problém s dekodérem?

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod HonzaM » pon 16 lis, 2015 4:36 pm

fulda píše:
HonzaM píše:Roco Multimouse neznám, ale zatím každá centrála s kterou jsem se setkal měla dva výstupy, jeden pro kolejiště, druhý pro programovací kolej.

Honzo, ještě jsi mladý a málo toho znáš. Stačí se podívat na fotky a zjistíš, že Roco MM má jen jeden výstup a pokud tomu někdo říká programovací kolej, tak to znamená, že odpojí kolejiště a připojí samostatnou kolej.
A třeba NanoX má programovací kolej sjízdnou, normálně se použije nějaká málo používaná kolej v kolejišti (nedá se na ní dělat detekce obsazení) a můžeš na ní programovat a pak ní v klidu odjet.
A takových centrál je větší množství.

To bude tím, že nemám žádné zkušenosti s levnými centrálami jako je Multimouse nebo neprůmyslové produkty jako je NanoX, ale pouze centrály Digitrax, Uhlenbrock, Zimo, Lenz, Z21. Všechny tyhle centrály mají samostatný výstup pro programovací kolej.
Naposledy upravil HonzaM dne úte 17 lis, 2015 6:58 pm, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4088
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod Brejla » pon 16 lis, 2015 7:46 pm

HonzaM píše:
fulda píše:
HonzaM píše:To je nesmysl, programovací kolej nemůže být součástí kolejiště. Roco Multimouse neznám, ale zatím každá centrála s kterou jsem se setkal měla dva výstupy, jeden pro kolejiště, druhý pro programovací kolej.

Honzo, ještě jsi mladý a málo toho znáš. Stačí se podívat na fotky a zjistíš, že Roco MM má jen jeden výstup a pokud tomu někdo říká programovací kolej, tak to znamená, že odpojí kolejiště a připojí samostatnou kolej.
A třeba NanoX má programovací kolej sjízdnou, normálně se použije nějaká málo používaná kolej v kolejišti (nedá se na ní dělat detekce obsazení) a můžeš na ní programovat a pak ní v klidu odjet.
A takových centrál je větší množství.

To bude tím, že nemám žádné zkušenosti s levnými centrálami jako je Multimouse nebo neprůmyslové produkty jako je NanoX, ale pouze centrály Digitrax, Uhlenbrock, Zimo, Lenz, Z21. Všechny tyhle centrály mají samostatný výstup pro programovací kolej.


Klasicky profesionální přístup úzce zahleděného "odborníka". Nic o tom nevím, ale zblbnout chci všechny, kteří se na nic "pořádného" nezmohli. :cry:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod mizl » pon 16 lis, 2015 8:12 pm

HonzaM píše:To je nesmysl, programovací kolej nemůže být součástí kolejiště.


Omyl je pravdou. I programovací kolej může být součástí kolejiště. Programovací kolej při tom může být plnohodnotně funkční jako ostatní. Může být umístěná třeba v depu před remízou, nebo na nějaké kusé koleji.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod JendaTT » pon 16 lis, 2015 8:13 pm

Chlapi klid :lol:

Náhodou, multiMouse od Roco je celkem fajnová věcička za pár korun do začátku - dají se s tím pohodlně ovládat digitalizované lokomotivy, ale také třeba příslušenství (přehazovat výhybky apod.), dají se tím programovat dekodéry. Prostě si snadno na koberci postavíš z kolejí "kolečko" s několika výhybkami a už jezdíš, sem tam si nastavíš nějakou lokotku nebo dekodér v příslušenství. Na jednoduché ježdění ideální.

A později se může "hračička" rozhodnout, jestli bude pokračovat modelařením a třeba i rozsáhlejším řízením kolejiště pomocí "dospělé" centrály (ke které se většinou dá MM připojit jako ovladač) a třeba i jiným ovládáním - přes SW v PC apod. Ale do začátku je MM asi jedno z nejlepších řešení, za pár korun funguje vše plně v digitálu, co chtít víc?
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod vvitty » pon 16 lis, 2015 8:49 pm

HonzaM píše:To bude tím, že nemám žádné zkušenosti s levnými centrálami jako je Multimouse nebo neprůmyslové produkty jako je NanoX, ale pouze centrály Digitrax, Uhlenbrock, Zimo, Lenz, Z21. Všechny tyhle centrály mají samostatný výstup pro programovací kolej.


Přitom je MM jednou z nejčastěji používaných centrál tady... alespoň soudě dle ohlasu zákazníků.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod Sandy » úte 17 lis, 2015 7:54 am

vvitty píše:
HonzaM píše:To bude tím, že nemám žádné zkušenosti s levnými centrálami jako je Multimouse nebo neprůmyslové produkty jako je NanoX, ale pouze centrály Digitrax, Uhlenbrock, Zimo, Lenz, Z21. Všechny tyhle centrály mají samostatný výstup pro programovací kolej.


Přitom je MM jednou z nejčastěji používaných centrál tady... alespoň soudě dle ohlasu zákazníků.

No, to je logické!. Jsou chvíle v životě lidském, kdy je možné sehnat "trafo", zesilovač a centrálu s ovladačem za cenu pod 2000.- Kč ( z "kanibalizovaných" startsetů). Takhle začínala asi drtivá většina z nás, nešťastníků, kteří přecházejí z analogu na digitál :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod HonzaM » úte 17 lis, 2015 9:10 am

Xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Naposledy upravil HonzaM dne úte 17 lis, 2015 6:56 pm, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4088
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod Sandy » úte 17 lis, 2015 10:24 am

HonzaM píše:
Sandy píše:
HonzaM píše:To bude tím, že nemám žádné zkušenosti s levnými centrálami jako je Multimouse nebo neprůmyslové produkty jako je NanoX, ale pouze centrály Digitrax, Uhlenbrock, Zimo, Lenz, Z21. Všechny tyhle centrály mají samostatný výstup pro programovací kolej.


Přitom je MM jednou z nejčastěji používaných centrál tady... alespoň soudě dle ohlasu zákazníků.

No, to je logické!. Jsou chvíle v životě lidském, kdy je možné sehnat "trafo", zesilovač a centrálu s ovladačem za cenu pod 2000.- Kč ( z "kanibalizovaných" startsetů). Takhle začínala asi drtivá většina z nás, nešťastníků, kteří přecházejí z analogu na digitál :roll:


Je ale dobře nazapomínat na zásadu "nejsem tak bohat, abych si kupoval levné věci". Už jsem viděl start set s Multimausem, kde byla lokomotiva sice s kastlí standardní mašiny (konkrétně to byl Taurus), jenže lehká a s podstatně horším pojezdem (někde výrobce uspořit musel), takže nic neutáhla. Také jsem jako řada modelářů přecházel z analogu na digitál a to v době, kdy už jsem měl asi 20 mašin, ale nejprve jsem vstoupil do klubu Zababov a zajímal se o to, jaké zařízení používají "profesionálové" a teprve pak jsem se podle toho řídil při nákupu. Je ale pochopitelně věc každého jaký zvolí postup.


Hele, Honzo! Nic lepší a levnější pro vstup do světa DCC, než je ROCO "trojka", neseženou ani "profesionálové".
A když přejdeš na něco "sofistikovanější", tak ti pořád za slušnou cenu zůstane "trafo" a ovladač. A když bude nejhůře, tak to, prakticky za stejnou cenu, pošleš do světa...
Navíc jsem psal o DCC komponentách ze startsetu. Co se stalo s tím ostatním, to neřeším.
A když si vybereš vhodný startset, tak nemůžeš prodělat.
Já takhle koupil startset za cenu nižší než 4000.-
Když jsem to přepočetl na cenu, za kterou se prodávají jednotlivé díly, tak mi vyšla cena ROCO DCC na cca 1500.-, loko BR140 na 1200.- ( chvilku jezdila v původním provedení, pak pojezd posloužil na stavbu Bobiny), jedna kolej vyšla na 25.-, dekoder na 300.-. A pak tu byl jeřáb s pomocným vagonem, který sklidil velký úspěch u vnuka. Takže tak....
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod Jeff Hopper » úte 17 lis, 2015 2:30 pm

No nevidim důvod proč si kupovat to nejdražší co je na trhu hned na začátku - předpokládám, že i kdybych měl tu supr centrálu tak jsem natom zcela stejně - blbě. Já jsem třeba koupil start set v TT s brejlounem(zde není nijak ochuzen) za 6000,- což si myslím, že je přijatelná cena.
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod HonzaM » úte 17 lis, 2015 6:24 pm

Jeff Hopper píše:No nevidim důvod proč si kupovat to nejdražší co je na trhu hned na začátku - předpokládám, že i kdybych měl tu supr centrálu tak jsem natom zcela stejně - blbě. Já jsem třeba koupil start set v TT s brejlounem(zde není nijak ochuzen) za 6000,- což si myslím, že je přijatelná cena.

V jakém smyslu jsi na tom podle Tebe blbě? S lokomotivou jsi spokojen, MM tady hodně modeláŕů chválí. A určitě Ti rádi poradi.
Přeju Ti ať se Ti daří a co nejdřív do digitálu pronikneš.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4088
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod Jeff Hopper » úte 17 lis, 2015 6:57 pm

Blbě jsem myslel tím průnikem do DCC. Ono by to mělo být uděláno o hodně jednodušeji - takhle stačí se někde umáčknout a složitě se to hledá. A to nemluvím o nějakém přenastovavání CV hodnot. Ale může to být též pouze pohled začátečníka.
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod HonzaM » úte 17 lis, 2015 7:10 pm

Jeff Hopper píše:Blbě jsem myslel tím průnikem do DCC. Ono by to mělo být uděláno o hodně jednodušeji - takhle stačí se někde umáčknout a složitě se to hledá. A to nemluvím o nějakém přenastovavání CV hodnot. Ale může to být též pouze pohled začátečníka.

Myslím že do toho rychle pronikneš a zjistíš že toho co potřebuješ do začátku vědět není tak moc. Snad najdeš nějaký jednoduchý a srozumitelně napsaný návod.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4088
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod vvitty » úte 17 lis, 2015 9:50 pm

HonzaM píše:Je ale dobře nazapomínat na zásadu "nejsem tak bohat, abych si kupoval levné věci". Už jsem viděl start set s Multimausem, kde byla lokomotiva sice s kastlí standardní mašiny (konkrétně to byl Taurus), jenže lehká a s podstatně horším pojezdem (někde výrobce uspořit musel), takže nic neutáhla. Také jsem jako řada modelářů přecházel z analogu na digitál a to v době, kdy už jsem měl asi 20 mašin, ale nejprve jsem vstoupil do klubu Zababov a zajímal se o to, jaké zařízení používají "profesionálové" a teprve pak jsem se podle toho řídil při nákupu. Je ale pochopitelně věc každého jaký zvolí postup.


Ten MM se bezne da sehnat za 1000 protoze se toho kdekdo zbavuje - treba proto ze koupil lokomotivu co je jen ve start setu. Argument ze je ve startsetu orezana masinka s centralou nema moc co delat... Je dobre nezapominat na to ze mezi modelari jsou i mladsi rocniky co si nemohou dovolit dat za centralu tech tisicovek rovnou 10. Na bezne domaci vlacky s par kolejemi a vyhybkami ten MM plne postacuje a "profesionalni" centraly radi nechaji "profesionalum" na jejich rozsahle moduliste.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod HonzaM » stř 18 lis, 2015 7:09 am

vvitty píše: Argument ze je ve startsetu orezana masinka s centralou nema moc co delat...

Nemínil jsem to jako argument proti koupi start setu, ale varování, k čemu někdy dojde (a mám to z vlastní zkušenosti - moji vnuci takový start set dostali. Brzy se MM ale zbavili a mají Z21).
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4088
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: problém s dekodérem?

Příspěvekod fulda » stř 18 lis, 2015 9:31 am

HonzaM píše:Nemínil jsem to jako argument proti koupi start setu, ale varování, k čemu někdy dojde (a mám to z vlastní zkušenosti - moji vnuci takový start set dostali. Brzy se MM ale zbavili a mají Z21).

A já zase znám dost lidí, co si MM nechávají jako ovladač a jako centrálu používají něco většího - třeba tu Z21, nebo LZV100 nebo NanoX.
Dokonce i na výstavách jsem na stánku Roco viděl, že když se jim něco "zaseklo", tak kde se vzala tu se vzala pod stolem vykoukla MM a kolejiště se rychle naladilo pomocí MM a zase se pokračovalo v presentaci WiFi tabletů
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4897
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků

cron