Přechod k digitálu

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Přechod k digitálu

Příspěvekod matkohtu » úte 05 led, 2016 7:48 pm

Zdravím ta my došel digi start set díky fuldo za radu že lze sehnat ty komponenty ze
start setu bez mašiny a vozů podařilo se my najít za dobrou cenu z povánoční výprodeje
Má vyze je taková že si postavím H centralu a digidekoder pro elektromagnetické vyhybky
A podle potřeby další konponety tve stránky jsou super a je na nich hodně zajímavých věc.
Od dětství se zajímám elektrotechniku v amatérské oblasti tak nějaké znalosti a vybavení mám . A chci se zeptat trafo s toho setu dává 18 voltů a pro TT je třeba mezi 14 až 16 volty a máto smysl to řešit nebo ne . V H centrále je potenciometr pro nastavení napětí
Kde si nastavím potřebné napětí . Jakou cínovou pajku by jste doporučil pro letovaní dps
Do nedávna sem používal obyčený cín a pajecí kapalinu Letol a pro pájení profilového kolejiva kapalinu na nikl která je supr
A jaký průměr samozřejmě pro pajení tužkovou paječkou .
Jinak mam naplánované koupit tento zdroj je použitelný pro modelovou železnici pro
Napajení H centrály

http://www.ges.cz/cz/napajeci-adapter-s ... 07620.html
Dále jak vyřešit skryták který je dvoukolejný kde se přes kolejový kontakt vlaky
Automaticky odpojují napětí a na střidačku jezdí ve viditelné časti dva vlaky nebo
Vypnu vypínač a vlak projíždí ma to vyzkoušené z elektronickým relátkem tak i 8410 od BTTB ze zásob dříve koupených Lze něco takového udělat v Digitálu ?
Mašiny co mam nové zatím tři z konektorem men 651 šestipin uvažiji o dekodérech kuehn
Je u nich ABC brždení před návěstidlem jake jiné my doporučite kuehn sem vybral pro dobrou cenu a se zvukem zatím nepočítám děkuji Martin.
matkohtu
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 26 led, 2014 9:18 am
Bydliště: Ostrava- Poruba

Re: Přechod k digitálu

Příspěvekod fulda » úte 05 led, 2016 8:06 pm

Že se tak ptám - co jsi dostal v pololetí z češtiny?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4888
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Přechod k digitálu

Příspěvekod JendaTT » úte 05 led, 2016 8:36 pm

Ahoj,
je fajn, že ses rozhodl pro digitál. Pro začátek bych doporučoval hodně studovat (třeba u Lokopina) a případně zkoušet s tím, co máš k dispozici. Prostě si digitál "osahat" a pak se pomalu posouvat dál. Je toho hodně k učení, ale je to v zásadě jednoduché, jen je potřeba mít jasno v základních principech jak digitálního řízení lokomotiv, tak digitálního řízení příslušenství (výhybky, semafory apod.).
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Přechod k digitálu

Příspěvekod sidlo » stř 06 led, 2016 8:51 am

matkohtu píše:ta my došel digi start set

Když má někdo start set tak na co potřebuje zdroj a centrálu?
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3605
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Přechod k digitálu

Příspěvekod HonzaM » stř 06 led, 2016 9:07 am

fulda píše:Že se tak ptám - co jsi dostal v pololetí z češtiny?

Třeba za ty chyby také může jeho učitelka češtiny, asi s tím máš Jindro vlastní zkušenosti.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4083
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Přechod k digitálu

Příspěvekod hopeter » stř 06 led, 2016 6:53 pm

Nějak jsi neuvedl jaký startset máš... Pokud je to multimaus ROCO tak není potřeba shánět zatím další trafo a centrálu. Záleží samozřejmě na rozsahu kolik toho chceš ovládat. Já jsem taky začátečník samouk. Zatím jsem zvládnul kolejiště se čtyřma výhybkama ovládané servem , provoz dvou mašin a osvětlení. To vše se startsetem multimaus ROCO , servodekodérem DCC002 , dekodérem světel od STE a mašiny mají kuehny N045.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Přechod k digitálu

Příspěvekod Domba » stř 13 led, 2016 10:46 pm

Nechci zakládat nové téma tak se zeptám tady.
Chtěl bych použít ovládání lokomotiv digitálem Roco.Jenže nastal problém co použít?Z21/z21 nebo tu starou černou krabičku(neznám označení).Rád bych používal multimause k ovládání vlaku, tabletem nebo "chytrym mobilem nechci, ale zas rád bych si upravil rozjezdy nebo modelovou rychlost u lokomotiv což vim že jde Z21 jak se to řeší u těch starších setů?
Omlouvám se za OT
HO : ))
Uživatelský avatar
Domba
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 31 pro, 2008 11:12 am
Bydliště: Liberec

Re: Přechod k digitálu

Příspěvekod JendaTT » čtv 14 led, 2016 2:28 am

Ahoj, ze všech centrál z21/Z21 ale i z multiMouse (MM) s černou kostkou (Roco 10764) lze digitálně ovládat lokomotivy a příslušenství, ze všech lze nastavovat CV hodnoty v dekodérech, tedy i rozjezdy, zpomalení a rychlsot. MM umí načíst CV z dekodéru pouze ve spojení se z21/Z21. MM s kostkou je to nejjednodušší, pokud chceš více funkcí , je potřeba šáhnout po z21 nebo ještě lépe Z21.

Takže, pro nastavení parametrů lokomotiv, resp. dekodérů v nich, ti postačí úplný základ MM s černou kostkou 10764. Pro pohodlnější práci je ale lepší z21/Z21, ke které MM připojíš jako ovladač. Vše se dá leckdy pořídit se slevou, nebo i bazarově. Nebo třeba ve startsetu, odkud by se ti třeba hodila i lokomotiva s vozy.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Přechod k digitálu

Příspěvekod fulda » čtv 14 led, 2016 8:53 am

Domba píše:Omlouvám se za OT
IMHO je to dotaz k tématu až dost.

Domba píše:Chtěl bych použít ovládání lokomotiv digitálem Roco. Jenže nastal problém co použít?Z21/z21 nebo tu starou černou krabičku(neznám označení).Rád bych používal multimause k ovládání vlaku, tabletem nebo "chytrym mobilem nechci, ale zas rád bych si upravil rozjezdy nebo modelovou rychlost u lokomotiv což vim že jde Z21 jak se to řeší u těch starších setů?
V zásadě je odpověď taková, že ti budou fungovat všechny sestavy, jen bude různý komfort a různá cena. Stručně to shrnu:
MultiMaus + černá kostka (10764) je nejlevnější, dokáže ovládat lokomotivy, dokáže nastavovat CV (rychlostní křivky a spol), ale NEDOKÁŽE je číst, musíš si neustále udržovat papírek na který si děláš poznámku co jsi zapsal do lokomotivy.

z21 střední varianta, většinou k ní musíš dokoupit MM, ale někdy je v setu. Také dokáže nastavovat, a navíc dokáže číst hodnoty CV. Je trochu mrzuté, že má jen jeden kolejový výstup, takže pro programování musíš odpojovat a připojovat. Nejsem si jistý, jestli ovládá RailCom, aby se dalo číst za provozu

Z21 největší varianta - ta ovládá úplně všechno. Je otázka, jestli si to užiješ pokud nechceš používat tablety a telefony. Pochopitelně ovládá všechno čtení a zápis a spol.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4888
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Přechod k digitálu

Příspěvekod Domba » čtv 14 led, 2016 5:02 pm

Děkuju Vám za odpověd.
U jednoho prodejce jsem viděl Z21 v provozu, líbilo se mi tam to programování, ale když to čtu tak abych udělal dvojici nebo postrk tak mi bohatě stačí z21, že?S z21 jsem si našel pěkný set co Roco plánuje cca na září Br112 +dva rychlíkáče z21 a MM za 219eur.
HO : ))
Uživatelský avatar
Domba
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 31 pro, 2008 11:12 am
Bydliště: Liberec


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Zlámalík a 18 návštevníků