problém s dekodérem?

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod vvitty » sob 21 lis, 2015 11:18 pm

Jirka_US píše:Presne stejny problem jsem mel s dekoderem ESU a pomohlo vypnuti BEMF, coz jsem popsal ve zminenem vlakne. Bohuzel pak nekdo vstoupi do diskuze, kdo s danou problematikou pravdepodobne nema prakticke zkusenosti a vysledek uz zname, ale to je bohuzel dan byti zde na DF...Navic reseni bylo potvrzeno i samotnym vyrobcem. Nelze samozrejme vyloucit i chybu firmware, ale presvedcit o tom vyrobce je nekdy boj s vetrnymi mlyny... Naposledy tak ucinili u ESU, ale az po osobnim setkani na veletrhu...
Zpet k problemu. Jses schopen vycist vsechna CV z obou dekoderu ?


Jak se priblizne projevuje PWM a BEMF u STOJICIHO motoru? V tu dobu je mustek zavreny...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod Jirka_US » sob 21 lis, 2015 11:37 pm

Reagoval jsem na tento jev:
Zapinani svetel nic nemeni a i kdyz zacnu s loko pomalu popojizdet je to slysitelne

V mem konkretnim pripade to piskani bylo slyset i nejakou dobu po zastaveni. To ze je mustek zavren jeste neznamena, ze jim netece proud. Mustkem bezne proteka proud pres paralelni diody u tranzistoru, pokud byl motor predtim zapnut. BEMF je v motoru pritomno dokud se motor toci a to ikdyz je mustek uzavren.
Konkretne u dekoderu Zimo navic obecne neplati, ze pokud loko stoji a ovladac je nastaven na rychlost "0", ze je mustek uzavren. H mustek muze byt v konfiguraci (zalezi na CV151), kdy je motor tkz. "zabrzden".
Naposledy upravil Jirka_US dne ned 22 lis, 2015 12:16 am, celkově upraveno 2
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod HonzaM » ned 22 lis, 2015 7:57 am

forex píše:
Jirka_US píše:Reagoval jsem na tento jev:
Zapinani svetel nic nemeni a i kdyz zacnu s loko pomalu popojizdet je to slysitelne

V mem konkretnim pripade to piskani bylo slyset i nejakou dobu po zastaveni. To ze je mustek zavren jeste neznamena, ze jim netece proud. Mustkem bezne proteka proud pres paralelni diody u tranzistoru, pokud byl motor predtim zapnut.

To jsem napsal pro uplnost, podstatne je,ze to piska, hned po polozeni na koleje, nemusim s loko vubec pojizdet, ani nic zapinat..proste jakmile stoji loko na kolejich pod napetim, doprovodny efekt je hned slysitelny :D

Ja uz na to zacinam rezignovat, ze to asi je nova vlastnost dekoderu:) :mrgreen: je to slyset tak zhruba od 30cm od loko, plus minus.....

Já bych na Tvém místě napsal dotaz výrobci. Za pokus to stojí. A mail Tě nic stát nebude. Moje zásada - líná huba, holý neštěstí.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod HonzaM » ned 22 lis, 2015 1:59 pm

forex píše:Ahoj Honzo,
to jsem udelal, pravdepodobne to zapadlo v diskuzi. Zimo mi napsalo:

"Mhm, es kann es sein, dass dieses "Zirpen" (Kondensator schwingt) durch die RailCom Lücke der Zentrale ausgelöst wird.
Deaktivieren Sie mal probehalber die RailCom Lücke in der Z21 bzw. in der 10764, tritt danach das "Zirpen" immer noch auf? "


Z21 doma nemam, ale jak jsem zminil, zkusil jsme to v Nemecku na jedne prodejne, dokonce tam v nastaveni zrusili zaskrtnuti toho RailCom, zmena nenastala, naopak jim tam obdobne piskaly,bzuceliy i dekodery ESU a Lenz Plux12, a oba jsme na zkousku dotahl domu, a ty jsou ticho u me, mam cervenou MM a cernou kostku 10764 od Roco. Ale ten Zimo bzuci...takze pod Z21 me to vydesilo snad jeste vice, jak jsem zminil v predeslych prispevcich, predstava,ze si poridim Z21 a zacne mi bzucet vse ve vsech loko, by me jiste priblizila k infarktovemu stavu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Vaclav

ok, a popsal jsi firmě Zimo že jsi udělal co doporučili a že to bzučí dál? (nevím proč píší "zirpen",tedy "cvrčet", nazval bych to spíš "bzučet" tedy "summen").
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod trainzjohny » ned 29 lis, 2015 11:39 am

Ahoj, mám prosbu, přenastavil jsem na ROCO mašině digitalizované dekodérem ZIMO CV 124 na 23 aby šel režim posun a vypnutí křivek. Bohužel mašince poté začala blikat světla, po nasazení zbylých dvou mašin (MTB a další ROCO) začala blikat světla i na druhé ROCO mašině, na té od MTB ne, dekodéry by měly mít všechny 3 ZIMO. Netušíte čím to může být a hlavně, jak se toho zbavit ?
Děkuji za rady
Jsem začátečník,mám TT ovládané z21 a mobilem.Flotila čítá 6 lokomotiv-377.0,749,750,753,754 a BR18.
trainzjohny
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 17 dub, 2015 10:19 am

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod vvitty » ned 29 lis, 2015 11:43 am

sedi delka adresy nastavena v dekoderu a centrale?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod trainzjohny » ned 29 lis, 2015 11:46 am

No, teď popravdě nevím o co by mělo jít, ale všechny tři mašiny předtím fungovali OK, všechny jezdí a i ostatní funkce jdou, jen po zapnutí světel tyto blikají.

EDIT: Tak nakonec stačilo všem mašinkám znovu nastavit adresu a je to OK.
Jsem začátečník,mám TT ovládané z21 a mobilem.Flotila čítá 6 lokomotiv-377.0,749,750,753,754 a BR18.
trainzjohny
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 17 dub, 2015 10:19 am

LokSound usnul

Příspěvekod zmar » úte 08 pro, 2015 3:46 pm

Pořídil jsem si z druhé ruky mašinu s od výrobce vestavěným zvukovým dekodérem ESU 54499 (LokSound V4.0 s konektorem MTC21). Původní majitel tvrdí (a já tomu docela věřím), že od zakoupení model několik let ležel ve krabici a vůbec ho nezapojil pod napětí. Když jsem ho vyzkoušel, model nejdříve vůbec nereagoval na analogové ani digitální pokusy. Po určité době začal fungovat v analogu a to dokonce včetně správných zvuků. Ale stále nepracuje v digitálu. Nejenže nejede, ale ani se nepřihlásí a vůbec nekomunikuje s centrálou. Pokusy o vyresetování pomocí CV8 jsou bez výsledku.

Chtěl bych se zeptat, zda se někdo setkal s podobným problémem ? Mohlo by pomoci nové nahrání dat do paměti dekodéru ? Našel by se tady někdo, kdo má vybavení a měl by i chuť zkusit do něj znovu nahrát data ?
zmar
 
Příspěvky: 188
Registrován: sob 07 čer, 2014 7:00 am

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod MiG » stř 09 pro, 2015 7:35 pm

A s jakou centrálou to bylo zkoušeno?
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod zmar » čtv 10 pro, 2015 8:13 am

MiG píše:A s jakou centrálou to bylo zkoušeno?


Používám jak Uhlenbrock tak Digitrax a nekomunikuje s žádnou z nich.
zmar
 
Příspěvky: 188
Registrován: sob 07 čer, 2014 7:00 am

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod HonzaM » čtv 10 pro, 2015 8:26 am

zmar píše:
MiG píše:A s jakou centrálou to bylo zkoušeno?


Používám jak Uhlenbrock tak Digitrax a nekomunikuje s žádnou z nich.

Podíval ses na jeho naprogramování, například pomocí JMRI DecoderPro?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod zmar » čtv 10 pro, 2015 9:40 am

HonzaM píše:
zmar píše:
MiG píše:A s jakou centrálou to bylo zkoušeno?


Používám jak Uhlenbrock tak Digitrax a nekomunikuje s žádnou z nich.

Podíval ses na jeho naprogramování, například pomocí JMRI DecoderPro?


Mám jen ty dvě centrály. Jinou možnost pro práci s dekodérem nemám. Resp. nemám interface pro propojení do počítače.
zmar
 
Příspěvky: 188
Registrován: sob 07 čer, 2014 7:00 am

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod MiG » čtv 10 pro, 2015 9:44 am

zmar píše:Používám jak Uhlenbrock tak Digitrax a nekomunikuje s žádnou z nich.

Takže ani jednou z jmenovaných se nedá přečíst jak obsah CV29, tak adresa CV1 nebo CV17 a CV18?
A pokud se hned ke kolejím místo centrály připojí ss zdroj, tak se lokomotiva rozjede?
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod zmar » čtv 10 pro, 2015 9:51 am

MiG píše:
zmar píše:Používám jak Uhlenbrock tak Digitrax a nekomunikuje s žádnou z nich.

Takže ani jednou z jmenovaných se nedá přečíst jak obsah CV29, tak adresa CV1 nebo CV17 a CV18?
A pokud se hned ke kolejím místo centrály připojí ss zdroj, tak se lokomotiva rozjede?


Dekodér vůbec nekomunikuje s žádnou z těch centrál. Při jakémkoli pokusu o čtení nebo zápis ohlásí centrála chybu - přesněji ohlásí, že nemá připojený dekodér. Jednoduše z toho vyvozuji, že dekodér je úplně mrtvý. Jenomže v analogu normálně funguje včetně správných zvuků. Proto tomu nerozumím a doufám, že je ještě nějaká šance ho probudit k činnosti.
zmar
 
Příspěvky: 188
Registrován: sob 07 čer, 2014 7:00 am

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod MiG » čtv 10 pro, 2015 10:03 am

A ve chvíli, kdy ohlásí chybu se po připojení ss zdroje lokomotiva rozjede? (není uhnitý nějaký kontakt?)
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků