Zapojenie srdcovky roco geoline

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Zapojenie srdcovky roco geoline

Příspěvekod pavolb » pon 13 čer, 2016 4:32 pm

prestavnik.PNG
Zdravím kto by mi poradil ako zapojit srdcovku roco geoline mam k tomu kupeny prestavnik viessmann 4559 aky modul mam k tomu kupit a ako to cele zapojit ,má s tym niekto skusenosti?
Dakujem
pavolb
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte 27 led, 2015 10:36 pm

Re: Zapojenie srdcovky roco geoline

Příspěvekod fulda » úte 14 čer, 2016 7:50 am

Mno zrovna moc jsi toho nenapsal, tak ti odpovím jak to nečekáš - dej k tomu paralelně druhej dekodér s relátkama a přepínej polaritu na relátku :)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Zapojenie srdcovky roco geoline

Příspěvekod D » úte 14 čer, 2016 9:47 am

pavolb:
V návodu [PDF] k výhybkovému dekodéru Viessmann 4559 je na straně 12 nakresleno zapojení zpětné vazby do relé Viessmann 5552. Obdobně by měl jít propojit dekodér i s jiným levnějším relé na 15-16 V s odběrem proudu do 50 mA. Originální relé 5552 má dva kontakty, takže můžeš využít druhý k vypínání napájení neříznutých jazyků nebo k nezávislé zpětné vazbě. Krabička obsahuje dvě relé, upotřebíš ji na dvě výhybky.

Obrázek
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1356
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Zapojenie srdcovky roco geoline

Příspěvekod workous » stř 15 čer, 2016 7:07 pm

Je to divný tento přestavník s dekodérem stojí pěknou prdu a nemají to tedy moc vychytané.... :D

Kolik máš výhybek kde to potřebuješ vyřešit?Možná mám nápad
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Zapojenie srdcovky roco geoline

Příspěvekod pavolb » pát 17 čer, 2016 8:06 pm

IMG_3134s.JPG
Snímka.JPG
Zdravim pani dakujem za odpovede ale ja som zaciatocnik a moc sa nerozumiem do elektroniky podla navodu to ma byt takto zapojene

A kam mam zapojit tento modry kabel od srdcovky? Vyhybiek mam 10ks
pavolb
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte 27 led, 2015 10:36 pm

Re: Zapojenie srdcovky roco geoline

Příspěvekod workous » sob 18 čer, 2016 5:54 pm

To schéma je cenový nesmysl dle ceny za krabičku 25EUR(* 10ks vychází na 250EUR...) :o :o :o mrkni se na web Petra Šídla https://sites.google.com/site/sidloweb/ ... ro-16-rele najdeš tam dekodér na 16 relé myslím, že ho pořídíš (asi budeš muset někoho požádat o výrobu ) za cenu jedné krabičky od Weissmann a ještě budeš mít 6 volných relé na různé příslušenství :D .Přiřadíš adresy tvých vyhybek k dekodéru od Petra Šídla a na jednotlivých relé budeš přepínat srdcovky tvých výhybek...

P.S. ten modrý drátek je od srdcovky a ten spínáš přes relé nebo kontakty přestavníku se žlutým nebo červeným...
Naposledy upravil workous dne ned 19 čer, 2016 9:18 pm, celkově upraveno 1
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Zapojenie srdcovky roco geoline

Příspěvekod D » ned 19 čer, 2016 8:13 pm

workous:
Jasně, že je to předražené.

pavolb:
(Možná bude třeba prohodit žlutý s červeným.)
Přílohy
pavolb.png
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1356
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Zapojenie srdcovky roco geoline

Příspěvekod pavolb » úte 21 čer, 2016 6:40 pm

Ale asi si kupim 2 take krabicky lebo lokomotivy mi zadrhavaju len pri 4 výhybkách neviem preco pri ostatných idu dobre.
To schéma co sa zapojuje dekoder na 16 rele poviem pravdu to mi nic nehovori nepoznam moc elektroniku
ja som fotograf a to ako keby som niekomu poslal toto
H2O
(C7H10NO)2SO4
Na2CO3
Na2SO3
KBr
Na2[B4O5(OH)4]·8H2O no a toto si zarobis a mozes vyvolavat fotky .

To je taky priklad vy ste tu super odborníci a komunikujete v inom leveli ale ten kto tomu nerozumie je vedla jak ta jedla.
Ja sa tomu venujem len rok a 3 mesiace tak asi tazko dobehnem takých odbornikov ako ste vy radsej si kupim drahsie kde to nemozem tak pokazit ako lecnejsie kde to pokazit mozem a potom ma to bude stat este viac :)
Ale aj tak dakujem za radu
pavolb
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte 27 led, 2015 10:36 pm

Re: Zapojenie srdcovky roco geoline

Příspěvekod workous » stř 22 čer, 2016 8:55 am

To je taky priklad vy ste tu super odborníci a komunikujete v inom leveli ale ten kto tomu nerozumie je vedla jak ta jedla.
Ja sa tomu venujem len rok a 3 mesiace tak asi tazko dobehnem takých odbornikov ako ste vy radsej si kupim drahsie kde to nemozem tak pokazit ako lecnejsie kde to pokazit mozem a potom ma to bude stat este viac :)
Ale aj tak dakujem za radu[/quote]

To se pleteš....já nejsem odborník (prostě jen laboruji a odkoukávám schémata z webu např. z odkazu co jsem ti poslal a tom vím, že funguje na první dobrou)....jen se mi nechce vyhazovat finance zbytečně za krabičku, která je předražená, ale rozumím ti pokud tomu nehovíš raději to zaplatíš nic ve zlém a držím palce ať to dobře dopadne.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm


Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků