Fleischmann H0 ČSD 377 digitalizace a ozvučení

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Fleischmann H0 ČSD 377 digitalizace a ozvučení

Příspěvekod Jirka78 » stř 02 pro, 2015 11:46 pm

Ahoj, nadělil jsem si pod stromek loko Fleischmann H0 ČSD 377 a chtěl bych jí digitalizovat a ozvučit. Nedělali jste to už někdo, potřebuju vědět, jaký dekodér ( podmínka je ZIMO - zvuk chci od Jacka ) a kam ho uložit, přišlo mi, že v tendru není moc místa. Taky jsem v návodu ( bohužel česky je v něm jen to, že nemám spolknout malé díly ) našel zmínku o Schaltmagnet a zespoda na loko je na pružině nějaký kontakt, který mi není jasný.

Díky za reakce Jirka78
H0 cca 3. - 4. epocha DCC
Jirka78
 
Příspěvky: 63
Registrován: sob 24 zář, 2011 5:27 pm
Bydliště: Rotava

Re: Fleischmann H0 ČSD 377 digitalizace a ozvučení

Příspěvekod Jirka78 » pon 07 pro, 2015 4:24 pm

Neříkejte mi, že jsem jedinej s touhle mašinkou, kdo jí chce ozvučit?
H0 cca 3. - 4. epocha DCC
Jirka78
 
Příspěvky: 63
Registrován: sob 24 zář, 2011 5:27 pm
Bydliště: Rotava

Re: Fleischmann H0 ČSD 377 digitalizace a ozvučení

Příspěvekod Polabský » pon 07 pro, 2015 4:47 pm

Jirka78 píše:Ahoj, nadělil jsem si pod stromek loko Fleischmann H0 ČSD 377 a chtěl bych jí digitalizovat a ozvučit. Nedělali jste to už někdo, potřebuju vědět, jaký dekodér ( podmínka je ZIMO - zvuk chci od Jacka ) a kam ho uložit, přišlo mi, že v tendru není moc místa. Taky jsem v návodu ( bohužel česky je v něm jen to, že nemám spolknout malé díly ) našel zmínku o Schaltmagnet a zespoda na loko je na pružině nějaký kontakt, který mi není jasný.

Díky za reakce Jirka78



Tento "chromovaný kontakt" na pružině mají u Fleischmannů už léta. V původním kolejivu k tomu byly nožové nájezdové lyžiny.
Hezký den !!
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Fleischmann H0 ČSD 377 digitalizace a ozvučení

Příspěvekod Jirka78 » čtv 17 pro, 2015 6:50 am

Díky za reakci, jsem rád, že se tu rozproudila rušná diskuse :D a tak něco přidám. Zakoupil jsem dekodér ZIMO MX 648F a osadil do tendru, všechno vcelku funguje ale Nanox centrála slabě jakoby píská když je tahle mašinka na kolejích. Jiné lokomotivy to nedělají a mám v nich i dekodéry ZIMO . Taky mi připadá, že mašinka jede trochu trhaně v malých rychlostech oproti analogu. Nezkoušeli jste někdo nastavovat dekodér na ten velkej motor Fleischmann? Taky jsem zkusil odpojit tlumivku, ale přestalo fungovat vše. Zatím jsem neměl čas kouknout jak je to zapojený jen jsem jí připojil zpět. Díky za reakce.
H0 cca 3. - 4. epocha DCC
Jirka78
 
Příspěvky: 63
Registrován: sob 24 zář, 2011 5:27 pm
Bydliště: Rotava

Re: Fleischmann H0 ČSD 377 digitalizace a ozvučení

Příspěvekod JendaTT » čtv 17 pro, 2015 7:42 am

Ahoj, zkoušel jsi u ZIMO dekodéru optimalizaci regulace motoru? Jedná se zejména o CV9 a CV57, okrajově pak CV147 a 5.bit v CV 112. Vše dle ZIMO manuálu na straně 16 a 17. Dokonce je tam doporučené nastavení pro Fleischmann "round" motory, včetně toho, že je doporučeno odstranit odrušovací prvky.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Fleischmann H0 ČSD 377 digitalizace a ozvučení

Příspěvekod mpinta » čtv 17 pro, 2015 7:47 am

Jirka78 píše:... Taky jsem zkusil odpojit tlumivku, ale přestalo fungovat vše ...

Přes tlumivku/y teče proud do motoru. Nelze odpojit. Je ji třeba zkratovat nebo nahradit drátovou propojkou.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků