Digitální posuvna

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Digitální posuvna

Příspěvekod jipol57 » stř 23 kvě, 2018 7:39 pm

A co takhle použít mechanizmus ze skeneru. Ten se nekříží, Mívá dva zubaté řemínky poháněné jednou osičkou.
jipol57
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Digitální posuvna

Příspěvekod fulda » stř 23 kvě, 2018 7:56 pm

jakýkoli mechanizmus, který dnes známe z 3D tiskáren se nekříží. Zdeno se toho moc bojí.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Digitální posuvna

Příspěvekod Myšpulín » stř 23 kvě, 2018 8:14 pm

Řešení z řetězové tiskárny z police, na kterou se skládal papír. A vešla se ho tam celá krabice, tj. pár kilo papíru. Šroub na jedné straně, druhá strana vedena lankem od místa šroubu přes kladky. Jak jednoduché.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Digitální posuvna

Příspěvekod Polabský » stř 23 kvě, 2018 9:14 pm

Křížení lze zabránit lankem napjatým do osmičky, jako to užívala Tatra u většiny aut u ručního stahování oken.
Čtyři kladky do toho ležatá osmička. Okno chycené na svislicích mezi horními a dolními kladkami.
Hezký večer Všem.
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Digitální posuvna

Příspěvekod zdeno » čtv 24 kvě, 2018 5:50 am

fulda píše:jakýkoli mechanizmus, který dnes známe z 3D tiskáren se nekříží. Zdeno se toho moc bojí.

vybral jsem si tento prispevek, doufam, ze se ti druzi nebudou citit ukrateni ;-)
---
Myslim, ze vsechna reseni jsou mozna, vzdycky to jde necim zkomplikovat.
Kdo mne pozna, tak opravdu vi, ze jsem zastancem "genialnich" reseni.
A nemusi byt moje, proste se mi libi cista a perfektni prace. Udelat to slozite umi kazdy blbec.
---
Videl jsem asi 4 posuvny a vsechny do roka tak nejak nefungovaly.
Nejlepsi byly ty, ktere mely 2-ose vedeni sily od motorku, teda 2 motorky nebo spolecny prenos sily na oba konce posuvny, nejakym hridelem.
Ale aj tak po case tyce vedeni zrezively nebo se poskodilo uchyceni, vyska nebo se podstane zvetsily vule.
Proste se projevila kazda drobnost osizena pri stavbe. To je realita, nechcem nikoho urazit.
---
Moje reseni je jen napad, pokud ho nekdo pouzije, urcite nebudem chtit licencni poplatky ;-) ;-)
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků