Nastavování jízdních vlastností CV52,53,54,55,56

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Nastavování jízdních vlastností CV52,53,54,55,56

Příspěvekod Aleson » ned 02 srp, 2015 1:37 pm

ESU-řízení motoru-překlad.pdf
(203.25 KiB) 242 krát
Ahoj všem.
Delší dobu jsem řešil nastavování uspokojivých jízdních vlastností u některých lokomotiv s dekodéry ESU.
Někde vyhovují přednastavené hodnoty (jak uvádí výrobce), někde jsem musel trochu experimentovat.
Anglický manuál obsahuje popis nastavování a význam jednotlivých CV, ale možná ne všichni se tím chtějí
prokousávat. Když jsem se několikrát k manuálu po delší době vracel, došel jsem k závěru, že by bylo
lepší mít návod a popis v češtině. Dovolil jsem si tedy tuto část manuálu volně přeložit. Třeba to bude
užitečné i pro někoho z vás. Nechytejte mě prosím za slovíčka, snažil jsem se zachovat význam a smysl
obsažený v manuálu, ale ne všechno tam popisované se mi podařilo dosáhnout v praxi. Jedná se jen
o základní rámec, z kterého se dá při nastavování vycházet. Popis nastavování konkrétních modelů by
byl dlouhý a stejně pro jiný typ (a dokonce i kus) lokomotivy prakticky nepoužitelný ....
Přeji hodně úspěchů. ALDA

PŘEKLAD NAJDETE V PŘÍLOZE
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Nastavování jízdních vlastností CV52,53,54,55,56

Příspěvekod nalini » úte 04 srp, 2015 9:56 pm

Neoficiální česká verze manuálu ESU LokSound V4.0/LokSound Micro V4.0 je již řadu let k dispozici ke stažení zde:
http://www.masinky.cz/data/I/J/w/ESU-LokSound.pdf
nalini
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 10 led, 2010 9:45 am

Re: Nastavování jízdních vlastností CV52,53,54,55,56

Příspěvekod Aleson » stř 05 srp, 2015 2:28 pm

No vida ! Tak tento překlad celého manuálu (který uvádí nalini) jsem neobjevil :-). Můj příspěvek (překlad) je tedy trochu nošením dříví do lesa :-) ....
No aspoň jsem se trochu pocvičil v angličtině :-)
Alda
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků