Přestavník FLEISCHMANN

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Přestavník FLEISCHMANN

Příspěvekod Hery » čtv 04 srp, 2016 7:30 pm

Zdravím,
mám dotaz, udělal jsem si kolejiště z kolejí Fleischmann-Profi. Nyní jsem k výhybkám zakoupil přestavníky a po uvedení do provozu se mi stává, že přestavník přehodí výhybku na jednu stranu a na druhou to už nejde. Elektromagnet se snaží ji přehodit,bzučí, ale nepřehodí. Nemáte někdo s tímto zkušenost jak tento problém odstranit.
Předem děkuji Všem.
Hery
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 04 úno, 2012 2:46 pm

Re: Přestavník FLEISCHMANN

Příspěvekod TomasM » čtv 04 srp, 2016 9:34 pm

Na tento problém jsem u H0 výhybek od Fleischmanna narazil po zašťerkování. V místě jezdce, který hýbe s jazyky je otvor na obě strany (viz obrázek) kam když se dostal štěrk, tak se někdy nechtěla výhybka přehodit na jednu stranu. Řešení byl štěteček a nakonec vysavač, na který byla připojena tenká hadička, kterou jsem tyto otvory vysál. Celkově jsem s tím bojoval poměrně dlouho a stejně to občas musím zopakovat. Při dalším štěrkování jsem tam lepil lepící pásku, která otvor zakryla a už to bylo v pořádku.
Přílohy
F_v.jpg
TomasM
 
Příspěvky: 89
Registrován: sob 17 led, 2015 2:34 pm

Re: Přestavník FLEISCHMANN

Příspěvekod Hery » sob 06 srp, 2016 10:25 am

Dík za odpověď, já ještě neštěrkoval, navíc jsou věci poměrně nové. Nevím někde dělám chybu, ale nevím kde. Nebo to je normální, že to takto funguje?
Hery
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 04 úno, 2012 2:46 pm

Re: Přestavník FLEISCHMANN

Příspěvekod TomasM » sob 06 srp, 2016 7:04 pm

Hery píše:Dík za odpověď, já ještě neštěrkoval, navíc jsou věci poměrně nové. Nevím někde dělám chybu, ale nevím kde. Nebo to je normální, že to takto funguje?


Normalni to urcite neni, melo by to fungovat spolehlive. Az na problem se sterkem mi neodesel ani jeden prestavnik za cca 10 let s tim, ze cca 4 roky byly na kolejisti bez provozu a usazoval se na nich prach. Naopak Fleischmann je (byl) vyhlasenou znackou co se tyka kvality. Ja jsem je kupoval uz s prestavniky, takze jestli muze byt nejaky zadrhel v montazi neporadim.

Jake je napajeci napeti? Neni moc nizke?
TomasM
 
Příspěvky: 89
Registrován: sob 17 led, 2015 2:34 pm

Re: Přestavník FLEISCHMANN

Příspěvekod Seidl » pon 08 srp, 2016 7:06 am

u přestavníků, kde je namontována skoková pružinka a přehazuje se to elektromagnetem, je celkem běžný stav, že na jednu stranu to potřebuje trochu větší sílu než na druhou. Stačí i malý rozdíl. Je to dáno řadou faktorů a těžko se dá jednoznačně říct, co je u které výhybky hlavní příčinou. V každém případě na takové věci potřebuješ výkonný zdroj (řádově v ampérech) a nezřídka se musí zvednout i napětí. Občas pomůže tu pružinku upravit aby nebyla tak silná. Tím si ovšem můžeš zadělat na další problémy s přítlakem atd. atd. Přehazování elektromagnetem je sice poměrně levná záležitost, ale asi bych se podíval po jiném způsobu ovládání. Osvědčila se modelářská serva, tak se podívej co kdo nabízí a uvidíš.
Seidl
 
Příspěvky: 49
Registrován: pát 13 led, 2012 11:48 am

Re: Přestavník FLEISCHMANN

Příspěvekod workous » pon 08 srp, 2016 3:09 pm

Ano, také mám zkušenost, že silnější zdroj vše vyřešil u elektro magnetického přestavníku... sice to byl Tillig, ale chovalo se to podobně na jednu stranu ok a na druhou se mu nechtělo nebo jen vrčel....
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Přestavník FLEISCHMANN

Příspěvekod Hery » čtv 11 srp, 2016 7:11 pm

Děkuji všem, vyměnil jsem zdroj a funguje to :wink: :lol:
Hery
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 04 úno, 2012 2:46 pm

Re: Přestavník FLEISCHMANN

Příspěvekod workous » pát 12 srp, 2016 9:00 am

Hlavně, že rady a porady fungují :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Přestavník FLEISCHMANN

Příspěvekod Vysočina » pát 12 srp, 2016 8:00 pm

Přídavek do pranice:
zdroj pro napájení vekslů a modulů - 15V střídavé- --- 2x7 ampér - Pro vše trafo toroid dělané na zakázku.
zdroj pro koleje (trakce) = 3x17 V ---- kadence 6 ampér (1x LZV 100 + 2x LV 102)
Ostatní pomocné napájení je - 5V/ 10A a 12/4A
Přestavníků FLEISCHMANN je asi 70 a makaj od 2002 .......
(.) P R U D Í Č
Vysočina
 
Příspěvky: 138
Registrován: ned 29 lis, 2009 1:09 pm
Bydliště: 758029 HCV


Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků