Lenz x Multimaus měřítko H0

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Lenz x Multimaus měřítko H0

Příspěvekod kakbus » sob 15 srp, 2015 7:42 pm

Tak se mi nedaří. Udělal jsem reset i multimausu. Jinak na pozici CV8 mám dle manuálu "manufacturers ID" žádný reset nemůžu nebo něco s funkcí 33 nemůžu najít. Stále poblíkávají červené pozičky v sekundovém intervalu u (u 754). Stadler je po tmě a taky nejede, ale s tím když na kolejích potřebu tak se jasně pozičky na chvíli rožnou a zhasnou ale jakoby všechny a na mžik. To zas nedělá ten brejlák. Já už su z toho jelen. Při tom ten stadler se mi už jednou jinde naprogramovat podařil i když se při jízdě cukal. Taky mě u toho brejlovce zaráži to cuknutí těsně po nastavení CV1 na některé číslo.Stadler to nedělá. To snad vylučuje závadu např na trafu nebo přívodu do kolejí
H0
kakbus
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 20 pro, 2013 1:29 pm

Re: Lenz x Multimaus měřítko H0

Příspěvekod MiG » sob 15 srp, 2015 8:34 pm

V manuálech GOLDmini+ a SILVERmini+ je těsně před tabulkou popisující CV kapitola 6.1Resetting the decoder. Hodnota 8 nebo 33 do CV8.
A přečtení CV30 indikuje ve třech bitech typ chyby.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Lenz x Multimaus měřítko H0

Příspěvekod kakbus » sob 15 srp, 2015 8:42 pm

Jo tak to už jsem našel ale problémy přetrvávají..Ještě pak zkusím to CV30 ale tam už netuším co z toho vyčtu.Každopádně to zas můžu vyzkoušet zítra. Rozjíždím to synovcovi u něj doma tak to mám z ruky...
H0
kakbus
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 20 pro, 2013 1:29 pm

Re: Lenz x Multimaus měřítko H0

Příspěvekod MiG » sob 15 srp, 2015 8:57 pm

Se obávám že multimausem nic nepřečtete.
V rychlosti jsem v manuálu indikaci typu poruchy blikáním světel nenašel.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Lenz x Multimaus měřítko H0

Příspěvekod kakbus » sob 15 srp, 2015 9:00 pm

No popravdě se mi ten Multimaus taky nelíbí ale synovec ho má tak co už. Ale začínám čuchat problém v té napájecí sestavě.Je mi divné, že alespoň ten stadler před časem fungoval a teď ne..
H0
kakbus
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 20 pro, 2013 1:29 pm

Re: Lenz x Multimaus měřítko H0

Příspěvekod HonzaM » sob 15 srp, 2015 9:58 pm

kakbus píše:No popravdě se mi ten Multimaus taky nelíbí ale synovec ho má tak co už. Ale začínám čuchat problém v té napájecí sestavě.Je mi divné, že alespoň ten stadler před časem fungoval a teď ne..

Bylo by rozumné mašinu vyzkoušet a případně naprogramovat u někoho se zaručeně funkční centrálou. Snad takovou možnost máš nebo ji najdeš.
Jiné mašiny na tom kolejišti jezdí normálně? A s tím Stadlerem jsi něco dělal, pokušel ses jej programovat, přestal jezdit až potom? Nebo přestal jezdit sám od sebe, bez jakýchkoli zásahů? Pak to vypadá na vadu centrály. Multimaus sice není žádný zázrak, ale řada lidí ho používá k plné spokojenosti. Na zkoumání a řešení takovýchto problémů ovšem nestačí.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Lenz x Multimaus měřítko H0

Příspěvekod fulda » ned 16 srp, 2015 11:52 am

Odkud jsi?
Ta mašina byla předtím vybavena konektorem a v něm byla zapíchlá "záslepka"?
Máš nějaké foto?

Moje rada pro dnešní den - vyzkoušej, jestli nemáš propojenej motor na nějakej sběrač proudu - někdy se tomu říkalo kostření.
Vytáhni dekodér a nějakým měřákem pro detekci zkratů zjisti, jestli není v mašině propojeno 8-1 nebo 8-5 nebo 4-1 nebo 4-5 (podle obrázku na straně 6 v manuálu).
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Lenz x Multimaus měřítko H0

Příspěvekod kakbus » čtv 20 srp, 2015 7:55 pm

Dobrý večer
tak jsem ve svém bádání zase trošku pokročil. Přišel jsem na to, že dekodér použitý v brejlovci bude patrně vadný, protože při použití jiného lokomotiva v pohodě jezdí. Stadler sice funguje, ale oproti dřívějšku což je cca 3 týdny jezdí naprosto mizerně. Začínám pozorovat i velké zhoršení jízdních vlastností dvou mašinek které fungovaly bez problému. Já nevím. Jsem v digitálu nováček a panel má synovec koupený z bazaru. Zhruba před měsícem zmíněné dvě mašiny jezdily suprově, teď se to zhoršuje. Vím, že už odbočuji, ale je možné aby se za tak krátkou dobu tak výrazně znečistily koleje. Nebo má digitál nějaký háček o kterém nevím. Trošku mě to zklamalo. Panel je umístěn v normálně čistém bytě, tak nechápu kde je problém..
H0
kakbus
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 20 pro, 2013 1:29 pm

Re: Lenz x Multimaus měřítko H0

Příspěvekod MiG » čtv 20 srp, 2015 8:08 pm

I v čistém bytě se najde spousta agresivních par, například z kuchyně.
Já bych před dalšími zkouškami zkusil očistit koleje. Alespoň nějaký kus. A taky bych se podíval na kolečka mašin.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Lenz x Multimaus měřítko H0

Příspěvekod kakbus » čtv 20 srp, 2015 8:17 pm

Už řeším čistící gumu.Teď na rychlo seženu jen od Tilliga ale snad to postačí. Ale je divný že se to zhoršilo tak rychle.Kuchyň je daleko ale možný je všechno :-)
H0
kakbus
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 20 pro, 2013 1:29 pm

Re: Lenz x Multimaus měřítko H0

Příspěvekod MiG » čtv 20 srp, 2015 8:20 pm

Vatová šťárátka do uší a isopropylalkohol. Mohli by mít v každé lepší drogerii.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Lenz x Multimaus měřítko H0

Příspěvekod kakbus » úte 08 zář, 2015 9:50 am

Zdravím. Podařil se mi vyřešit problém s dekodéry. Předně bych chtěl poděkovat kamarádovi p. Schmidtovi, bez kterého by to nešlo. Takže: Brejlovec s poblikávajícími červenými pozičkami=vadný dekodér (výměna a ok).
Taurus a Stadler: Zde byl problém jednak ve sběru proudu u stadlera (nedoléhaly stoprocentně sberače ke kolečkům) a zřejmě asi i nějakému znečištění koleček, ale hlavně v tom (laicky řečeno), že dekodér byl v továrním nastavení nastaven na určitý počet jízdních stupňů. Při programování na Multimausu jsem vždycky potvrdil hodnotu, kterou mi ovladač nabídl. To byla chyba. Měl jsem nastavit vždycky 28. Od té doby všechno jezdí. Možné také je, že každý Multimaus nabídne jinou hodnotu jízdních stupňů, protože problém byl převážně na jednom ze dvou zkoušených. Teď funguje všechno na obouch. Děkuji ještě jednou všem kdo se mi snažil poradit. Snad to pomůže jiným, kdo řeší podobný problém.
H0
kakbus
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 20 pro, 2013 1:29 pm

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků