MP1

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Re: MP1

Příspěvekod HonzaM » pon 27 bře, 2023 2:58 pm

Zkoušel jsem i 0,5 mm, ale to už nebyl dostatečný přítlak jazyků. Záleží samozřejmě na typu výhybky a tloušťce základní desky s korkem.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4045
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: MP1

Příspěvekod Toch » pon 27 bře, 2023 8:49 pm

Supr díky moc všem, na prvotní testy jsem narovnal sponky a mezi tím objednám ty modelářský struny, který použiju finálně.
Tochov H0, H0, LENZ LV 200, DCC VI. Epocha
Toch
 
Příspěvky: 115
Registrován: ned 19 črc, 2020 5:21 pm

Re: MP1

Příspěvekod Toch » čtv 18 kvě, 2023 11:33 am

Řeším tu takovou blbost..
setup: Traincontroler bronze -> LENZ Lv200-> Kuehn WD 10-> MP1, J = černá nedetekovaná, K= červená detekovaná , Lenz LRB08
Zapojeno, CV nastaveno, v traincontroleru funguje a přestavuje jak má.

Ale teď nevim jak dát J a K do srdcovky.
mp1.jpg
mp1.jpg (25.83 KiB) Zobrazeno 1596 krát

jestli je f1 černá nebo červená, vzhledem k tomu, že v traincontroleru lze pozice přehodit(jestli jsem to dobře pochopil) tak my vychází, že pozice jezdce (A, B) neurčuje f1, a f2.

Napadlo mě vzít MP1, zapojit Com+ a vyzkoušet přiložením k poz 1 a poz 2 napětí a tak si ověřit která pozice jezdce je jaká pozice.
Ale už si nejsem jistej jestli to maj všechny stejně, jestli když sem někde připojení k dekoderu zrcadlově prohodil, jestli se i pozice neprohodí.
A celkově mi to přijde nějaký složitý, a vrtá mi hlavou jestli mi neuniká nějaké triviální řešení.

V prvním zhlaví jsem to zapojil a zatiím neřešil, s tím že to v nejhoršim prohodím. Tady už bych to chtěl zapojit na první dobrou a porozumět tomu.

Lze si nějak jednoduše oveřit, kterej přivod (f1, f2) je zrovna spojenej s aux? třeba přiloženim multimetru f1-aux, f2-aux. Poznám kterej je zrovna propojenej? jestli jo tak to na těch pár kouskách přehodim do stejný pozice prověřim a nastavim.
Tochov H0, H0, LENZ LV 200, DCC VI. Epocha
Toch
 
Příspěvky: 115
Registrován: ned 19 črc, 2020 5:21 pm

Re: MP1

Příspěvekod chphoto » čtv 18 kvě, 2023 4:09 pm

MP1 a WD10 jsem na jednom kolejišti použil, takže vím, že to funguje spolehlivě a to, která pozice je která, to musíš vyzkoušet experimentálně, protože záleží na tom, jak máš MP1 umístěnou, takže jednou je poloha A rovně a na druhé straně může být A do odbočky. Určitě je n utné mít ale nastavení tak, že když počítač bude ukazovat rovně, aby byla pozice opravdu rovně. Když tohle bude fungovat jak má, tak propojení srdcovky je už jednoduché. Dle obrázku na f1 a f2 dáš J a K a na ten třetí bod (na obrázku nepopsán, ten kde je nakreslena pojistka) dáš tu vlastní srdcovku. A pokud u tohoto nechceš laborovat, tak co je zrovna spojeno ověříš multimetrem mezi f1-pojistka a f2-pojistka (pojistka dle obrázku na MP1). A když bude na rovně spojeno třeba f1, tak to co je rovná kolej se připojí na f1 (třeba J) a f2 na K (nebo opačně). Tohle prostě asi jinak než tímhle proměřením a testem udělat nejde. Já jsem srdcovky zkoušel podobně, akorát jsem měřil přímo na kolejích, jestli to je nebo není spojeno jak má být.
Aktuálně N; YD7001 ESU 50210; iTrain a JMRI
viewtopic.php?f=1&t=13533
chphoto
 
Příspěvky: 419
Registrován: čtv 19 srp, 2021 6:00 am
Bydliště: Jičín

Re: MP1

Příspěvekod Toch » čtv 18 kvě, 2023 5:25 pm

Supr díky, proměřim a bude.
Tochov H0, H0, LENZ LV 200, DCC VI. Epocha
Toch
 
Příspěvky: 115
Registrován: ned 19 črc, 2020 5:21 pm

Re: MP1

Příspěvekod Ivan » čtv 18 kvě, 2023 5:51 pm

Taky vemu multimetr, dám jen detekci zkratu a pípnu, který kabel připojit vůči srdcovce.

Je to rychlejší a jistější, než nad tím myslet. Ne že by to nešlo, ale... :mrgreen:

Také mám WD10 a MP1. Jsou verze 2 a žádný problém po cca 3 letech nebyl. Jen ta hlučnost...
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků