LocoBufer a Loconet

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

LocoBufer a Loconet

Příspěvekod zdeno » ned 10 kvě, 2015 3:06 pm

tak jsem zase narazil na polovicatou praci a ze zrovna od nemcu je tak nejak typicke. Oni jsou puristi, ale kdyz uz neco odflaknou, tak to stoji za to. ;-)
---
Prevodnik LocoBufer totiz neumi pracovat nad slotem 124, teda programovani #CV v lokomotivach.
Je zajimave, ze smerem od PC, do centraly, to pracuje normalne, ale naopak to vubec nefunguje. Teda "ACK" se pres spravu, paketem E7, do PC vubec nedostane.
---
Jeste stesti, ze jsem oddelil programator #CV od centraly, jinak bych se asi tvrde popalil.
Pokud jsem pracoval s MS-SH, tak jsem nemel problemy, taky fyzicke oddeleni ctecky CV od centraly, bylo asi nakopnuti od intuice.
---
Takze pokud chcete navrhnout ctecku CV pres LocoBuffer, tak to ani jen nezkousejte, proste to nefunguje.
Ted je problem, ze LocoBuffer se stal komercnim tovarem, takze by to nekdo mel, panovi DeLoof, pekne omlatit o hlavu. :|
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: LocoBufer a Loconet

Příspěvekod radeksindy » ned 10 kvě, 2015 6:00 pm

LocoBuffer je vymyšlený Američanem (John Jabour) a Hans Deloof je Belgičan.
Programování přes všechny verze LocoBufferů bez problémů funguje, původní LB a LB II mám doma a bez problémů je s JMRI používám. Belgickou verzi jsem loni používal na FREMO setkání taktéž bez problémů. Je zcela jasné, že někdo něco odfláknul, ale Němci to nebudou, ani v USA nebo Belgii bych chybu nehledal. Zkusil bych to víc na východě :-)
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: LocoBufer a Loconet

Příspěvekod zdeno » pon 11 kvě, 2015 6:32 am

zatim by stacilo nerypat a zkusit neco vymyslet. Shazovat oponenta neni zrovna to prave orechove. :(
---
Cim to je, ze pres MS-SH paket E7 projde a pres LocoBufer ne ?
Muzes mi napisat jake externi programovadla CV pouzivas ? Ono jich asi moc nebude. ;-)
Ty ktere jsou zabudovane v centralach, nejsou napojene na Loconet, ale odpovidaji primo do nejakeho portu PC.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: LocoBufer a Loconet

Příspěvekod radeksindy » pon 11 kvě, 2015 8:33 am

zatim by stacilo nerypat a zkusit neco vymyslet.

Zatím by stačilo nezačínat tím, že se někdo jiný obviní z polovičaté práce nebo že někdo něco odfláknul. 8)

Jako programovadlo používám JMRI, předpokládám, že třeba Train Programmer od Freiwald Software taktéž bez problémů funguje.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: LocoBufer a Loconet

Příspěvekod zdeno » pon 11 kvě, 2015 9:00 am

to jsou nadrazene programy, odbocujes dost od veci.
Ja se ptam na zelezo, jake mas externi programovadla CV, pracujici pres Loconet ? ?

dodatek:
aby bylo jasne, ze si to necucam z prstu, tak pouzivam dva Loconet monitory,
LNMON od Pischkeho a JMRI loconet monitor. Lnmon to zobrazuje v poradku a JMRI monitor ne. Tam je videt pouze EF a B4 paket
a paket E7 se strati kdesi mezi LocoBufferem a PC. Pouzil jsem az tri LocoBuffery a vsechny delaji stejnou chybu.
Taky MS-SH funguje normalne a JMRI to korektne vyhodnocuje a zobrazuje.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: LocoBufer a Loconet

Příspěvekod radeksindy » pon 11 kvě, 2015 12:56 pm

Ja se ptam na zelezo, jake mas externi programovadla CV, pracujici pres Loconet ? ?

Potřetí opakuji, že používám JMRI (ten běží na počítači připojeném přes LB II). Jiné externí zařízení schopné programovat CV než PC s vhodným programem neznám.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: LocoBufer a Loconet

Příspěvekod zdeno » pon 11 kvě, 2015 4:03 pm

skoda, zrovna od tebe jsem cekal nejakou inspiraci.
Sam jsem si vedomy, ze neni moc lidi, kteri tomu rozumi na me urovni a tak se s tim musim poprat sam. Mozna to je nejaka trivialni blbost a ja se nemam ceho chytit.
Je to divne, protoze pakety se slotem mensim nez 120, dokaze LocoBuffer spracovat korektne.
---
Jinak JMRI neni zelezo, ktere generuje DCC pakety pro spravovani CV v loko registrech. Program JMRI pracuje nad slotem 124, ze ktereho si centrala nebo programovadlo bere data a nasledne je pres tento slot odevzdava do JMRI.
Je zajimave, ze rozhrani MS-SH je plne funkcni a LocoBuffer to nezvlada. Ze by mel sloty nad 120 programovo zakazane ??
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: LocoBufer a Loconet

Příspěvekod radeksindy » úte 12 kvě, 2015 9:59 am

Moc ti nerozumím, zase hazíš slova sem tam. Chtěl si externí programovadlo CV. Protože k programovaní se používají buď centrály nebo programátory a ty nejsou externí, tak jsem předpokládal, že tě zajímá zařízení stojící mimo LocoNet, které s centrálami nebo programátory spolupracuje. Pokud tě zajímá něco jiného, budeš to muset říct srozumitelněji.

Je zajimave, ze rozhrani MS-SH je plne funkcni a LocoBuffer to nezvlada. Ze by mel sloty nad 120 programovo zakazane ??

LocoBuffer to zvládá, o to nemusíš mít strach. LocoBuffer nijak obsah paketů nevyhodnocuje, pouze kontroluje správnost sestavení a přeposílá se správným časováním dál.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: LocoBufer a Loconet

Příspěvekod zdeno » úte 12 kvě, 2015 11:00 am

navrhnul jsem programovadlo CV, ktere je napojene a napajene z Loconetu. Je to trosku mimo v tom, ze se zarizeni nesmi napajet z X3, ale pokud je to mimo layoutu, tak to nikomu nevadi.
Navic je programovadlo ovladane a tak v necinnosti programovadlo odebira maly proud (3mA).
---
Problem je v tom, ze LocoBuffer neposila do PC pakety, ktere jsou nad slotem 124. Dokonce, kdyz paket otocim a poslem ten samy zpatky, tak ho LocoBuffer ignoruje. Napojil jsem COM monitor na 19200Baudu a nic, ani ten nic neukazuje.
Vypada to tak, ze vyvojar LocoBufferu usoudil, ze slot 124 tam nema co delat a zablokoval ho.

dodatek:
takze se ti podarilo mne nasmerovat trosku spravnym smerom a to uprava casovani.
Locobuffer to pusti, pokud je tam cas od 500 do 800uS od posledni "0" na Loconetu. Asi povazuje programovadlo CV za pocitac a priraduje mu velmi vysokou prioritu. Ale je to strasne nahodne, protoze vycteni CV muze byt ruzne dlouhe a tak je to velmi nespolehlive. Budem muset zjistit presne casy, ktere LocoBuffer vyzaduje.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků