Svorkovnice

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Svorkovnice

Příspěvekod trainzjohny » pon 11 dub, 2016 2:55 pm

Mám prosbu o pomoc.
Potřeboval bych mít ovládání výhybek rozebíratelné a tudíž se mi nechce je pájet, ale zároveň nevím, jak jinak je kloudně spojit, než svorkovnicí, ty ale zase bývají na větší průřezy. Nevíte někdo prosím o nějaké svorkovnici která by dokázala udržet i vodiče co vedou z přestavníků tillig (průřez asi 0,1mm) a nebo o nějakém jiném řešení, jak to spojit tak aby to šlo celkem snadno rozebrat ?
Děkuji
Jsem začátečník,mám TT ovládané z21 a mobilem.Flotila čítá 6 lokomotiv-377.0,749,750,753,754 a BR18.
trainzjohny
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 17 dub, 2015 10:19 am

Re: Svorkovnice

Příspěvekod alexander » pon 11 dub, 2016 3:57 pm

Napríklad konektory pre servá. Majú v každom RC shope, alebo obchode so súčiastkami.
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: Svorkovnice

Příspěvekod mpinta » pon 11 dub, 2016 4:00 pm

trainzjohny píše:Mám prosbu o pomoc.
Potřeboval bych mít ovládání výhybek rozebíratelné a tudíž se mi nechce je pájet, ale zároveň nevím, jak jinak je kloudně spojit, než svorkovnicí, ty ale zase bývají na větší průřezy. Nevíte někdo prosím o nějaké svorkovnici která by dokázala udržet i vodiče co vedou z přestavníků tillig (průřez asi 0,1mm) a nebo o nějakém jiném řešení, jak to spojit tak aby to šlo celkem snadno rozebrat ?
Děkuji

http://lokopin.wz.cz/body.php/prislusen ... ktory1.htm
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Svorkovnice

Příspěvekod BohousP » pon 11 dub, 2016 4:14 pm

TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Svorkovnice

Příspěvekod trainzjohny » pon 11 dub, 2016 4:42 pm

Děkuji, tohle je pěkné řešení, ale můj problém moc neřeší, neboť potřebuji měnit i délky a rozložení vodičů, protože kolejiště nemám napevno a jednou za čas se měním celou dispozici a tím i umístění výhybek, proto by mi vyhovovalo něco plně rozebiratelného.
Jsem začátečník,mám TT ovládané z21 a mobilem.Flotila čítá 6 lokomotiv-377.0,749,750,753,754 a BR18.
trainzjohny
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 17 dub, 2015 10:19 am

Re: Svorkovnice

Příspěvekod KamilN » pon 11 dub, 2016 5:53 pm

Svorkovnic je spousta typů na různé (i malé) průřezy...
Zkus trochu upřesnit požadavky. Jako například jestli to chceš na DPS, nebo na DIN lištu, nebo jestli chceš jenom tak volně spojit dva nebo víc vodičů mezi sebou. Jinak pokud máš kolejiště rozdělávací tak já bych asi zvolil digitál a dekodér ke každé výhybce a pak by stačilo spojovat jenom koleje, případně dva dráty a občas je spojit. Pokud to máš rozdělávací tak nepředpokládám nic složitého...
Jinak pokud jde o propojení dvou nebo víc vodičů někde mezi sebou tak to děláme wago svorkama. Není to ideální, ale funguje to docela spolehlivě a kupodivu i venku vydrží poměrně dlouho...
KamilN
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon 08 říj, 2012 7:18 pm
Bydliště: Brno

Re: Svorkovnice

Příspěvekod trainzjohny » pon 11 dub, 2016 6:19 pm

Stačilo by mi volné spojení dvou nebo více vodičů. Na wago mě naváděl pán v elektru, ale zase tam mě dost odrazuje cena, za spojení dvou drátků nějakých 12,- korun, to by se mi to prodražilo. Digitál by byl fajn, ale to momentálně nezaplatím.
Jsem začátečník,mám TT ovládané z21 a mobilem.Flotila čítá 6 lokomotiv-377.0,749,750,753,754 a BR18.
trainzjohny
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 17 dub, 2015 10:19 am

Re: Svorkovnice

Příspěvekod KamilN » pon 11 dub, 2016 6:34 pm

No jo, tak každá sranda něco stojí, obzvlášť modely a obzvlášť železniční modely... :wink:
No ale zkus třeba popsat co vlastně provozuješ, jak to máš zapojené a jak to přestavuješ. Pak se třeba bude dát něco vymyslet...
KamilN
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon 08 říj, 2012 7:18 pm
Bydliště: Brno

Re: Svorkovnice

Příspěvekod fulda » pon 11 dub, 2016 7:02 pm

Pak hledáš tohle:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
... ale na ceny se ani nekoukej.

Bohouš a Martin: Proč nepoužíváte tohle:
Obrázek s těmito kolíky a dutinkami?? Obrázek Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Svorkovnice

Příspěvekod KamilN » pon 11 dub, 2016 7:19 pm

No to je samozřejmě přesně ono, jenomže pokud jsou wagovky drahé tak tohle je úplně mimo...
Jinak ty konektory s koliky a dutinkami by byly taky řešení, ale o spolehlivosti spojení by se dalo polemizovat, hlavně možnost vypadnutí a při častém rozpojování tuplem...
A taky když se do toho připájí lícna, ještě tenoučká, tak se poměrně dobře ukroutí. Takže do takového konektoru jedině nakrimpovat, ale krimpovací kleště zase nejsou zadarmo...
KamilN
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon 08 říj, 2012 7:18 pm
Bydliště: Brno

Re: Svorkovnice

Příspěvekod mpinta » pon 11 dub, 2016 8:06 pm

fulda píše:
Bohouš a Martin: Proč nepoužíváte tohle:
Obrázek s těmito kolíky a dutinkami?? Obrázek Obrázek

Používám, ale na rychlou instalaci jednoduchého konektoru je ten DIL (z patice nebo z lišty) lepší. V šuplíku toho mám dost, za pár korun, instalace raz dva, je to bez zámku (když to potřebuji otočit, někdy i posunout), kvalitní kontakt, slušný proud ... prostě, pro zkušební obvody, ideální.
Jinak používám D-SUB (Cannon). Levné, kvalitní, pevné, s různým počtem pinů.
Ale pro mne za mne, ať si každý používá, co chce. Jen jsem chtěl pomoct, nabídnout variantu.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Svorkovnice

Příspěvekod trainzjohny » stř 13 dub, 2016 2:12 pm

Mám dočasně uložené kolejiště a připojení výhybek nyní řeším přímo jejich vlastníma vodičema, země jsou spojeny na ty staré BTTB koleje, využívám jejich původní packy. Tohle řešení šlo u prvních pár zkušebních výhybek, ale teď už bych si rád pořídil něco slušnějšího. Jelikož jde o dočasné řešení, nechci do toho investovat nějaké větší sumy.
Přílohy
P1070533.JPG
Jsem začátečník,mám TT ovládané z21 a mobilem.Flotila čítá 6 lokomotiv-377.0,749,750,753,754 a BR18.
trainzjohny
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 17 dub, 2015 10:19 am

Re: Svorkovnice

Příspěvekod trainzjohny » pát 15 dub, 2016 3:55 pm

Tak jsem zjistil, že o možnostech wagáckých spojek jsem byl zcela chybně informován, taktéž jsem zjistil, že pořizovací cena je výrazně nižší. Tedy mockrát děkuji kamilovi, hned jsem je pořídil vyzkoušel a je to to co jsem chtěl.
Jsem začátečník,mám TT ovládané z21 a mobilem.Flotila čítá 6 lokomotiv-377.0,749,750,753,754 a BR18.
trainzjohny
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 17 dub, 2015 10:19 am

Re: Svorkovnice

Příspěvekod KamilN » sob 16 dub, 2016 2:21 pm

No vidiš, já je zahlíd někde myslím kolem 6-7 korun za dvojitou nebo trojitou. Jinak teď wago udělalo nový typ co jsem zahlíd kolegu jak to zapojoval. Je o něco menší. Taky se dají sehnat podobně svorky od jiných výrobců, jenom pozor aby to bylo i na lícnu a ne jenom na drát...
Jinak ta změť je děsná, ale pro tenhle způsob rozložení kolejiště asi jediná možná...
KamilN
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon 08 říj, 2012 7:18 pm
Bydliště: Brno

Re: Svorkovnice

Příspěvekod mizl » úte 19 dub, 2016 7:30 pm

A co něco takového

https://www.google.cz/#q=wagosvorky&tbm=shop

... a máš to bez lisování a pájení
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Další

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků