Jiný typ dekodéru

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Jiný typ dekodéru

Příspěvekod Dancer » stř 28 pro, 2016 11:11 pm

Zdravím,


chci se zeptat, jestli by bylo možné udělat nějaký interface mezi plošným spojem a dekodérem a případně jak? Stalo se mi to, že mám objednanou lokomotivu 150 od ACME s 21-pin MTC, ale bohužel jsem si koupil dekodér s Plux22 a nechal do něj nahrát zvuk.
Napadlo mě tedy, že bych koupil opačné konektory jak MTC tak plux22 a pomocí vodičů propojil příslušné piny.

Díky
TT, centrála DR5000, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: Jiný typ dekodéru

Příspěvekod fulda » čtv 29 pro, 2016 8:38 am

Ano, to možné je, ale vyžaduje to dost zručnosti.
Dají se koupit adaptéry, náhodným výběrem třeba TADY nebo TADY, nebo TADY.
Ten od esu je asi nejlepší.
Dost ti to zvětší množství materiálu v mašině.
Pokud máš technologii na SMD pájení 1mm a jsi schopen dělat plošňáky, tak je asi dobrá volba si udělat redukci na plošňáku.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4875
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Jiný typ dekodéru

Příspěvekod Brejla » čtv 29 pro, 2016 10:28 am

Na redukce asi v mašině nebude místo, je dělaná právě na ten MTC21. Schůdné by bylo možná upravit originál desku na dekoder Plux22. Ale asi nejjednodušší bude koupit originál dekoder a tenhle prodat nebo ho zkusit vyměnit. Možná se najde někdo, komu nebude vadit jiný zvuk a koupí ho se slevou do mašiny MTB. Oni ty úpravy by byly asi i dražší než případná sleva.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Jiný typ dekodéru

Příspěvekod Dancer » čtv 29 pro, 2016 10:47 pm

On právě ten dekodér má v sobě nahrávku od Jacka, tudíž dekodér+ 550kč a to by asi nikdo nevzal. Proto redukce se mi zdála nejschůdnější cesta.

Jinak technologii mám pouze mikropájku a plošňáky jsem kdysi doma dělal (ale jen už vymyšlené a nakreslené) pomocí inkoustovky a folie. Takže to je pasé.
Pokusím se to dát dohromady pomocí konektorů a drátků a uvidíme. Nedají se sehnat pouze ty konektory třeba v GME?
TT, centrála DR5000, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: Jiný typ dekodéru

Příspěvekod Brejla » pát 30 pro, 2016 10:03 am

V té lokomotivě na nějakou redukci není místo. Nevěřím, že tam něco podobného nacpeš. Navíc by to byly další spoje a z toho vyplývající problémy a nebezpečí náhodného zkratu. Neuvažuješ do budoucna o nákupu nějaké lokomotivy od PIKA (např.české Vectrony)? Ty mají PLUX22 a tam by ten dekoder šel použít.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Jiný typ dekodéru

Příspěvekod vvitty » pát 30 pro, 2016 11:33 am

Aby nakonec to nejjednodussi reseni (prodat se ztratou, koupit spravny a ztratu oznacit jako nabyte zkusenosti) nebylo i nejlevnejsi.
Udelat se da ledacos, ale bude te to stat dost prace to spravne pozapojovat a hlavne zajistit ze to bude dlouhodobe spolehlive a nekde se casem nevzkratuje nejaky pin nebo dratek z te redukce proti jinemu dilu... sam na neco takoveho mam vybaveni, v podstate i dily a stejne bych do toho nesel.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Jiný typ dekodéru

Příspěvekod Dancer » pát 30 pro, 2016 1:03 pm

Asi máte pravdu.
Aspoň budu mít záminku koupit nějakou jinou mašinu s Plux22.

Díky za rady.
TT, centrála DR5000, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: Jiný typ dekodéru

Příspěvekod fulda » pát 30 pro, 2016 1:11 pm

Vzhledem k tomu, jak popisuješ své zkušenosti, tak ti neradím se do toho pouštět. Ty konektory mají "pacičky" milimetr od sebe.
Pro mne by třeba bylo přijatelné na původním dekodéru "odpájet" konektor a na jeho místo připájet drátky a ty pak připájet na konektor pro MTC.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4875
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Jiný typ dekodéru

Příspěvekod Sandy » sob 31 pro, 2016 9:54 am

fulda píše:Vzhledem k tomu, jak popisuješ své zkušenosti, tak ti neradím se do toho pouštět. Ty konektory mají "pacičky" milimetr od sebe.
Pro mne by třeba bylo přijatelné na původním dekodéru "odpájet" konektor a na jeho místo připájet drátky a ty pak připájet na konektor pro MTC.

No, Jindro, to je pro začátečníka nejspolehlivější cesta, jak zničit DPS (dekoder) :roll:
Kdysi jsem řešil něco podobné. Jak z klasického (NEM 852) Silveru+ vyrobit Plux12. Sice se tu vyskytovala informace, kde sehnat precizní lišty 1,27 mm, ale já ji nenašel. Tak jsem koupil normální 2,54 mm, vypreparoval jednotlivé piny(?), napájel drátky a jednotlivě nastrkal do patice Plux12. Fungovalo to, ale moje nervová soustava nevydržela představu, že to někde o sebe škrtne a odejde DPS nebo dekoder (případně oboje). Takže došlo na výměnu za dekoder s Plux12.
Což doporučuji i kolegovi. Bude to trochu bolet (finančně), ale bude to "stopro".
Jinak do slepých uliček se člověk dostane poměrně často a podle Murphyho zákonů většinou vlastní blbostí a většinou to i dost bolí (podle těchže zákonů).....
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Jiný typ dekodéru

Příspěvekod fulda » sob 31 pro, 2016 2:35 pm

Sandy píše:No, Jindro, to je pro začátečníka nejspolehlivější cesta, jak zničit DPS (dekoder) :roll:

Ano, souhlasím, není to nic pro začátečníky.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4875
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves


Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků