Zimo MX631D 21 pin vs. funkce..

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Zimo MX631D 21 pin vs. funkce..

Příspěvekod stoupa » pon 30 lis, 2015 10:41 pm

Ahoj, mám v motoráku Brawa M262.101 dekoder Mx 631D 21pin (6 funkcí) a nedaří se mi dát do provozu osvětlení interiéru. S analogovou propojkou vše běží v pořádku. F0 čelní světla, F1 přední stanoviště strojvedoucího, F2 zadní a F3 by mělo ovládat osvětlení interiéru ale... :roll: . Ovládač MM. Nevím co tam nastavit za hodnoty aby při stisknutí F3 na myši ten interiér fungoval. Dík za rady. :mrgreen:

Po bližším zkoumání při stisku funkčního tlačítka myši Aux 1,2,4 proti společnému + dává napětí , aux 3 je naopak pod proudem a po stisku F3 chcípne :mrgreen:
Největší úlet je ,že při přiložení hrotů multimetru mezi aux3 a společné + se interiér rozsvítí a svítí pořád do stisku F3. Rozsvěcovat soupravu multimetrem je trochu nepohodlné. Tak nevím jestli je v prd.li dekodér , motorák nebo oboje. Podobně se choval ET89 taky Brawa. Tak nevím jestli si to borci zapojují jak je napadne nebo jsem blbej já a nebo je po dekodéru ....to by ovšem musel být odpálený od začátku.
Naposledy upravil stoupa dne úte 01 pro, 2015 9:39 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: Zimo MX631D 21 pin vs. funkce..

Příspěvekod HonzaM » úte 01 pro, 2015 5:00 am

stoupa píše:Ahoj, mám v motoráku Brawa M262.101 dekoder Mx 631D 21pin (6 funkcí) a nedaří se mi dát do provozu osvětlení interiéru. V analogu není problém. F0 čelní světla, F1 přední stanoviště strojvedoucího, F2 zadní a F3 by mělo ovládat osvětlení interiéru ale... :roll: . Ovládač MM. Nevím co tam nastavit za hodnoty aby při stisknutí F3 na myši ten interiér fungoval. Dík za rady.

Co myslíš tím "v analogu není problém"? A není osvětlení interiéru třeba na některé vyšší funkci (F4, F5, F6)? Také bych se zeptal u výrobce, na kterém F je osvětlení interiéru naprogramováno.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Zimo MX631D 21 pin vs. funkce..

Příspěvekod stoupa » úte 01 pro, 2015 10:06 am

stoupa píše:Ahoj, mám v motoráku Brawa M262.101 dekoder Mx 631D 21pin (6 funkcí) a nedaří se mi dát do provozu osvětlení interiéru. S analogovou propojkou vše běží v pořádku. F0 čelní světla, F1 přední stanoviště strojvedoucího, F2 zadní a F3 by mělo ovládat osvětlení interiéru ale... :roll: . Ovládač MM. Nevím co tam nastavit za hodnoty aby při stisknutí F3 na myši ten interiér fungoval. Dík za rady. :mrgreen:

Po bližším zkoumání při stisku funkčního tlačítka myši Aux 1,2,4 proti společnému + dává napětí , aux 3 je naopak pod proudem a po stisku F3 chcípne :mrgreen:
Největší úlet je ,že při přiložení hrotů multimetru mezi aux3 a společné + se interiér rozsvítí a svítí pořád do stisku F3. Rozsvěcovat soupravu multimetrem je trochu nepohodlné. Tak nevím jestli je v prd.li dekodér , motorák nebo oboje. Podobně se choval ET89 taky Brawa. Tak nevím jestli si to borci zapojují jak je napadne nebo jsem blbej já a nebo je po dekodéru ....to by ovšem musel být odpálený od začátku.


Po vyjmutí a odzkoušení dekodéru mimo loko vše funguje správně z toho usuzuji na špatnou instalaci v motoráku .....BRAWO BRAWA :evil: je fakt že z modelů tohoto výrobce (m262, csd422 , et89 a kofII) fungoval po elektrické stránce bez problému jen KOF motoráky mají na osvětlení nějakou anomálii v zapojení a bejček jel až po opravě studeňáků..

Tak jsem to rozpáral na prvočinitele problém je v desce motoráku (asi) vypadá to že dekodér má ovládat zřejmě tyristor který jako silový spínač má rozsvítit tech asi 30 ledek vnitřního osvětlení tohle ovšem funguje jen v analogu, při osazení dekodéru to dělá binec. :arrow: :cry: :arrow: je tu někdo kdo by to dokázal uvést do života ?
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: Zimo MX631D 21 pin vs. funkce..

Příspěvekod kecu.p » čtv 03 pro, 2015 6:13 pm

A co třeba nastavit správné hodnoty CV u dekodéru?? CV33 a výše pro ovládání světel ... ona totiž u některých dekodéru F3 je režim posunu. Tak na to pozor!
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Zimo MX631D 21 pin vs. funkce..

Příspěvekod JendaTT » čtv 03 pro, 2015 7:30 pm

A co zkusit CV61=97? Aktivuje se tím alternativní „přiřazení funkcí“ bez „posunutí doleva“. Viz ZIMO manuál k dekodérům na straně 22 ...
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Zimo MX631D 21 pin vs. funkce..

Příspěvekod stoupa » čtv 03 pro, 2015 7:49 pm

kecu.p píše:A co třeba nastavit správné hodnoty CV u dekodéru?? CV33 a výše pro ovládání světel ... ona totiž u některých dekodéru F3 je režim posunu. Tak na to pozor!


.....no to me vubec nenapadlo bohuzel
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: Zimo MX631D 21 pin vs. funkce..

Příspěvekod stoupa » ned 13 pro, 2015 5:11 pm

Tak po 10 dnech experimentu s nastavenim stale nic...resp. osveteleni nekdy sviti jasne nekdy jen zhne nekdy nic zcela nahodile a navic pokud sviti tak se kdesi v podpalubi neco zrejme vypaluje nebot to smrdi a dekoder to neni ...
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků