jsem udelal "kosmeticke zmeny". Kdyby to bylo pro nekoho zajimave
- puvodne jsem myslel ze bude TCO a Display ridit jedno arduino. Nezvladl jsem tak rychle multiplexovani LEDek; takze jsem propjovaci pinovou listu zrusil
- vyvedl jsem signaly 4014 pro pripadne retezeni / ne-maticove zapojeni tlacitek
- ze SW jsem vyhodil vetsinu funkci (mozna neco zbylo) spojenych s S88/vystupy kdyz je Display uz samostatny sketch

Protistrana v kolejisti je funkcni, napsana v branchi "rs485_input" ServoPoint. Drobne doplnky (napr. pomocnou desku s MAX485 na vstupu) dodam.

Pokud bude mit nekdo napady, pripominky, dotazy ... tak prosim sem nebo SZ. Dotazy budu zaroven zapracovavat do wiki. Kecy o jinych procesorech, jazycich davejte rovnou do Plku, prezentace vlastnich obdobnych reseni (Pultik, apod) do jejich vlastnich vlaken - sem prosim jen odkazy. Binec budu hlasit moderatorovi (cimz se mu predem omlouvam, doufam ze bude shovivavy k vlaknu jako takovemu).

Rad bych docilil konecne ucelne diskuse ... nebo hromadneho ignorovani :) dekuji.

Edit: jo a zapomnel jsem: vim ze to je kockopes, ze pouzit digital je jednodussi. To prosim nepiste, a kdyz, tak do Plku. Centralu tohle klubove kolejiste proste mit nemuze. Cele tohle tema je proto, ze nejakemu "analogistovi" to muze vyresit tlusty kabel.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Předchozí

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků