ceny soucastek

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

ceny soucastek

Příspěvekod zdeno » stř 20 dub, 2022 1:59 pm

Dival jsem se na Aliexpress a cista pakarna, ceny soucástek sly nahoru o desitky az stovky procent.
Treba Atmega 328p ma cenu 10-12 Eur za kus, za tuto cenu jsem kupoval 5 kusu.
Teda ocekavejte zdrazeni vseho minimalne o 500% a to jsem na spodni hranici.
---
A tak jsem docela rad, ze koncim.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: ceny soucastek

Příspěvekod JendaTT » stř 20 dub, 2022 2:43 pm

Což ceny, dobře, šly nahoru - ale začíná se projevovat nedostatek čipů. Leccos už nejde vůbec sehnat...
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: ceny soucastek

Příspěvekod chphoto » stř 20 dub, 2022 5:16 pm

JendaTT píše:Což ceny, dobře, šly nahoru - ale začíná se projevovat nedostatek čipů. Leccos už nejde vůbec sehnat...


No bohužel musím souhlasit, poslední dobou vybírám podle toho, co je k dispozici. Ceny už v podstatě neřeším. Už dávno to není tak, že si řeknu co chci a pak to jen objednám. Třeba teď budu stavět řídící krabici na hobby CNC rouiter a vhodný zdroj budou mít možná za půl roku (takže jsem musel vzít dražší, ale měli 1ks), konektory jsem objednával ze 3 eshopů, abych měl všechny použité typy a ventilátory jsem taky bral podle toho, který byl a bylo k němu i příslušenství jako mřížky a filtry. Snad jediné, co se zatím dalo koupit bez problémů byly drivery pro motory.
Aktuálně N; YD7001 ESU 50210; iTrain a JMRI
viewtopic.php?f=1&t=13533
chphoto
 
Příspěvky: 419
Registrován: čtv 19 srp, 2021 6:00 am
Bydliště: Jičín

Re: ceny soucastek

Příspěvekod vvitty » čtv 21 dub, 2022 9:15 am

Hmmm, ta cena je primarne dana tim ze je to k dispozici ted.

Na nektere - nijak obskurni - procesory uz distributori davaji dodaci termin prosinec 2027.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: ceny soucastek

Příspěvekod Jirkátor » úte 24 kvě, 2022 11:17 am

Tak to prostě je. Nedostatkové zboží je drahé. Obchodníci jedou stylem, pokud se ti to zdá moc drahé, tak to nekupuj, on to koupí někdo jiný, kdo to potřebuje ještě víc než ty. No, jak pravil jeden náš velikán: "Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat“. Jsem rád, že jsem vše co potřebuji nakoupil ještě v minulém roce a za staré ceny.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1026
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí


Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků