UNI16ARD Arduino dekodér

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod BohousP » stř 18 črc, 2018 2:06 pm

Jirka_US píše:...
BohousP píše:Tohle vlákno je o Šídlově dekodéru. Také ho mám a líbí se mi.......

Takze ten dekoder s extended accessory paketem ti s TC funguje bez problemu, respektive funkcnost v TC je stejna jako v JMRI ?

Tohle jsem nikde netvrdil. Jeho použití je u mne trochu specifické a až to bude hotové, zveřejním to. JMRI nepoužívám.
Edit 18.07.2018, 17:06: Zvýraznění části textu.
Naposledy upravil BohousP dne stř 18 črc, 2018 3:05 pm, celkově upraveno 1
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod Jirka_US » stř 18 črc, 2018 2:29 pm

Prave proto, ze nepouzivas JMRI, tak me zajima jak ti ten dekoder funguje s TC respektive jak ho ovladas ? Nebo jsi ho jeste vubec ani nezkousel ?
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod sidlo » stř 18 črc, 2018 2:36 pm

Prosím, aby Jirka_US si založil vlastní vlákno s otázkami na které chce znát odpověď, a aby toto vlákno tématicky neobohacoval.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3587
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod Jirka_US » stř 18 črc, 2018 2:38 pm

sidlo píše:Prosím, aby Jirka_US si založil vlastní vlákno s otázkami na které chce znát odpověď, a aby toto vlákno tématicky neobohacoval.

Je snad ma otazka mimo tema nebo co jsi vlastne chtel rici ?
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod Pavel-HP » stř 18 črc, 2018 2:42 pm

Že máš svoje teorie rozvíjet někde jinde.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod Jirka_US » stř 18 črc, 2018 2:48 pm

Rozvijim snad zde nejake sve teorie ? Nez zde zacnes nekoho krive obvinovat, tak doporucuji zacit nejdrive s kritikou u sebe...urcite by ti prospelo si alespon zopakovat Ohmuv zakon.Takze pokud se ti me prakticke poznatky nelibi, tak je prosim Te ignoruj.Dekuji.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod vvitty » stř 18 črc, 2018 3:01 pm

Jirka_US píše:
vvitty píše:Aby nebyla moje veta spatne pochopena, nemel jsem na mysli za dotycny bude doprogramovavat neco v tom software za 13 tisic ale treba nabidne pomoc s implementaci toho co mu chybi prave do OpenSourcce reseni misto objednavky ve stylu "dodelej tam tohle, kdyz uz jsem u nekoho jineho utratil nepeknou sumu".

No a co tedy vlastne chybi v tom open source projektu, respektive co by mel dotycny "doprogramovavat" ? Funkcnost CSD/ZSR navestidel pomoci extended accessory paketu musi implementovat pouze a vyhradne autor TC(respektive vlastnik licence) a s tim open source at uz puvodni autor nebo kdokoliv jiny nema nic spolecneho a to i kdyby byl puvodni autor dekoderu prizvan ke spolupraci na implementaci v TC, tak uz to nebude open source....


Dotaz smerujes spatne, smeruj jej na puvodniho autora pozadavku stran doprogramovavani podpory TC do projektu.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2618
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod belgarat » stř 18 črc, 2018 8:16 pm

@Jirka_US: Doufal jsem, ze zustane u jedineho postu bez odpovedi, ale vypada to, ze se zase chces hadat o to, kdo ve skole chybel - coz zrejme povede k zamceni dalsiho tematu. V ramci prevence jsem Te nabonzoval moderatorovi, tak prosim bud mlc, nebo pis k veci.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2364
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod Jirka_US » čtv 19 črc, 2018 11:51 am

belgarat píše:@Jirka_US: Doufal jsem, ze zustane u jedineho postu bez odpovedi, ale vypada to, ze se zase chces hadat o to, kdo ve skole chybel - coz zrejme povede k zamceni dalsiho tematu. V ramci prevence jsem Te nabonzoval moderatorovi, tak prosim bud mlc, nebo pis k veci.

Neni lepsi se venovat rozvoji sve osobnosti nez tady sirit lzi, pomluvy a dehonestujici vyroky ? Nevim jestli takove chovani je u vas na vesnici normalni,
ale v civilizovane spolecnosi je takove chovani uz mimo ramec slusneho chovani.A pokud mas potrebu tady nekoho krive obvinovat, tak si prosim te najdi jine DF,
toto je forum o modelove zeleznici. Dekuji
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod Pavel-HP » čtv 19 črc, 2018 11:59 am

Další vlákno, které je úspěšně obohacováno a spěje pomalu k zániku.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod belgarat » čtv 19 črc, 2018 12:56 pm

Kdyz zapomenu na dalsi prispevky, Jirka_US mozna nechtene trefil hrebik na hlavicku:
Jirka_US píše:....Funkcnost [...] pomoci extended accessory paketu musi implementovat pouze a vyhradne autor TC [...] i kdyby byl puvodni autor dekoderu prizvan ke spolupraci na implementaci v TC, tak uz to nebude open source....

... coz je "detail", kterou jsem ve svatem OpenSource zapalu opet prehledl. Jirka_US ma pravdu: ovladani UNI16ARD pomoci extended accessory by musel implementovat TC. V tomhle smeru HonzoviM pouze jen Herr Freiwald.

Takze otazka spis stoji tak, "jak co nejlepe spojit UNI16ARD s TC bez zasahu do TC samotneho" - vyuzit moznosti, ktere TC uz ma a UNI16ARD muze doplnit (napr. sniffovanim dalsich accessory packetu, nebo CV konfiguraci, nebo....).
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2364
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod HonzaM » pát 20 črc, 2018 5:55 am

Podle toho co mi napsal pan Kral, jde uni16ard-nav ovládat z MM nebo TCO. Jak se v tom případě zadává příslušný signal, když ma dekoder jen jednu adresu? Jiné prý to je u uni26ard-nav-ext, ten jde ovládat jen z jmri. Je tady někdo, kdo ten dekoder ma a ovládá jej z MM?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4030
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod sidlo » pát 20 črc, 2018 6:21 am

Je potřeba neplést dva odlišné dekodéry.

UNI16ARD-NAV https://sites.google.com/site/sidloweb/elektrika/24-uni16ard-nav
Dekodér má pro každé návěstidlo vyhrazeno 10 adres a každá adresa reprezentuje 1 návěst.
Proto je možné dekodér ovládat z multiMAUS nebo TCO. Není k tomu potřeba počítač.
Dekodér je určen běžnému uživateli.

UNI16ARD-NAV-EXT https://sites.google.com/site/sidloweb/elektrika/26-uni16ard-nav-ext
Dekodér má pro každé návěstidlo vyhrazenou 1 adresu a na každou adresu je možné odeslat až 32 návěstí.
Dekodér se musí ovládat z počítače a musí mít centrálu, která umí příslušné pakety vyrobit. Nedá se ovládat z MM ani TCO.
Dekodér je určen pro uživatele s pokročilou znalostí digitálního ovládání kolejiště.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3587
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod zdeno » pát 20 črc, 2018 6:32 am

HonzaM píše:Podle toho co mi napsal pan Kral, jde uni16ard-nav ovládat z MM nebo TCO. Jak se v tom případě zadává příslušný signal, když ma dekoder jen jednu adresu? Jiné prý to je u uni26ard-nav-ext, ten jde ovládat jen z jmri. Je tady někdo, kdo ten dekoder ma a ovládá jej z MM?

Toto by si mohl napisat vyrobci DR5000 aby zabudoval obsluhu toho paketu. Pokud ho umi jen Roco, byla by to pro Xpresnet velka vyhoda.
---
Loconet nema pro tento Extended paket opcode ani paket na obsluhu.
Moje znalost anglictiny neni vubec takova, abych nekam pisal o zadefinovani toho paketu.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3001
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: UNI16ARD Arduino dekodér

Příspěvekod Jirka_US » pát 20 črc, 2018 1:17 pm

sidlo píše:Je potřeba neplést dva odlišné dekodéry.

UNI16ARD-NAV https://sites.google.com/site/sidloweb/elektrika/24-uni16ard-nav
Dekodér má pro každé návěstidlo vyhrazeno 10 adres a každá adresa reprezentuje 1 návěst.
Proto je možné dekodér ovládat z multiMAUS nebo TCO. Není k tomu potřeba počítač.
Dekodér je určen běžnému uživateli.

UNI16ARD-NAV-EXT https://sites.google.com/site/sidloweb/elektrika/26-uni16ard-nav-ext
Dekodér má pro každé návěstidlo vyhrazenou 1 adresu a na každou adresu je možné odeslat až 32 návěstí.
Dekodér se musí ovládat z počítače a musí mít centrálu, která umí příslušné pakety vyrobit. Nedá se ovládat z MM ani TCO.
Dekodér je určen pro uživatele s pokročilou znalostí digitálního ovládání kolejiště.

Jeste bych k tomu pridal nasledujici poznamku:
1) UNI16ARD-NAV - je dekoder, ktery bude fungovat standardne s jakoukoliv DCC stanici dle NMRA a bude fungovat i s TC, popr. jinym SW pro rizeni MZ, ktery umi adresovat prislusenstvi/vyhybky.
2) ]UNI16ARD-NAV-EXT - je dekoder, ktery bude fungovat se SW a HW, ktery podporuje extended accessory packet.
Funkcnost v TC muze pridat pouze a vyhradne autor/drzitel licence TC a to ikdyby autor toho dekoderu byl prizvan ke spolupraci, ale pak uz to neni open source projekt.

Proto mne neni stale jasne jak vvity prisel nato, ze je potreba neco dodelavat a jeste navic pod licenci open source(jeho zkracena citace: "ale treba nabidne pomoc s implementaci toho co mu chybi prave do OpenSourcce reseni misto objednavky ve stylu "dodelej tam tohle.."
Oba pripady jsou pokryte a kazdy si muze vybrat podle sveho SW a HW variantu dekoderu.Takze na rozdil od vvityho jsem presvedcen, ze neni potreba nic dodelavat....Uprava chyb popr.rozsireni o nejakou dalsi funkcnost v budoucnu je neco jineho.
A diky sidlovi za jeho praci.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

PředchozíDalší

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků