Přestavníky Hoffmann

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Přestavníky Hoffmann

Příspěvekod symar » sob 01 bře, 2008 9:19 pm

Zdravím všechny modeláře, Houmra a Michala Daleckého zvlášť. Asi před týdnem jsem zakoupil elektromotorický přestavník Hoffmann. Po vyzkoušení jsem ho již s mírným nadšením odložil. Včera jsem ho instaloval a pořádně prozkoušel. Jsem nadšen. Spolu s výměnovým návěstidlem Berka a nemá to chybu. Jen snad po vyřazení brzdy není tak zcela jistý v krajních polohách, přesněji řečeno v jedné, kde mi naráží brko o základovou desku (musím přemontovat). Ale jak zdůrazňuji, přisuzuji toto montáži a ruku na srdce, kdo tento režim bude používat. Kvůli tomu si přeci elektromotorické přestavníky nepořizujeme. Jsem nadšen a již šetřím na další. Jen ta cena, u nás mnohem vyšší než v zahraničí. Chci se zeptat těch, co mají s těmito přestavníky větší zkušenosti, jak časem, Neobjevuje se něco nepěkného? Na co vše se dají použít? Zatím já nevidím chybu a mohu jen doporučit. Předem díky za reakce a všem mnoho zdaru.
symar
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 21 led, 2008 11:42 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dan Buchtela » ned 02 bře, 2008 11:47 am

Ahoj, moje zkušenost v náročném provozu Zababova je dobrá, mám je na skryťáku v počtu přes 20 ks. Ale na viditelnou část kolejiště bych s jejich použitím váhal - na můj vkus přestavují přiliš rychle, až skoro zaniká výhoda motoriky. Kdo viděl přestavování pomalým motorickým přestavníkem, asi ho toto neuspokojí. Ale jak říkám, je to spíše otázka vkusu.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod aspekt » ned 02 bře, 2008 8:38 pm

["Dan Buchtela"]Ahoj, a jaké tedy používáš přestavníky na viditelnou část kolejiště ...... Dík za odpověď
aspekt
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 15 lis, 2006 12:59 pm

Příspěvekod Dan Buchtela » ned 02 bře, 2008 11:17 pm

Tam zatím žádné, na lokálkové stanici budou mechanická táhla se zámky... Jinak jsou varianty Fulgurex (rychlost dobrá, ale spolehlivost promněnlivá) a top ze všeho jsou přestavníky LUX, ale tam je luxusní i cena, radši ji ani neuvádím .-)
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod symar » ned 02 bře, 2008 11:44 pm

Ahoj a díky za reakci. O tu spolehlivost mi šlo a případné další nějaké tipy na využití a čeho se případně vyvarovat. S tou rychlostí tak trochu souhlasím, ale zatím se mi to líbí a proti cik cak elektromagnetům je to přeci jen rozdíl. V této cenové relaci se asi nic lepšího koupit nedá. A hlavně to ticho. Tillig prý také není k zahození, ale ten rachot. Dočetl jsem se na netu o několika dalších volbách, ale 40eur za kousek, tak na to opravdu nemám.
Jinak čtu samé chvály na tvoje stromky a další věci. Chystám se tento týden k Michalovi, tak se moc těším. Už mě silně bolí prsty od toho motání drátů na kostry stromů a matlání lepidel, barev, posypů, trhání a tvarování foliáží atd. Jsem moc zvědav a moc se těším. Přeji mnoho zdaru do dalších aktivit. Sýkora
symar
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 21 led, 2008 11:42 pm
Bydliště: Praha

Re: Přestavníky Hoffmann

Příspěvekod saman55 » čtv 02 úno, 2012 8:31 pm

Zdravím
kamarád si koupil přestavníky HOFFMANN a zdá se mu že maj velikou výchylku.Montoval je vedle vyhybky.Dá se výchylka přestavníku nějak korigovat,nebo je daná napevno.Dík za odpověď.
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Přestavníky Hoffmann

Příspěvekod lajblt » pát 03 úno, 2012 10:09 am

Výchylka přestavníku HOFFMANN je daná napevno. Výchylka se dá korigovat délkou struny, ale to funguje (páka), pokud je přestavník pod výhybkou z druhé strany desky. Můžeš to zkusit řešit tak, že táhlo od přestavníku k výhybce uděláš lomené a upravíš délku ramen téhle páky.
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: Přestavníky Hoffmann

Příspěvekod saman55 » pát 03 úno, 2012 12:43 pm

Dík za odpověď. Já sem si to myslel tak jak mi ji popsal že to nepude nastavit.
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Přestavníky Hoffmann

Příspěvekod ferda45 » pát 30 lis, 2012 4:07 pm

Zdravím všechny odborníky. Potřebuji poradit, jaký dekodér je nejvhodnější k ovládání přestavníků Hoffmann, aniž bych musel použít adaptér pro digitální provoz.
Děkuji za info.
ferda45
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 07 říj, 2012 6:27 am

Re: Přestavníky Hoffmann

Příspěvekod lajblt » pát 30 lis, 2012 5:07 pm

Přestavníky Hoffmann vyžadují napájení střídavým proudem max. 16V~ nebo napětím +12V a -12V z dvojitého zdroje. Existuje vůbec takový dekodér?
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: Přestavníky Hoffmann

Příspěvekod alexander » sob 01 pro, 2012 1:35 pm

alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm


Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků