DCC v teorii - mapování CV pro dekodéry příslušenství

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: DCC v teorii - mapování CV pro dekodéry příslušenství

Příspěvekod vvitty » pát 04 zář, 2015 1:40 pm

Rekneme ze deska s dekodery D1 .. D6 na zacatku adresy 3 (default), 4, 5, 6, 7, 8. Oznacme je A1 .. A6

V prvni oblasti CV pro vyrobce tedy budou hodnoty 3, 4, 5, 6, 7, 8 odpovidajici adresam A1 .. A6, oznacme je CV_A1 .. CV_A6

Jakekoliv CV pujde preprogramovat s pouzitim jedne z adres A1 .. A6. Pokud to bude nektere z CV_Ax dojde zaroven ke zmene adresy dekoderu Dx a ten bude dale reagovat na nove adrese.

Pokud dojde k zapisu do CV1 & CV9 (rekneme na adrese A3, tedy u dekoderu D3) tak tento zmeni svoji adresu a zaroven prepise CV_A3.

Obejdes se bez indexace... ale mozna jsem neco prehlednul... :)
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: DCC v teorii - mapování CV pro dekodéry příslušenství

Příspěvekod zdeno » pát 04 zář, 2015 3:33 pm

Neco podobne jsem resil uz kedysi davno, kdy jsem mel ctyri serva na jednom plosaku a chtel jsem, aby zapis do CV registru byl na "stejnych" pozicich v EEPROM.
Tim myslim stejna adresa v EEPROM pro vsechny CV na kazde servo. Teda 1 a 9 pozice pro adresu , 2 rychlost, 3,4 leva a prava poloha a dalsi CV na "stejnych" pozicich v EEPROM.
---
To znamena, ze jsem musel mit "identifikator", ktery to umel rozdelit na ctyri oblasti. Tim byly dva jumpery, ktere jsem mohl osadit kombinaci 00,01,10,11 a tak urcil, pro ktere servo se bude zapisovat CV.
Problem je, ze musime mit volne piny na uP. Ja jsem pouzil Attiny 2313, takze jsem nemel problemy s poctem volnych pinu .
---
Dnes bych dal jumpery ctyri, aby to bylo jasne i neznalym a mel bych moznost to zablokovat prazdnymi pozicemi jumper pole.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: DCC v teorii - mapování CV pro dekodéry příslušenství

Příspěvekod fulda » sob 05 zář, 2015 7:26 am

Zdeno: jak programuješ jumpery z počítače?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: DCC v teorii - mapování CV pro dekodéry příslušenství

Příspěvekod zdeno » sob 05 zář, 2015 8:52 am

fulda píše:Zdeno: jak programuješ jumpery z počítače?

ty si zaseknuty na jednom reseni, jumper muzes nahradit promennou a jejimi bity. Pokud pouzijes LONG verzi, tak je to 16 ruznych zarizeni.
---
Bud pouzijes hardwer anebo softwer. Reseni pomoci softweru je tu popisanych vicero a nelibi se ti, tak jsem navrhnul reseni natvrdo, s jumpery.
Je to na tobe, jak se rozhodnes, mas tu varianty a snaha byla. U nas chybu nehledej ;-)
---
Znova navrhujem, zkus si popsat problem tak, jako bys ho vysvetloval nekomu jinemu.
Na 99 % prides sam na vhodne reseni.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků