Digitální ovládání kolejiště

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Re: Digitální ovládání kolejiště

Příspěvekod amirinda » úte 05 pro, 2017 2:45 pm

já myslel, že z21 a z21 start jsou stejné a jiná je až Z21 - ta už je cenově někde jinde.
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Digitální ovládání kolejiště

Příspěvekod hopeter » úte 05 pro, 2017 6:25 pm

z21start a z21 jsou stejné. Příznak start zrušíš dokoupením kódu na odblokování WIFI. Tím získáš možnost ovládat bezdrátově jinak je to pořád stejná bílá krabice. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Digitální ovládání kolejiště

Příspěvekod amirinda » úte 05 pro, 2017 6:29 pm

no to jsem si myslel :-) no nic je rozhodnuto, pudu do tý DR5000 + MM do začátku a dál se uvidí.
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Digitální ovládání kolejiště

Příspěvekod Edys » úte 05 pro, 2017 6:33 pm

amirinda píše:no to jsem si myslel :-) no nic je rozhodnuto, pudu do tý DR5000 + MM do začátku a dál se uvidí.

Rozumná volba. Za relativně příznivý peníz hooodne muziky.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Digitální ovládání kolejiště

Příspěvekod HonzaM » úte 05 pro, 2017 7:03 pm

BohousP píše:
HonzaM píše: ...Tři typy zpětné vazby nepředstavují absoultně žádnou komplikaci, není nic potřeba na centrále nastavovat, jen se rozhodnu do které zásuvky zastrčím kabel. Já bych si vybral LocoNet, ...

No nevím, já vycházel ze tvé informace http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=6&t=10556&p=227626&hilit=s88#p227626, kde píšeš něco jiného. A to tě, jako prodejce DR5000, považuji za odborníka.

Ano,proto to s výrobcem řeším, u centrál které prodáváme je tento problém odstraněn, takže zákazník se s tímto problém nesetká. Zároveň jednáme s výrobcem, aby v továrním nastavení nebylo naprogramováno že je připojen jeden modul S88. Kupující také u nás dostane centrálu s aktivovaným protokolem Z21/WLANmaus a může centrálu ihned ovládat mobilem nebo bezdrátovou wifi myší. Také v tomto případě jednáme s výrobcem.
Naposledy upravil HonzaM dne stř 06 pro, 2017 8:27 pm, celkově upraveno 2
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Digitální ovládání kolejiště

Příspěvekod fulda » stř 06 pro, 2017 8:40 am

amirinda píše:já myslel, že z21 a z21 start jsou stejné a jiná je až Z21 - ta už je cenově někde jinde.

Jsou stejné "jak pro koho".
z21 se prodává jako samostatná krabice, obsahuje wifi router, má aktivní wifi ovládání a není potřeba nic dokupovat, na druhou stranu neobsahuje MM
z21 start se běžně neprodává samostatně (ale není to dogma), většinou se prodává ve start setech. součástí balení je jedna MM, naopak tam není wifi router a ani není aktivované ovládání z tabletu, to se musí dokoupit.

Takže si můžeš vybrat vhodnou kombinaci, aby jsi nemusel nic dokupovat.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Digitální ovládání kolejiště

Příspěvekod sidlo » stř 06 pro, 2017 9:54 am

fulda píše:z21 se prodává jako samostatná krabice, obsahuje wifi router, má aktivní wifi ovládání a není potřeba nic dokupovat

Možná se mýlím, ale z21 se samostatně neprodává http://www.roco.cc/en/productsearch/0-0-0-0-0-0-0-004001/products.html
fulda píše:Takže si můžeš vybrat vhodnou kombinaci, aby jsi nemusel nic dokupovat.

Vybírat se může z:
  • z21 spolu se startsetem
  • z21 v bazaru
  • Z21 za velké peníze
Nevím, zdali se to dá nazvat výběrem vhodné kombinace.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Digitální ovládání kolejiště

Příspěvekod BohousP » stř 06 pro, 2017 11:57 am

fulda píše:
amirinda píše:já myslel, že z21 a z21 start jsou stejné a jiná je až Z21 - ta už je cenově někde jinde.

Jsou stejné "jak pro koho".
z21 se prodává jako samostatná krabice, obsahuje wifi router, má aktivní wifi ovládání a není potřeba nic dokupovat, na druhou stranu neobsahuje MM
z21 start se běžně neprodává samostatně (ale není to dogma), většinou se prodává ve start setech. součástí balení je jedna MM, naopak tam není wifi router a ani není aktivované ovládání z tabletu, to se musí dokoupit.

Takže si můžeš vybrat vhodnou kombinaci, aby jsi nemusel nic dokupovat.


Přehledně: http://www.ecmodel.cz/fotky14793/sloupec/Rozdil_z21_vs.Z21_CZE_Final.pdf
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Digitální ovládání kolejiště

Příspěvekod Sandy » stř 06 pro, 2017 2:46 pm

Jak je možné postupovat "step by step" při pořizování z21 jsem popsal včera v 8:54....
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Digitální ovládání kolejiště

Příspěvekod TheJaro » stř 06 pro, 2017 5:05 pm

Ahojte chalani. Chcem sa spýtať je možné ovládať malý modul so 4 výhybkami a jedným odjazdovým návestidlom na každej strane postavením vlakovej cesty? Ovládanie lokomotív je dcc z21start. Bol /existoval modul zhlavík alebo tak nejak sa volal ale ten sa nevyrába.Ovládanie výhybiek je cez malý pult teda analogove
Přílohy
Za.jpg
Pred.jpg
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: Digitální ovládání kolejiště

Příspěvekod sidlo » stř 06 pro, 2017 8:27 pm

Je možné to ovládání pohonu těch výhybek předělat tak, aby přestavníky byly napájeny z dekodéru a ne přímo z analogového panelu?
Jakého typu jsou ty přestavníky - elektromagnetické, motorové, servo, PECO, ... ?
Kolik návěstních znaků má to návěstidlo stůj / volno / 40 a volno / něco dalšího?
Budou se ovládat i vjezdová návěstidla?
Budou požadovány současné vjezdy/odjezdy na obou zhlavích?
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Digitální ovládání kolejiště

Příspěvekod TheJaro » čtv 07 pro, 2017 8:17 am

Ahoj sidlo
1 - áno,je možné prerobiť prestavovanie cez MM
2 - motoricke prestavniky MTB mp1
3 - ma tri znaky stoj,voľno a posun dovoleny ( neviem prečo som také kúpil,myslel som že mám objednané ako tretie výstrahu)
4 - budú ak bude tretí panel ( mám rozpracovaný trošku väčší projekt preto začínam touto cestou,možno budem mať vlastne vlakno časom )
5 - zatiaľ určite nie,skôr bude slúžiť na odstavenie súprav plus prechod
Snáď som akú takú predstavu popísal
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: Digitální ovládání kolejiště

Příspěvekod dudlifuk » čtv 07 pro, 2017 8:26 pm

Chcel by som poprosit skusenych o radu, mam analogovy ovladaci pult ( https://youtu.be/hPV-j0AUcEs ) a rad by som presiel na digitalne ovladanie prislusenstva. Pouziva niekto TCO s ovladanim tlacitkom t.j. jeden stisk 1- poloha (napr.vyhybka) druhy stisk 2-poloha. Mate nejaky typ ake zariadenie by mi moju poziadavku splnilo ? Da sa Fuldov TCO ovladat jednym tlacitkom ? Myslim jedna vyhybka - jedno tlacitko ? Diky !
dudlifuk
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned 15 led, 2017 9:40 pm
Bydliště: TT

Předchozí

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků