Power 1 (-3)

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Power 1 (-3)

Příspěvekod czcharlie » sob 16 zář, 2017 2:54 pm

A jak jim vysvětlíš, který z těch dvou má dodávat proud motorku? Kondenzátory musí být k motorku připojeny paralelně. Takže pokud dioda propustí proud ke kondnezátoru, už jej nepropustí zpátky k motorku. Prostě bez použití nějakého přepínače, který by připojil jeden nebo druhý kondenzátor nebo obracel polaritu jediného kondenzátoru podle polarity napájení by ses neobešel. Nakresli si takové zapojení a promysli si průchod proudu při jedné i opačné polaritě napájení a hned ti to bude jasné.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Power 1 (-3)

Příspěvekod amirinda » sob 16 zář, 2017 3:39 pm

jo aha, jasný, no jak už jsem psal, kašlu na to, akorát že mě kolega s tím schematem zas nakopl :-)
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Power 1 (-3)

Příspěvekod czcharlie » sob 16 zář, 2017 3:44 pm

Kolega někde něco našel, ale zřejmě vůbec nepochopil funkci takového zapojení. A nechci užívat klišé, ale teď mi to vskutku nedá - kdyby to bylo tak jednoduché už by to dávno používali výrobci mašinek.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Power 1 (-3)

Příspěvekod Miloš_P » sob 16 zář, 2017 4:23 pm

czcharlie píše:Kolega někde něco našel, ale zřejmě vůbec nepochopil funkci takového zapojení. A nechci užívat klišé, ale teď mi to vskutku nedá - kdyby to bylo tak jednoduché už by to dávno používali výrobci mašinek.

No jo, máš pravdu, nepochopil :oops: . Omlouvám se a dík za upozornění.
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: Power 1 (-3)

Příspěvekod czcharlie » sob 16 zář, 2017 4:46 pm

Stane se. Ono to zapojení principiálně špatně není, jen není použitelné v obvodu stejnosměrného proudu. Tedy je, ale nic nedělá :) ...
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Power 1 (-3)

Příspěvekod zderem » sob 16 pro, 2017 6:16 pm

Zdravím přátelé

Mám prosbu a dotaz. Nedávno jsem začal ozvučovat mé lokomotivy dekodéry Zimo. Po instalaci dekodéru Zimo MX 648P16 do TT Tillig hektora, se při pomalé jízdě přes plastové srdcovky výhybek EW1 a někdy dokonce i na rovném úseku, začala lokomotiva zastavovat. Vyčistil jsem sběrací plíšky i dvojkolí, zvedl hmotnost vlepením olověných plíšků všude tam, kde se dalo, vyndal jsem bandážovaná dvojkolí a nahradil je dvojkolími bez bandáží, ale situace je pořád stejná. Jde konkrétně u výše zmíněného dekodéru nějak rozumně připojit power pack s elektrolytem 1000 mikro? Jestli ano, je možné někde vidět schéma? Předem děkuji za případné odpovědi. Zdeněk
zderem
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát 27 led, 2012 3:03 pm

Re: Power 1 (-3)

Příspěvekod Bedlisch » ned 17 pro, 2017 9:16 am

A co si takhle přečíst návod? Je to tam více než dobře popsané.
http://www.zimo.at/web2010/documents/handbuch.htm
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: Power 1 (-3)

Příspěvekod zderem » ned 17 pro, 2017 10:44 am

Děkuji za odkaz. Jestli jsem to dobře pochopil, bude stačit odpor 33 ohmů do série s plusovým vývodem kondenzátoru a zapojit na správné kontakty.
zderem
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát 27 led, 2012 3:03 pm

Re: Power 1 (-3)

Příspěvekod Bedlisch » ned 17 pro, 2017 12:03 pm

Ano, byť lepší je to zapojení s diodou, odporem a tlumivkou. Ovšem s místem v TT hektorovi to moc slavné není, takže je to dost o kompromisu.
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: Power 1 (-3)

Příspěvekod zderem » stř 27 pro, 2017 11:48 am

Musím ještě jednou poděkovat za popostrčení v otázce power packu do hektora. Kondenzátor 1000uF/25V spolu s odporem 33 ohmů jsem nainstaloval do kabiny a i ta nejpomalejší jízda přes plastové srdcovky je bez výpadků. Bylo tedy ještě nutné přestěhovat jednu smd diodu, aby bylo místo pro elektrolyt.Musel jsem obětovat průhled kabinou, ale klidná jízda za to stojí. Děkuji a bastlení zdar :-)
Přílohy
20171227_122559.jpg
zderem
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát 27 led, 2012 3:03 pm

Re: Power 1 (-3)

Příspěvekod zmar » sob 17 úno, 2018 9:10 am

Zkoušel jsem již pár let starý, ale nepoužívaný dekodér Digitrax DH126D s Power Packem PX112-2. Občas funguje správně - tedy při přerušení napájení motor plynule pokračuje v chodu přibližně stejnou rychlostí. Ale často se stává, že se po přerušení napájení motor nejprve na chvilku zastaví a potom se rozjede na nejvyšší otáčky. Přitom v jednom směru to dělá častěji než ve druhém. Mám dva kusy tohoto dekodéru a oba se chovají stejně. Setkal jste se s tím někdo ? Vyřešil jste to někdo ? Jedná se o výrobky staré 4 roky, dost možná to mohou být vadné kusy. Motor běží bez zátěže na zkušebním standu, kde ověřuji nové dekodéry před zamontováním.
zmar
 
Příspěvky: 188
Registrován: sob 07 čer, 2014 7:00 am

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků