Centrála Daisy II Tillig vs. Uhlenbrock

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Centrála Daisy II Tillig vs. Uhlenbrock

Příspěvekod Křeček » čtv 11 úno, 2016 1:41 pm

Zdravím,
podařilo se mi získat tuto centrálu Daisy II od Tilligu a měl bych pár dotazů na ti co již mají zkušenosti s centrálou.

1) Jaký je rozdíl mezi Daisy II od Tilligu (modré provedení) https://www.tillig.com/Produkte/produktinfo-66204.html a DAisy II od Uhlenbrocku (šedé provedení) ? http://uhlenbrock-shop.de/epages/98558c ... ucts/64300

2) Jestli jsem správně pochopil krom barvy provedení by měli být centrály totožné. Je tomu tak?

3) Po zapnutí centrály se ukazuje verze 1,6 a nyní je k dispozici verze 2,2, ale je to jen ke stažení na stránkách Uhlenbrocku nikoliv na stránkách Tilligu (nebo se mi nepodařilo na jejich stránkách najít). Používají shodný software pro obě centrály?

4) Když by se stáhla verze 2,2 na Uhlenbrocku neztratí se čeština z ovladače?

5) Jaké jsou možnosti aktualizace centrály krom nákupu drahého interface USB-LocoNet http://uhlenbrock-shop.de/epages/98558c ... ucts/63120

6) Je možné pro aktualizaci centrály použít i jiné možnosti jiné centrály nebo nějakým jiným způsobem než nákupem interface USB-LocoNet ?

děkuji za info.
Uživatelský avatar
Křeček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte 04 zář, 2012 10:29 am

Re: Centrála Daisy II Tillig vs. Uhlenbrock

Příspěvekod marfal1905 » pon 14 bře, 2016 4:29 am

Verze 2.2 z webu Uhlenbrock češtinu obsahuje, to mohu potvrdit. Rozdíl mezi modrou a šedivou verzí je podle mne jen v tom, že modrá je nabízena pod hlavičkou Tilligu, jinak jsou to naprosto totožné výrobky. Na zbytek odpovědět neumím... :D
marfal1905
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř 11 lis, 2015 8:04 pm

Re: Centrála Daisy II Tillig vs. Uhlenbrock

Příspěvekod Křeček » čtv 17 bře, 2016 9:55 am

díky za info. Taky si myslím, že soft je stejný akorát jiný kabát dle firmy.
Uživatelský avatar
Křeček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte 04 zář, 2012 10:29 am

Re: Centrála Daisy II Tillig vs. Uhlenbrock

Příspěvekod r.hahn » pát 18 bře, 2016 5:26 pm

Ahoj,

využiji tohoto tématu k dotazu. Daisy II umí programovat FREDi. Popsal by mi prosím někdo postup, jak do freda dostat adresu lokomotivy? Nějak se s tím nemůžu popasovat.

Děkuji.
r.hahn
 
Příspěvky: 115
Registrován: pon 16 zář, 2013 8:06 am

Re: Centrála Daisy II Tillig vs. Uhlenbrock

Příspěvekod MiG » pát 18 bře, 2016 5:49 pm

FREDi přepnu pro načítání adresy. Stlačit současně Shift a Stop nebo současně stlačit Shift a inkrementál. Svítí jen červená LED.
na Daisy vyberu adresu, kterou chci předat a pak vyberu v menu Dispatch. Manuál DaisyII kap. 4.6.
Na Fredi opět zmáčknu současně Shift a Stop nebo Shift a inkrementál. Měla by se na FREDi rozsvítit jedna směrová zelená LED (a červená zhasnout).

A to je vše.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Centrála Daisy II Tillig vs. Uhlenbrock

Příspěvekod r.hahn » pát 18 bře, 2016 6:44 pm

Díky. Úspěch to byl plný!!. Můžu jezdit na FREDi :)
r.hahn
 
Příspěvky: 115
Registrován: pon 16 zář, 2013 8:06 am

Re: Centrála Daisy II Tillig vs. Uhlenbrock

Příspěvekod rawen » pát 25 bře, 2016 5:58 pm

Taktéž děkuji - Radimovi za FREDi, MiGovi za radu.
Vše funguje jak má. Více ve vlákně našeho klubu.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: PajaF a 8 návštevníků