MGP

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Re: MGP

Příspěvekod Jirkátor » čtv 21 kvě, 2020 5:05 am

V posledních dnech řeším, zapojení skrytého nádraží. V MGP to vyřešili za mne :idea:
Plánoval jsem na obou koncích každé koleje udělat krátký úsek s detekcí obsazení, abych věděl, že mašina dojela přesně tam, kam má (obsadí úsek), ale nevěděl jsem, jak udělat, aby zastavila a nejela dál a potom jsem s konkrétním vlakem odjel ze správné koleje, po správně postavené vlakové cestě, když si nezapamatuju, co kde stojí. Já bych se s tím nějak popral, ale v případě syna by to asi bylo horší. Takhle sice pořád ještě půjde odjet s jiným vlakem, ale nerozříznu výměny na zhlaví. Ohlídat si tohle ve viditelném nádraží není problém, ale ve skryťáku je to horší.
Ono by to asi to asi šlo zapojit i tak aby to fungovalo i s automatickým zastavením před návěstidlem, jen by to spínalo úsek před návěstidlem, který je zapojený tak, aby vlak zastavil sám, tímhle by se to prostě přemostilo a vlak by jel dál. Ale to je jen nápad, jestli by to tak mohlo opravdu fungovat, nevím.
Jihočech a přeběhlík od HO k N.
Tady plánuji viewtopic.php?f=1&t=12586
Jirkátor

Re: MGP

Příspěvekod Sandy » pát 22 kvě, 2020 6:36 am

To Jirkátor:
Ke každému Výhybkovému modulu MGP se dají připojit dva moduly Relé MGP (bratru za 160.-, teď asi více) se dvěma vstupy/výstupy. I s tím by se dalo pracovat.
Sandy

Předchozí

Zpět na Elektrika a elektronika