UNI16ARD Arduino dekodér

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod zdeno » úte 17 črc, 2018 3:58 pm

HonzaM píše:je potřeba z centrály vyslat DCC signál podporující Extendd Accessory Control Packet

nepoznam centralu, ktera by umela generovat takovy paket. Vetsinou generuji jen obycejne acccessory pakety DCC.
A mam blby dojem, ze aj keby JMRI poslala takovy paket, coz urcite neumi, tak neexistuje centrala, ktera to dokaze zpracovat.
---
jedna se o tento paket
Extended Accessory Decoder Control Packet Format
The Extended Accessory Decoder Control Packet is included for the purpose of transmitting aspect control to signal
decoders or data bytes to more complex accessory decoders. Each signal head can display one aspect at a time.
{preamble} 0 10AAAAAA 0 0AAA0AA1 0 000XXXXX 0 EEEEEEEE 1

XXXXX is for a single head. A value of 00000 for XXXXX indicates the absolute stop aspect. All other aspects
represented by the values for XXXXX are determined by the signaling system used and the prototype being
modeled.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3001
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod belgarat » úte 17 črc, 2018 7:10 pm

HonzaM píše:To přece nebyl žádný požadavek, jen úvaha, že předpokládám, že se Petr bude zabývat širší možností využívání. Udělal pořádný a záslužný kus práce, za což mu budiž čest a sláva. Je jen na něm, bude-li mít o větší rozšíření tohoto dekodéru zájem.

Znovu: proc by mel na dalsi rozsireni na TrainController myslet Sidlo ? Sidlo pouziva JMRI ... a pro JMRI mi prijde podpora dokonala. Ty TC pouzivas, na odkazovanem webu mas veskere podklady k tomu, abys stvoril patricne upravy zcela samostatne Nebo kdokoliv jiny, kdo chce pouzivat dekoder s TC.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2364
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod HonzaM » úte 17 črc, 2018 8:05 pm

belgarat píše:
HonzaM píše:To přece nebyl žádný požadavek, jen úvaha, že předpokládám, že se Petr bude zabývat širší možností využívání. Udělal pořádný a záslužný kus práce, za což mu budiž čest a sláva. Je jen na něm, bude-li mít o větší rozšíření tohoto dekodéru zájem.

Znovu: proc by mel na dalsi rozsireni na TrainController myslet Sidlo ? Sidlo pouziva JMRI ... a pro JMRI mi prijde podpora dokonala. Ty TC pouzivas, na odkazovanem webu mas veskere podklady k tomu, abys stvoril patricne upravy zcela samostatne Nebo kdokoliv jiny, kdo chce pouzivat dekoder s TC.

A proč by nemohl, pokud by se k tomu rozhodl, bude-li mít zájem, aby jeho dekodér mohla používat větší komunita modelářů? Pokud si dělal dekodér pro sebe, pak mu to samozřejmě stačí a nemá důvod cokoli dalšího vyvíjet.
Ty píšeš jako bys byl přesvědčen, že programovat umí každý a napsat si nějaký program není problém. Prostě si jej k tomu sednout. Ty to asi umíš.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4030
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod sidlo » úte 17 črc, 2018 8:38 pm

vvitty píše:Majitel který investoval nemalé prostředky by se mohl také trošku namáhat a s implementací třeba nabídnout pomoc nebo ji rovnou udělal ...

Osobně mám s tímto přístupem dost problém.
Rozumím tomu, když někdo vezme zdarma Open Source projekt, něco se mu nelíbí, tak to zdarma dodělá.
Nerozumím tomu, když si někdo koupí software za 13 tis. Kč, aby do něho zdarma něco dodělával.

belgarat píše:Ja se na neco takoveho chystam uz 2 roky ale Sidlo mne, jako vzdy, s HW predbehl :)

Tak s tebou bych si dal rád závody v programování :lol:
To by byla nervy drásající podívaná, jak spolu soutěží dva hlemýždi.
Na tomto projektu jsem pracoval více jak dva roky. Ne že by to bylo tak náročné. Prostě mi jde ta práce tak strašně pomalu :D

zdeno píše:nepoznam centralu, ktera by umela generovat takovy paket

Centrála NanoX-S88-USB od dccdoma to umí. Umí to také Bohoušova verze NanoX-S88-2017 od digi-cz. Umí to jistě i jiné centrály ale ty, s ohledem na mé omezené možnosti, nemám otestované.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3588
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod belgarat » úte 17 črc, 2018 11:17 pm

HonzaM píše:A proč by nemohl, pokud by se k tomu rozhodl, bude-li mít zájem, aby jeho dekodér mohla používat větší komunita modelářů?

No ;)) to je myslim prave jadro nepochopeni. Program se dava OpenSource vetsinou prave proto, aby ostatni laskave dodelali to, co ONI povazuji za dulezite a nezdrzovali autora od jeho cilu. Ja byt Tebou tak netlacim na pilu: i tak jsme dostali vic, nez napr. za celou dobu existence DIGI-CZ, ktere vnitrnosti drzi pod poklickou.

Ty píšeš jako bys byl přesvědčen, že programovat umí každý a napsat si nějaký program není problém. Prostě si jej k tomu sednout.

Bavime se o sketchi pro Arduino. To znamena vec, se kterou si hraji stredoskolaci. Neni to zadna raketova veda - a navic kolega Sidlo do programu vepsal jak cteni DCC vstupu, tak ovladani vystupu. To jest ty nejslozitejsi casti. Staci ty jiz odzkousene kusy vzit jako vychozi bod. Takze vlastne jo, myslim, ze s takovou napovedou muze zvladnout kazdy - kdo opravdu chce.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2364
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod vvitty » stř 18 črc, 2018 2:32 am

sidlo píše:
vvitty píše:Majitel který investoval nemalé prostředky by se mohl také trošku namáhat a s implementací třeba nabídnout pomoc nebo ji rovnou udělal ...

Osobně mám s tímto přístupem dost problém.
Rozumím tomu, když někdo vezme zdarma Open Source projekt, něco se mu nelíbí, tak to zdarma dodělá.
Nerozumím tomu, když si někdo koupí software za 13 tis. Kč, aby do něho zdarma něco dodělával.


Aby nebyla moje veta spatne pochopena, nemel jsem na mysli za dotycny bude doprogramovavat neco v tom software za 13 tisic ale treba nabidne pomoc s implementaci toho co mu chybi prave do OpenSourcce reseni misto objednavky ve stylu "dodelej tam tohle, kdyz uz jsem u nekoho jineho utratil nepeknou sumu".
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2618
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod HonzaM » stř 18 črc, 2018 6:14 am

Myslím že těch nedorozumění je tady víc. Nikdy jsem nenapsal, že by měl nebo dokonce musel autor UNI16ARD něco pro někoho doprogramovávat. Je jen na něm, zda bude mít zájem rozšířit řady zájemců o jim vyvinutý výborný dekodér. Tady vůbec nejde o to, že bych já nebo jiný uživatel TC za každou cenu chtěl aby mu autor dekodéru zajistil použitelnost pro jím užívaný TC. Nevím jak si vitty nebo beigarat představují svá doporučení, aby si zájemce potřebné doprogramoval sám nebo nabídl pomoc s implementací.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4030
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod BohousP » stř 18 črc, 2018 6:26 am

belgarat píše:... i tak jsme dostali vic, nez napr. za celou dobu existence DIGI-CZ, ktere vnitrnosti drzi pod poklickou.

Tohle vlákno je o Šídlově dekodéru. Také ho mám a líbí se mi. Ale občas si rýpnout do DIGI-CZ tě zřejmě potěší. Už jsme o důvodech "uzavření" mnohokrát diskutovali, naposled tady: viewtopic.php?f=18&t=9075&start=15#p234032. Tak neplevel toto vlákno jen proto, že se s Fuldou neshodneš.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod zdeno » stř 18 črc, 2018 6:41 am

Nemam problem zabudovat Extended Accessory paket do centraly Centrbox a myslim si, ze aj jini vyrobci central DIY s tim nebudou mit problem.
Problem jsou nadstavby, teda Xpresnet, DCC++ a Loconet, ktere pro tyto pakety nemaji podporu.
I kdyz ani tady nevidim problem, Roco podle Fuldy dokaze reagovat celkem ustretovo a JMRI je OPEN projekt.
---
Problem vidim v tom, aby to bylo v uznanych normach a ne kazdy pes, jina ves, coz se obvykle deje.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3001
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod workous » stř 18 črc, 2018 6:54 am

sidlo píše:Zdendo, jak může něco takového říct člověk, který jede už druhé kolejiště :lol:

Zatím pouze průzkum Petře .... :D :D mrkni na Honzu, ten už na zahradě kope model metra :D nic ve zlém Honzo :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod sidlo » stř 18 črc, 2018 7:01 am

zdeno píše:Problem jsou nadstavby, teda Xpresnet, DCC++ a Loconet, ktere pro tyto pakety nemaji podporu.

XpressNet to umí. To demonstrační video běží na GenLI-100F.
Osobně jsem přesvědčen, že LocoNet to umí taky, jenom nemám prostředky jak to prokázat.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3588
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod zdeno » stř 18 črc, 2018 7:12 am

sidlo píše:Osobně jsem přesvědčen, že LocoNet to umí taky, jenom nemám prostředky jak to prokázat.

Jedine pokud je to v utajovanych normach. A k tem nemam pristup.
Jinak Digitrax paket IMM je dost univerzalni a veliky, aby se to tam veslo a dalo aplikovat.
To spis Uhlenbrock je problematicky zvlastnim pochopenim normy po svem, kde pouziva sloty a ne adresy. To je nepouzitelne pro accessory.


edit:
mas pro pouziti Extended paketu v Xpresnetu svoji "normu", nebo ma Xpresnet zadefinovanu original vseobecne platnou normu ?
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3001
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod belgarat » stř 18 črc, 2018 9:34 am

zdeno píše:mas pro pouziti Extended paketu v Xpresnetu svoji "normu", nebo ma Xpresnet zadefinovanu original vseobecne platnou normu ?

Ja mezitim nasel (s pouzitim zdrojaku JMRI) celkem 2 moznosti. Nemam novejsi XpressNet specku nez z r.2003.

https://www.opendcc.de/elektronik/opend ... nds_e.html

header byte 0x13 a pak zneuziti header byte 0xe6; kdy JMRI (pokud chapu spravne) zapouzdri jakoukoliv DCC zpravu do XPressNet packetu, coz Lenz (ale zrejme uz ne OpenDCC) preposle tak jak to je do DCC.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2364
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod BohousP » stř 18 črc, 2018 11:15 am

HonzaM píše:
BohousP píše:Petr Šídlo používá JMRI, tudíž to přizpůsobil pro PanelPro. Train Controller je relativně uzavřený systém a jeho tvůrce je ještě uzavřenější. Ale zisk mu to generuje a to mu stačí. Bohužel.... Proč by se namáhal kvůli pár Čechům, které spočte na prstech.

Ten dekodér není ničím specifický jen pro Čechy, Petr využil funkci, kterou JMRI a NMRA má, takže implementace by určitě nebyla jen pro Čechy.

Myslel jsem tím návěstní soustavu ČSD/SŽDC/ŽSR, takže k deseti Čechům připočítám ještě pět Slováků. Pochybuji, že legálních uživatelů TC bude v našich zemích o moc víc.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod Jirka_US » stř 18 črc, 2018 1:41 pm

vvitty píše:
sidlo píše:
vvitty píše:Majitel který investoval nemalé prostředky by se mohl také trošku namáhat a s implementací třeba nabídnout pomoc nebo ji rovnou udělal ...

Osobně mám s tímto přístupem dost problém.
Rozumím tomu, když někdo vezme zdarma Open Source projekt, něco se mu nelíbí, tak to zdarma dodělá.
Nerozumím tomu, když si někdo koupí software za 13 tis. Kč, aby do něho zdarma něco dodělával.


Aby nebyla moje veta spatne pochopena, nemel jsem na mysli za dotycny bude doprogramovavat neco v tom software za 13 tisic ale treba nabidne pomoc s implementaci toho co mu chybi prave do OpenSourcce reseni misto objednavky ve stylu "dodelej tam tohle, kdyz uz jsem u nekoho jineho utratil nepeknou sumu".

No a co tedy vlastne chybi v tom open source projektu, respektive co by mel dotycny "doprogramovavat" ? Funkcnost CSD/ZSR navestidel pomoci extended accessory paketu musi implementovat pouze a vyhradne autor TC(respektive vlastnik licence) a s tim open source at uz puvodni autor nebo kdokoliv jiny nema nic spolecneho a to i kdyby byl puvodni autor dekoderu prizvan ke spolupraci na implementaci v TC, tak uz to nebude open source....
BohousP píše:
belgarat píše:... i tak jsme dostali vic, nez napr. za celou dobu existence DIGI-CZ, ktere vnitrnosti drzi pod poklickou.

Tohle vlákno je o Šídlově dekodéru. Také ho mám a líbí se mi.......

Takze ten dekoder s extended accessory paketem ti s TC funguje bez problemu, respektive funkcnost v TC je stejna jako v JMRI ?
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

PředchozíDalší

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník