Napájení příslušenství

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Re: Napájení příslušenství

Příspěvekod nynuna » ned 11 pro, 2016 8:28 pm

Možná jsi jen dvě nesvítící LED při pájení trochu více "připekl" a došlo u nich ke změně elektrických vlastností. Pak samostatně ještě dokážou svítit, ale v serii už je nerozchodíš...
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: Napájení příslušenství

Příspěvekod Radek » ned 11 pro, 2016 8:45 pm

Svítí! Zrušil sem všechny neizolované úseky a odizoloval všechny volně trčící a pochodující táhla a ejhle, už to jede.

Moc děkuju všem za trpělivé popostrkování. Škoda, že je tato naše hospoda pouze virtuální, protože tohle by si zrzavou odměnu zasloužilo. :wink:
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: Napájení srdcovky

Příspěvekod Radek » pon 12 pro, 2016 1:41 pm

Hýbající se, neizolované táhlo se neprokázalo jako ideální vodič.

Už docela dlouho mám ale podobně řešené napájení srdcovek.


Obrázek
Celý ten průběžný drát slouží jako klika k ručnímu přestavování výměn. Vlevo je doraz, který drží kliku v krajních polohách. Zároveň jsou tam ale na jednotlivých stranách přívody J a K, které jdou potom klikou až k modrému kabelu a odtud na srdcovku.

Zatím to funguje bez problémů, ale protože problémům s elektrikou je lepší předcházet, než se potom divit, rád bych znal názor na toto řešení od těch, kteří tomu - na rozdíl ode mě - opravu rozumí.

Nuže?

Díky Radek
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: Napájení příslušenství

Příspěvekod MiG » pon 12 pro, 2016 10:05 pm

Hrozí zhoršení kontaktu při nižší přítlačné síle a vzniku nevodivých povlaků na povrchu.
Pokud by klika najížděla na něco takového https://www.gme.cz/mikrospinac-zippy-sm-05s-04p0-z, připadalo by mi to dlouhodobě spolehlivější
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Předchozí

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků