H0 - Albatros 498.104 Trix - zapojení dekodéru

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Re: H0 - Albatros 498.104 Trix - zapojení dekodéru

Příspěvekod vvitty » čtv 13 dub, 2023 5:42 pm

Vyroba novych plosnych spoju zadana.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: H0 - Albatros 498.104 Trix - zapojení dekodéru

Příspěvekod jirie123 » pát 14 dub, 2023 6:38 pm

vvitty píše:Vyroba novych plosnych spoju zadana.


Děkuji za informaci, už jsem se bál, že to neklapne.
Mám to ještě nějak objednat, nebo platí poptávka učiněná u pana Perlíka?
jirie123
 
Příspěvky: 470
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: H0 - Albatros 498.104 Trix - zapojení dekodéru

Příspěvekod vvitty » pát 14 dub, 2023 6:43 pm

Dam vedet az budou osazene a otestovane produkcni desky.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: H0 - Albatros 498.104 Trix - zapojení dekodéru

Příspěvekod A2C » ned 16 dub, 2023 1:27 am

horak píše:ZIMO vydalo nový firmware pre MS dekodéry a tam sa v zmenách uvádza nejaká úprava pre MÄRKLIN dymové generátory.
Nemá niekto tušenie (hodnoverné informácie zo ZIMO) čo sa zmenilo vo FW (k lepšiemu) v súvislosti s Albatrosom a adaptérom ?


Momentálne mám skúsenosť, že 4.229 je len fatálna chyba. Nenahrávajte si ten firmware skôr, než nahráte zvuk!
Lebo ak ho nahráte, zvuk už nenahráte. Je tam chyba v MDU Sound erase failed, invalid memory range.
Nevie načítať pamäť. Musel som urobiť downgrade na 4.227 a potom sa podarilo nahrať zvuky z Zimo stránky.
Přílohy
Invalid memory range.jpg
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: H0 - Albatros 498.104 Trix - zapojení dekodéru

Příspěvekod Jacek » ned 16 dub, 2023 1:31 pm

Mám stejnou zkušenost s MXULFA a nahráváním na koleji. Po nahrání verze 4.229 nejde nahrát žádný projekt. Proces skončí na začátku ve fázi "clear Flash". Po vypnutí napájení se navíc zneschopní dekodér, tedy paměť to vymazalo. A následně pokusy omyly jak takový dekodér oživit

Nahrávání přes SUSI je bez problémů

Jen podotknu, že pro moje projekty s ukončeným vývojem je nezbytná verze 4.227
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: H0 - Albatros 498.104 Trix - zapojení dekodéru

Příspěvekod vperlik » pon 17 dub, 2023 9:17 am

vvitty píše:Dam vedet az budou osazene a otestovane produkcni desky.


Vážení kolegové,
kdo máte stále zájem, objednávejte výhradně u vvittyho, až to oznámí. Vývoj už byl ukončen, nicméně destička je 4-vrstvá a vloudily se tam do návrhu nějaké drobné chybičky, takže je ve výrobě poslední správná verze. A se zapojením to také nebylo úplně transparentní, jak to ze začátku vypadalo (nesplněné parametry dodaných součástek). Takže projekt neusnul, nebojte, jen se to trochu protáhlo, ale už to maká jak má ...

Jinak v nové verzi fw je avizována změna "Diverse Bugfixes - Märklin Rauchgenerator", mohu vás ujistit, že nějaká náprava našeho problému v tom není, resp.já ji neobjevil, dekodér se chová stále stejně. Tedy netuším, v čem ta oprava spočívá, nevite někdo o tom více ?
ČSD H0, DCC, epocha IIIa-IVb
Uživatelský avatar
vperlik
 
Příspěvky: 94
Registrován: pát 20 dub, 2012 7:28 am

Re: H0 - Albatros 498.104 Trix - zapojení dekodéru

Příspěvekod A2C » pon 17 dub, 2023 11:53 pm

Jacek píše:Mám stejnou zkušenost s MXULFA a nahráváním na koleji. Po nahrání verze 4.229 nejde nahrát žádný projekt. Proces skončí na začátku ve fázi "clear Flash". Po vypnutí napájení se navíc zneschopní dekodér, tedy paměť to vymazalo. A následně pokusy omyly jak takový dekodér oživit

Nahrávání přes SUSI je bez problémů

Jen podotknu, že pro moje projekty s ukončeným vývojem je nezbytná verze 4.227


Našťastie na Z21 stačí len znova nahrať zvuk po downgrade firmware.
Ono ale 4.229 mala byť zaujímavá hlavne kvôli ovládaniu dymového generátora pričom by netrebalo meniť plošák. Teda ak som správne pochopil Zimo.
No email som im poslal, som zvedavý ako zareagujú.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: H0 - Albatros 498.104 Trix - zapojení dekodéru

Příspěvekod kuyon » úte 18 dub, 2023 8:32 am

Vo verzii 4.227 po resete CV8=8 mi zmizne zaškrtnutie FA4 pre ventiláciu pary. Tak si to kontrolujte či je to aktívne aj po reštarte, aby ste sa vyvarovali chybám po rôznych úpravách či zmenách.
Přílohy
Snímka.JPG
kuyon
 
Příspěvky: 175
Registrován: čtv 14 lis, 2013 6:42 pm

Re: H0 - Albatros 498.104 Trix - zapojení dekodéru

Příspěvekod vperlik » úte 18 dub, 2023 9:19 am

A2C píše:Ono ale 4.229 mala byť zaujímavá hlavne kvôli ovládaniu dymového generátora pričom by netrebalo meniť plošák. Teda ak som správne pochopil Zimo.
No email som im poslal, som zvedavý ako zareagujú.


Tak to mě také zajímá, protože v poslední verzi manuálu z 3.4.2023 (DE) o tom není ani čárka. Resp. já jsem nic nenašel. A jak jsem napsal výše, nějakou změnu funkčnosti v této oblasti také ne. Tj. stále je výstup řízení ventilátoru napevno na FO4 a stále má výstup jiný průběh, než je potřeba. Takže pokud tam provedli nějakou změnu, bylo by asi dobré o tom informovat uživatele, jak na to.
ČSD H0, DCC, epocha IIIa-IVb
Uživatelský avatar
vperlik
 
Příspěvky: 94
Registrován: pát 20 dub, 2012 7:28 am

Re: H0 - Albatros 498.104 Trix - zapojení dekodéru

Příspěvekod vvitty » stř 31 kvě, 2023 8:37 am

vvitty píše:Dam vedet az budou osazene a otestovane produkcni desky.


Jen pro informaci, desky sice uz jsou ale na osazeni a otestovani zatim nebyla kapacita.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: H0 - Albatros 498.104 Trix - zapojení dekodéru

Příspěvekod vvitty » úte 13 čer, 2023 10:12 am

Prvni sada desticek byla osazena, testovani probiha.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: H0 - Albatros 498.104 Trix - zapojení dekodéru

Příspěvekod vperlik » čtv 02 lis, 2023 9:53 pm

Vážení,
tak se nám po nekonečných útrapách konečně podařilo dotáhnout vývoj, testování a výrobu redukční destičky pro dekodér ZIMO coby náhradu do modelu Albatrose. Na fotce vidíte, jak to vypadá osazené s dekodérem v modelu. Otestováno s posledním fw ver.4.237 v dekodéru MS440C (přepnutého na D) a zvukovým projektem Jacek. Kdo už tyto zvuky má, tak už ví, kdo ještě nemá, tak jistě bude nadšen jako já. Kouřový generátor je s touto redukcí plně funkční, ostatní funkčnost již byla popsána jednak zde v tomto vláknu a také v článku, který k tomu napsal Jacek. Zbývá abych kolegům předal úpravy do projektu (tj. donastavení některých CV), ale i to zde již bylo probráno více než dostatečně, nic převratně nového v tom není. Bližší info pro případné zájemce o redukci sem dodá kolega z Pojezdy.eu.

Montáž do modelu je velmi jednoduchá, není v něm třeba nic upravovat, návrat do původního stavu je tedy možný kdykoliv. Pokud má někdo verzi dekodéru C (MS440C), tak i vzhledem k nedostatku dekodérů nemusíte nutně shánět verzi D, tu C si na D jednoduše přepnete a pak to funguje identicky, i když s tím přepnutím v některých dřívějších verzích fw byly problémy, v těch posledních už to ale funguje dobře. Pokud si budete nechávat zvuk nahrávat, požádejte i o přepnutí, pokud si koupíte nový dekodér s již nahraným zvukem, měl by vám ho prodávající i umět přepnout na D. Nepřepnutý dekodér C poznáte snadno, budou vám zadní světla na tendru svítit opačně (tj. svítit, když mají být zhasnutá a naopak). Nic jiného se ale nestane, dekodér se poškodit nemůže, protože LEDky zadních světel se napájí velmi malým proudem a elektronika destičky mu také neublíží, nic jiného se z dekodéru nespíná. Přepnutí na D doporučuji udělat ještě před nahráním zvuku.

Jinak pro technické zvídavce, redukční destička je 4-vrstvá a jsou na ní průchozí i ty signály rozhraní, které se v Albatrosu nepoužívají. K napájení elektroniky je využito výstupu stab. 5V z dekodéru, což je výhoda tohoto rozhraní. Např. dekodéry PLUX22 tento výstup nemají.

1698956124680.jpg
ČSD H0, DCC, epocha IIIa-IVb
Uživatelský avatar
vperlik
 
Příspěvky: 94
Registrován: pát 20 dub, 2012 7:28 am

Re: H0 - Albatros 498.104 Trix - zapojení dekodéru

Příspěvekod jirie123 » pát 03 lis, 2023 7:16 pm

Děkuji, že se to konečně povedlo!
Dekodér MS 440D už mám od začátku roku zakoupený, takže snad bude Albatros o Vánocích v provozu :wink:
jirie123
 
Příspěvky: 470
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: H0 - Albatros 498.104 Trix - zapojení dekodéru

Příspěvekod vvitty » ned 19 lis, 2023 11:18 pm

Adaptéry lze objednat zde :

https://pojezdy.eu/eshop/desky-pro-digi ... apter.html

Aktuálně probíhá výroba osvětlení do patrových vozů Bp903 a k tomu pochopitelně začíná předvánoční shon ale zkusím tam vměstnat i osazení a kompletaci těchto destiček.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: H0 - Albatros 498.104 Trix - zapojení dekodéru

Příspěvekod vvitty » pát 24 lis, 2023 3:11 pm

Par kousku bylo dnes zabaleno a bude odeslano v nejblizsich dnech, neco malo jeste zbyva. Dalsi az zase bude chvile casu na osazovani.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků