Roco Power Mouse

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Roco Power Mouse

Příspěvekod fulda » stř 23 pro, 2015 12:54 pm

Přišel mi dotaz jako soukromá zpráva. Nicméně jeho obsah by mohl být užitečný pro všechny a také možná je tu někdo kdo má víc praktických zkušeností než já.

magnum88 píše:Zdravim Vas. Volal som s panom Vladom Vrbom povedal mi aby som sa obratil na Vas. Vcera som prisiel k Power mousu (lokmause 2) od roco za par kacek tak som to doma zapojil do roco kocky do zasuvky slave a nabehla chyba E7 multimause co mam v mastri pripojeny fungoval normalne ale powermause nic. Ked som to prehodil a dal powermause do master tak fungoval normalne ale multimause ktory bol pripojeny v slave vypisal chybu ERR 13. Vedeli by ste mi prosim Vas poradit co s tym?

Tato chyba se projevuje ve dvou případech - první, málo pravděpodobný je, že mají oba ovladače stejnou adresu. Adresa se na Power Mause mění v menu C8, na Multi Maus v menu Nastavení(3) - X-Bus (3) - Adresa. To se ale moc nestává, protože MM pokud detekuje kolizi, tak sama změní adresu.

Druhý případ je mnohem pravděpodobnější - a to je ten, že použité vodiče nemají správně zapojené prostřední dva vodiče (konektor má celkem 6 vodičů, ale prostřední dva se používají pouze pro komunikaci mezi master a slave; pokud slave neexistuje, člověk nemusí za celý život poznat, že nefungují).

Nevím jaký máš vztah k elektrice, já bych udělal asi tolik - vezmi roco kostku (10764) a odpoj napájení a koleje, nech zapojené jen vodiče do master a slave. Odpoj obě myši. Pak si vezmi nějaký měřák který detekuje propoj (já bych použil měřák s pískáním, pokud nemáš, tak baterka a žárovka budou OK) a zkontroluj, jestli prostřední dva vodiče procházejí skrz celou soustavu - a také jestli se cestou stranově neotočí - ten kterej začal na pozici 3 musí na druhé straně končit n pozici 3 a ten kterej začal na 4, tak musí končit na 4.

Pokud tomu tak nebude, tak se zastav v nejbližší počítačové nebo telefonní prodejně a požádej je o telefonní kabel, který má 4 vodiče a je zapojený přímo (podle následujícího obrázku). Ten ti bude fungovat jako slave, tam stačí čtyřvodičový. (telefonní prodejny mají málokdy šestivodičové dráty, tak proto)
Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4888
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Roco Power Mouse

Příspěvekod magnum88 » stř 23 pro, 2015 3:44 pm

Tak dnes som prišiel na koreň veci po vaších radách s káblami, od výroby bol zle nacvaknutý konektor na kábli ku mastru na ktorom je pripojený roco multimaus, kábel som hneď precvakol na novo a všetko funguje ako má. Ďakujem za radu Fuldo :)
magnum88
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 05 čer, 2012 2:26 pm


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Pawlik a 34 návštevníků