DCC p. Pleticha

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: DCC p. Pleticha

Příspěvekod Stanin » pát 12 úno, 2016 4:56 pm

Foto ZDE :)
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: DCC p. Pleticha

Příspěvekod Pavel-HP » sob 13 úno, 2016 12:39 am

Tři póly a místo uhlíků planžeta. Životnost mizivá.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: DCC p. Pleticha

Příspěvekod Sandy » sob 13 úno, 2016 9:05 am

Pavel-HP píše:Tři póly a místo uhlíků planžeta. Životnost mizivá.

Was ist das "mizivá životnost"
Od Pletichy mám pár pojezdů. Třeba na Bardotku z doby, kdy CStrain teprve začínal, nebo na M152 z doby, kdy pojezd Bramosu byl katastrofa a další. Všude jsou tyto motory (snad Igarashi?) v ceně 20.- Kč. Při pulzním napájení v analogu nebo po digitalizaci jsou jízdní vlastnosti ucházející. Nejdou, samozřejmě, srovnávat s některými továrními pojezdy, je to taková polokovářská práce, ale při porovnání poměru cena/výkon to žádný propadák není. A v případě potřeby je možné motor vyměnit. U svých pojezdů jsem zatím žádný motorek vyměňovat nemusel a ani nepozoruji změnu jízdních vlastností.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: DCC p. Pleticha

Příspěvekod Pavel-HP » sob 13 úno, 2016 9:18 am

Sandy píše:
Pavel-HP píše:Tři póly a místo uhlíků planžeta. Životnost mizivá.

Was ist das "mizivá životnost"
Od Pletichy mám pár pojezdů. Třeba na Bardotku z doby, kdy CStrain teprve začínal, nebo na M152 z doby, kdy pojezd Bramosu byl katastrofa a další. Všude jsou tyto motory (snad Igarashi?) v ceně 20.- Kč. Při pulzním napájení v analogu nebo po digitalizaci jsou jízdní vlastnosti ucházející. Nejdou, samozřejmě, srovnávat s některými továrními pojezdy, je to taková polokovářská práce, ale při porovnání poměru cena/výkon to žádný propadák není. A v případě potřeby je možné motor vyměnit. U svých pojezdů jsem zatím žádný motorek vyměňovat nemusel a ani nepozoruji změnu jízdních vlastností.



Das ist: Dvě, maximálně tři modelářská setkání, pokud mašina není na posunu a ve sběrací planžetce se vybrousí drážka a za vydatného jiskření pojezd dojezdil. Motorek vyměnit za nějaký kde jsou uhlíky (snadno dostupné) a jezdí se dál. Takže životnost motorku je přímo úměrná tomu, kolik toho mašinka najezdí. S počtem najetých metrů (kilometrů) klesá hlučnost pojezdu.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků