CV pro prislusenstvi

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

CV pro prislusenstvi

Příspěvekod zdeno » ned 23 srp, 2015 7:52 am

mam docela problem s ctenim CV u Zelvy s dekoderem DCC. Jedna se o to, ze samotna Zelva si bere 20-22mA v klidovem stavu plus dekoder od 5-10mA. To je 30mA celkove a citacka CV neni schopna rozlisit klidovy stav od ACK impulsu. Myslim cteni na programovaci koleji.
---
Rozmyslam nad tim, pouzit PoM (OPS) programovani, ale tam je problem, ze pakety pro loko a pro "access" jsou jine.
toto plati pro loko:
<pream> 0 adr1 (0 adr2) 0 1110CCVV 0 VVVVVVVV 0 DDDDDDDD 0 EEEEEEEE 1
toto plati pro "access" :
{preamble} 10AAAAAA 0 1AAACDDD 0 (1110CCVV 0 VVVVVVVV 0 DDDDDDDD) 0 EEEEEEEE 1
Norma S-9.2.1 , radek 465.
---
Otazka zni, podporuje nejake zarizeni vysilani PoM (OPS) pro prislusenstvi ??
Neni problem to naprogramovat, ale obavam se, ze to budem mit jen ja sam.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: CV pro prislusenstvi

Příspěvekod fulda » ned 23 srp, 2015 11:19 am

Né že bych úplně dobře rozuměl tvým myšlenkám, ale pokud použiješ PoM na naprogramování, tak si stejně nic nepřečteš (jedině přes RailCom), takže je jedno, jestli použiješ při programování Direct CV a nic si nepřečteš, nebo PoM a taky si nic nepřečteš.

Pokud by jsi se ptal na řešení problému se čtením, tak těch existuje několik.
Ten nejprimitivnější, ale efektivní, používá třeba ESU - prostě má na dekodéru umělou zátěž, kterou dělá ACK.
Já jsem zvolil jinou metodu - udělal jsem dekodér tak jednoduchej, že nevzniká potřeba ho číst - adresa se nastaví šroubovákem a prohození pozic propojkou.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: CV pro prislusenstvi

Příspěvekod zdeno » ned 23 srp, 2015 3:35 pm

delam prestavnik ze serva, kde zabuduji elektroniku pro DCC dovnitr serva a tam neni moc mista pro experimenty.
---
Je to funkcni a celkem dobre, jen treba vyresit programovani CV. Po tve pripomince jsem to vyresil spinanim motorku. Je to trosku brutalni, ale hadam trosku vyssi odber nez 60mA nepokazi ctecku CV. Snazil jsem se nastavit PWM tak, aby se rameno nestacilo pohnout a pritom to melo odber. Predtim tam byl odpor 270 ohmu a ten nestacil na generovani ACK impulsu. Ten odpor tam stejne necham, dost ucinne potlacuje ruseni od motorku.
---
Elektronika je pro prime ovladani motorku, bez pouziti impulsu 1-2 mS. Je to opravdu stabilni a nevadi tomu kolisani DCC.
---
Jak se da pridat video na Youtube ?
Přílohy
servo.jpg
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků