Navestidla

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Navestidla

Příspěvekod twiido » pát 25 pro, 2015 9:50 pm

Pozdravujem pani,
Trocha ozivim temu navestidiel. Modelujem prevadzku SZDC/CD v TT sucasnu epochu.
A mam na Vas zopar otazok:
1. Aky system ovladania navestidiel pouzivate? S-com alebo spinacie dekodery napr. Kuehn WD10 alebo Digikeijs DR4018?
Precital som forum krizom-krazom, (a hlavne bibliu DCC Martina Pintu) kde som docital, ze problem je v ovladani cez SW, pretoze najpouzivanejsie programy ako je TC, Rocrail, JMRI nepoznaju 5 znakovu navestnu sustavu SZDC. S-com to odstranuje ale aj trocha predrazuje.
Mate niekto rozbehnute ovladanie cez JOP?
2. Ako riesite upevnenie navestidiel TT Nemecek? Cez konektor alebo len tak zapichnute? Krasne to ma spravene Shimanski http://www.shimiland.info/Navestidla_04.html ale v TT to asi take jednoduche nebude.

Dajte vediet nech sa uberiem tym spravnym smerom.

P.
TT, 6.epocha, SŽDC/ŽSR
twiido
 
Příspěvky: 75
Registrován: pon 02 led, 2012 8:47 am
Bydliště: Kúsok od Bratislavy

Re: Navestidla

Příspěvekod Ferda » sob 26 pro, 2015 9:54 am

twiido píše:ale v TT to asi take jednoduche nebude.

Šimi používá kolíkovou lištu s roztečí 2,54 mm. Existují i lišty s roztečí 1,27 mm (používají se běžně na PLUX dekodérech a dají se koupit, mám je v šuplíku) a ty by měly vyhovovat i v N-ku.

EDIT: Ještě mě napadlo použít mini-USB.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Navestidla

Příspěvekod fulda » sob 26 pro, 2015 10:59 am

Kdo má vrtačku na obdélníkové díry, tak používá jednořadové konektory.
Já jsem přišel na to, že je lepší použít konektor 2×2 a vyvrtat kulatou díru ø7mm viz fotky na konci TÉTO stránky.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Navestidla

Příspěvekod martin-tt » ned 27 pro, 2015 8:18 pm

twiido píše: Ako riesite upevnenie navestidiel TT Nemecek?
P.

Ahoj,upevnění návěstidel fa.Němeček.Jsou tam trochu otřepy ale ze spodní strany to nevadí.Šachty z horní strany můžeš zmenšit do tvaru čtverce.Návěstidla ovládám přes "Zhlavika 2.3" a zatím vše OK.
Přílohy
P1060711.JPG
P1060713.JPG
P1060702.JPG
martin-tt
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř 26 led, 2011 11:37 am
Bydliště: Ostrava


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků