ovládání výhybek Geoline uvnitř DCC smyčky

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: ovládání výhybek Geoline uvnitř DCC smyčky

Příspěvekod fulda » pon 06 dub, 2015 10:11 am

John píše:
fulda píše:Mimochodem - to stříhání modrých drátků není úplně chytrej nápad, ale nebudu tě poučovat, stejně mi nebudeš věřit.
:roll:
Pokud máš křišťálovou kouli, lze si ji taky objednat?
Na to nepotřebuju křišťálovou kouli, na to mi stačí mnohem rigoróznějši prostředek, kterej se jmenuje "léta praxe a odříkání".

Však se podívej kolikrát jsem tady napsal lidem, že si nemají kupovat šmejdácké moduly vratné smyčky, ale to ne, stejně se každej kvartál najde jeden, kdo se přihlásí, že si koupil jeden a že mu nefunguje.
Má to stále stejnej průběh, teď bude snižovat odpory, přitom začal tak odhadem na hodnotě 0R22, takže proud cca 3,2A a ani jim není divné, že to nepřehodí výhybku, která má mimořádně nízkou spotřebu (200R nebo dokonce víc; pro lidi co jim nejde moc dobře ohmův zákon, tak 12V/200R=60mA).

Takže jsem si řekl, že komu není Rady, tomu není Vzájemné Hospodářské Pomoci.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: ovládání výhybek Geoline uvnitř DCC smyčky

Příspěvekod John » pon 06 dub, 2015 3:05 pm

fulda píše:Však se podívej kolikrát jsem tady napsal lidem, že si nemají kupovat šmejdácké moduly vratné smyčky, ale to ne, stejně se každej kvartál najde jeden, kdo se přihlásí, že si koupil jeden a že mu nefunguje.

Jasně. Hodněkrát. Kolik lidí to však četlo před nákupem modulu? Většinou na to narazí až při hledání důvodu, proč jim to nefunguje. Jsou e-shopy, v kterých nakupujou téměř vše na svoje kolejiště a pokud tam vidí modul vratné smyčky, tak netuší, že nebude fungovat. Nebo chtějí modul hned(běžně do druhého dne) a ne čekat měsíc na dodání. (vážně není možné mít zboží na nějakou kratší dobu připravené? :?: ). Pak se najdou i ti, co hledí na koruny(možná to jsou všichni, jinak by kupovali originální moduly, ale někteří to přehánějí a pak se diví).

Jinak jak je to s tím modrým drátkem? K čemu je dobrý, za jakých podmínek je vhodné jej mít zapojen? Nikde jsem nenašel srozumitelnou informaci.
:?: :?:
John
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned 22 úno, 2015 6:40 pm

Re: ovládání výhybek Geoline uvnitř DCC smyčky

Příspěvekod fulda » pon 06 dub, 2015 3:39 pm

John píše:...a pak se diví...
... a já se jim směju
(... a mám na to hezké smailíky žejo?)

John píše:Jinak jak je to s tím modrým drátkem? K čemu je dobrý, za jakých podmínek je vhodné jej mít zapojen? Nikde jsem nenašel srozumitelnou informaci.
:?: :?:
To je přece napájení srdcovky, aby mašina nepřicházela o napájení při průjezdu výhybkou.
Pak na tom zhasínají osvětlené vagóny a dvouosé mašiny to jednoduše nepřejedou (čtyřosé na tom zadrhávají pokud okolo nejsou dost čisté koleje, takže začnou až později).
Buď v klidu, bejt to něco co tam nemusí bejt, tak bude výrobce první kdo to tam nedá.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: ovládání výhybek Geoline uvnitř DCC smyčky

Příspěvekod John » pon 06 dub, 2015 5:55 pm

Aha. Takže jakmile budu mít zajištěno, aby se výhybky neřezaly, ale aby byly vhodně nastaveny dle průjezdu vlaku, tak v každém případě modré drátky spojit. Do té doby rozpojeno.
:D
John
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned 22 úno, 2015 6:40 pm

Re: ovládání výhybek Geoline uvnitř DCC smyčky

Příspěvekod vvitty » sob 11 dub, 2015 8:26 pm

John píše:.. Nebo chtějí modul hned(běžně do druhého dne) a ne čekat měsíc na dodání. (vážně není možné mít zboží na nějakou kratší dobu připravené? :?: ).


Vážně plánuješ kolejiště ráno a druhý den večer začínáš jezdit?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: ovládání výhybek Geoline uvnitř DCC smyčky

Příspěvekod John » sob 11 dub, 2015 11:36 pm

:D
Ráno plánuji a večer jezdím. Když nemají v místní prodejně, tak hold až druhý den večer. Co nadělám. :wink:
(ale neber mě moc vážně, je to jen hračka pro malou (a částečně i pro mě, abych se naučil něco, co jsem v životě nedělal))
John
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned 22 úno, 2015 6:40 pm

Re: ovládání výhybek Geoline uvnitř DCC smyčky

Příspěvekod BohousP » ned 12 dub, 2015 9:46 am

John píše: Nebo chtějí modul hned(běžně do druhého dne) a ne čekat měsíc na dodání. (vážně není možné mít zboží na nějakou kratší dobu připravené? :?: ).

To se zkus zeptat matadorů v modelářských e-shopech. Když je něco nového, podle diskuze zde to vypadá, že koupí všichni. Prodejce/výrobce udělá zásoby a po roce zjistí, že nekoupila ani 1/10 těch, co projevovali zájem. Když jsem přebíral DIGI-CZ, byl jsem důrazně varován zkušenějšími kolegy před podobnou praxí. Proto také prakticky všechno děláme na zakázku. Samozřejmě, jsou věci, které se nedají kupovat na kusy, nějaké zásoby musí být (typicky desky s SMD součástkami).
Ale držet zásoby se dají z toho, co se prodává. A náš modelářský trh podléhá silnému vlnění. Jeden měsíc všichni poptávají vratné smyčky, uděláme jich o pár víc, ty pak zbydou a za měsíc se kupuje TCO ... Proto skutečně uvítáme, když někdo do objednávky napíše, kdy to bude reálně potřebovat. A vůbec se nebráníme objednávce, kde bude modulů víc rozplánováno na delší období. Naopak, takovéto objednávky podpoříme menší slevou, pokud objednávka dosáhne určitou hodnotu.
Sorry za OT.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků