Digitrax a Uhlenbrock centraly

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Digitrax a Uhlenbrock centraly

Příspěvekod zdeno » úte 16 úno, 2016 9:52 am

Po delším bádání okolo obou centrál a jejich paketech funkci jsem přišel na to, jak používat soubory paketu funkcí pro obě centrály.
---
Jedná se o to, ze Digitrax používá pakety s opcode ED, které obsluhují funkce F9 az funkce F28.
Naopak Uhlenbrock používá pakety A3 pro F9 - F12 a pakety D4, ktere obsluhuji F13 az F28.
Tyto pakety jsou navzájem nekompatibilni a centrály je nerozpoznávají.
---
Potom se mi objevily reklamace na ovladač Oto, ze nefunguje dobře na Uhlenbrock centrálách a přišel jsem na to, ze to dělá potvrzovací paket s opcode B4,
kde Digitrax potvrzuje akceptaci adresy do slotu pomocí kodu <B4 3F 01 CHK> a Uhlenbrock zase paketem <B4 3F 7F chk>.
To znamená, že jsem schopný rozlišit připojenou centrálu a posílat spravné pakety na funkce.
---
Kdo ma mé ovladače Oto, může se přihlasit o upgrade.
Protoze toto nepovažujem za moji chybu, poštovné si hradí každý sám. Pokud je někdo schopný si to napálit sám, pošlu mu HEX.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Digitrax a Uhlenbrock centraly

Příspěvekod HonzaM » stř 17 úno, 2016 8:08 am

zdeno píše:Po delším bádání okolo obou centrál a jejich paketech funkci jsem přišel na to, jak používat soubory paketu funkcí pro obě centrály.
---
Jedná se o to, ze Digitrax používá pakety s opcode ED, které obsluhují funkce F9 az funkce F28.
Naopak Uhlenbrock používá pakety A3 pro F9 - F12 a pakety D4, ktere obsluhuji F13 az F28.
Tyto pakety jsou navzájem nekompatibilni a centrály je nerozpoznávají.
---
Potom se mi objevily reklamace na ovladač Oto, ze nefunguje dobře na Uhlenbrock centrálách a přišel jsem na to, ze to dělá potvrzovací paket s opcode B4,
kde Digitrax potvrzuje akceptaci adresy do slotu pomocí kodu <B4 3F 01 CHK> a Uhlenbrock zase paketem <B4 3F 7F chk>.
To znamená, že jsem schopný rozlišit připojenou centrálu a posílat spravné pakety na funkce.
---
Kdo ma mé ovladače Oto, může se přihlasit o upgrade.
Protoze toto nepovažujem za moji chybu, poštovné si hradí každý sám. Pokud je někdo schopný si to napálit sám, pošlu mu HEX.

Takže lze říci, že problém je v centrálách Uhlenbrock, jejichž výrobce zvolil způsob komunikace mezi ovladačem a centrálou odlišný od autora LocoNetu a majitele autorských práv, Digitraxu.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků