multiZENTALE PRO + multiMAUS PRO

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

multiZENTALE PRO + multiMAUS PRO

Příspěvekod kvasha » čtv 17 led, 2008 7:34 pm

tak tohle vypadá fakt skvěle, konečně bezdrát :-) (pomíjím ten PIKOácký infra) nezaregistroval někdo plány v této oblasti u LENZE. Na jejich ofiko stránkách jsem nic nenašel :-(

Předpokládám, že v prvních fázích výroby bude kompatibila s LENZem i přes "kompatibilní s DCC standardy NMRA" asi obtížná?!
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Re: multiZENTALE PRO + multiMAUS PRO

Příspěvekod Michal Dalecký » čtv 17 led, 2008 8:19 pm

kvasha píše:tak tohle vypadá fakt skvěle, konečně bezdrát :-) (pomíjím ten PIKOácký infra) nezaregistroval někdo plány v této oblasti u LENZE. Na jejich ofiko stránkách jsem nic nenašel :-(

Předpokládám, že v prvních fázích výroby bude kompatibila s LENZem i přes "kompatibilní s DCC standardy NMRA" asi obtížná?!
No, zatím nejsou bližší informace, než je na webu. Více zjistím v Norimberku a mám centrálu přislíbenou před uvedenim na trh na týdenní test. To samé platí i to tom setu za 790EUR. Jo a pokud to někoho zajímá, tak Rocomotion z loňského katalogu nakonec bude tak. Asi to 14 dnů by měl dorazit, tak to testnu.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: multiZENTALE PRO + multiMAUS PRO

Příspěvekod michal_n_cz » pát 18 led, 2008 4:35 am

kvasha píše:tak tohle vypadá fakt skvěle, konečně bezdrát :-) (pomíjím ten PIKOácký infra) nezaregistroval někdo plány v této oblasti u LENZE. Na jejich ofiko stránkách jsem nic nenašel :-(

Předpokládám, že v prvních fázích výroby bude kompatibila s LENZem i přes "kompatibilní s DCC standardy NMRA" asi obtížná?!


Co se myslí kompaktibilitou DCC NMRA? - centrála generuje DCC signál dle tohoto standardu - tedy bude možno používat příslušné dekodéry v lokomotivách Lenz, Zimo, CT, ESU, Digitrax, atd.

Samozřejmě asi zase půjdou k této centále přes XPressNet připojit další ovladače LH30,90,100. Ale využít ovladač MultimausePro s jinou centrálou, např. LVZ 100? Tak jak já jsem to pochopil přijímač bezdrátu bude součástí té nové centrály - tak asi ne. Pokud by byl extra zařízení připojitelné na XpressNet tak by bylo teoreticky možné, ale předpokládám, že Roco bude chtít prodávat své centrály...

Bezdrátový ovladač pro systém s XpressNetem připravuje na r.2008 i Hornby:
http://www.hornby.com/hornby-dcc-135/r8 ... oduct.html
vypadá dobře, ale je IR, takže jednosměrný a nutnost "namířit" na čidlo.

Michal N.
P.S. Jinak v němčině mimo jiné na téma MMPro:
http://www.meinews.net/neuheitenreigen-t112406.html
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Houmr » pát 18 led, 2008 6:10 am

Tak já budu zvědav i na test Rocomotion. Mě by v podstatě asi stačil i ten. Infra ovladač na domácím kolejišti až tak nepotřebuju a počítač na ovládání kolejiště mám starší bez USB, takže uvidíme.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 18 led, 2008 10:09 am

Na tu bezdrátovku se moc těším! Je to přesně to co by mi vyhovovalo, plánuju kolejiště kolem místnosti a drát od multimyšky je moc krátký. Pokud to nebude něčím rušitelné a nebo to nebude něco rušit :D tak by to mohlo být přesně to co by člověk pro takové kolejiště využil! Mám multimaus, ten tam pujde taky připojit, podle toho co píšou, navíc ten software... Vypadá to zajímavě, jen ta avizovaná omezená kompatibilita jen s ROCO zpětnovazebními moduly mě trochu dělá starost...
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 18 led, 2008 10:10 am

Mimochodem, sice to sem nepatří ale nevíte někdo jestli náhodou to ROCO neobnoví dodávky těch spřáhel s konektory?
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 18 led, 2008 10:55 am

Petr Zatrepalek píše:Mimochodem, sice to sem nepatří ale nevíte někdo jestli náhodou to ROCO neobnoví dodávky těch spřáhel s konektory?
Zkusim se pozaptat. Podobna dela i Viessmann. Vermu jenake s dalsi dodavkou a kdyztak sem hodim echo ohledne osvetleni cele soupravy.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod michal_n_cz » pát 18 led, 2008 12:19 pm

Petr Zatrepalek píše:Na tu bezdrátovku se moc těším! Je to přesně to co by mi vyhovovalo, plánuju kolejiště kolem místnosti a drát od multimyšky je moc krátký.


Drát se dá řešit elegantně. Pro všechny Slave ovladače jde jednoduše vyrobit z běžné kroucené 4-žilové telofonní šnůry od sluchátka. Dělá se standartně tuším 2,4,6 m rozvinutá délka. Musí se ustříhnout původní 4-pinové Rj konektory a nakripovat širší 6-ti pinové, které májí otvor jen pro 4 vodiče. Pozor dráty musí být 1:1!!! Pak stačí podél celého kolejiště rozvést XpressNet a rozmístit zásuvky a s ovladačem se připojíš kde zrovna potřebuješ.

Petr Zatrepalek píše:Pokud to nebude něčím rušitelné a nebo to nebude něco rušit :D


Zajímavý pak bude panelák plný modelářů - až sousedovi odjedeš s jeho mašinou :) Ale pravděpodobně bude mít každý ovladač své jedinečné ID a každý jednotlivý budeš muset ke konkrétní centrále přiřadit, nebo taková nějaká pojistka. Podle mně vlastní modul vysílačky nevyrábí Roco a bude použitý vyzkoušený modul pro obousměrný datový přenos, homologovaný pro příslušné pásmo a použití.

Petr Zatrepalek píše:tak by to mohlo být přesně to co by člověk pro takové kolejiště využil! Mám multimaus, ten tam pujde taky připojit, podle toho co píšou, navíc ten software... Vypadá to zajímavě, jen ta avizovaná omezená kompatibilita jen s ROCO zpětnovazebními moduly mě trochu dělá starost...


V tom je to zásadní rozhodnutí. Roco jen 128 (8x16 modulů zp. vazby) a Lenz tuším 1024. Těch 128 může být i pro střední kolejiště málo, hodně třeba záleží na tom zdali chceš zpětnou vazbou zjišťovat i stav vyhýbek. Ten soft je ořezaná verze Railco, ale dá se dokoupit plná verze. V každém případě je to určitě slušná cena i jen za to, že získáš separátní prog. kolej a možnost komfortně programovat a nastavovat dekodéry přes PC. Teď mám namysli hlavně tu původní Rocomotion centrálu, která by se měla také znovu objevit.
Ta nová MulticentalePro zase má navíc již zabudovaný globální proudový detektor pro přímou komunikaci "po kolejích" tedy některé věci by se daly do budoucna snad řešit přes toto.
U toho bezdrátu bude určitě v praxi důležité, kolik bude ta vysílačka žrát při provozu proudu a jak dlouho vydrží baterky. Jinak bezdrát pro XpressNet se nabízí v USA, ale pravděpodobně bude používat nějaké pásmo, ktreré není v Evropě povoleno.
Jaký že to má Roco termín 12/08 ? No uvídíme, určitě to potrápíme...

Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 18 led, 2008 1:23 pm

Pánové, díky za infa... Jinak já právě kvůli té nutnosti dělat další XpressNet zásuvky upřednostňuji to dálkové bezdrátové ovládání...

Na hlavním panelu budu mít zásuvku s normál Multimaus, starší notebook na ovládání kolejiště a pro radost z ježdění a ovládání mašiny na "přímo" bych právě rád tu bezdrátovku... Někomu to možná přijde jako mrhání penězi, ale mne právě láká sledovat ten vlak co řídím přímo na trati a od softwaru zas čekám že udělá další práci za mně v okamžiku kdy budu chtít aby za mě řídíl jiné vlaky. Na kolejišti podél místnosti plánuju jednu hlavní trať s vyustěním do krytého nádraží (teda částečně krytého, bude z něj vidět ještě jedna "elektrifikovaná" hlavní trať) + vratná smyčka, jednu vedlejší do koncového nádraží + vlečku k pile. Epocha přelom III a IV. Počítal jsem tak se 6-7 soupravami na hlavní trati a kryťáku plus 2-3 soupravy na vedlejší trati jako osobák, nějaký ten manipulák a provoz na vlečce. Jen multimausem to neuhlídám, tahat kilometry drátů se mi moc nechce a tak jsem si říkal že to obstarám těmi zpětnovazebními moduly přes magnetický snímač + magnety na vozidlech. U těch výhybek ještě nevím, původně jsem chtěl stavět vlakovou cestu klasicky přes "banánky" do zdířek, a výhybkové dekodéry se zpětným hlášením polohy použít jen ve skrytých místech kolejiště, ale zas nevím jak by se to snášelo s tím softwarem na ovládání vlaků který co vím potřebuje info z jednotlivých úseků kolejiště... Ale na realizaci si musím ještě počkat, letos mne ještě čeká příprava té místnosti (nová omítka, podlaha, okno aj) a až to vše bude připravené, pak holt se můžu pustit do stavby... Zatím si jezdím a testuju na ROCO Geoline, nakupuju, maluju plánky a dávám dohromady systém ovládání...

Návod na Rocomotion jsem zatím neměl možnost vidět a to co mi v BEN Intenational předváděli se mi zdálo OK (němčinu zvládám, moc velký kolejiště mít nechci...), ale tam to zas neměli zapojený do skutečného kolejiště a na 1-2 výhybkách toho člověk zas moc neuvidí :( . Chtěl jsem si letos zajet do Norimberka na veletrh, ale nějak výlety nestíhám... Budu rád když pojedu na burzy do Prahy a do Chrudimi :P
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod jobr » ned 13 dub, 2008 12:08 pm

Nema jiz nekdo zkusenost, byt zprostredkovanou, s DCC od Hornby ( elite, bezdratovy ovladac, dekodery.. )? Lze kombinovat s multimause?
Diky Jirka
H0 DCC, navrat k masinkam kvuli detem :-)
Uživatelský avatar
jobr
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 01 bře, 2008 11:25 pm

Příspěvekod extra » úte 11 lis, 2008 7:21 am

Ahoj.
1) Máte, prosím, již někdo praktické zkušenosti s dálkovým ovladačem DCC multiMAUS PRO?

2) Lze tento ovladač nějakým způsobem kombinovat se StartSET100 od firmy LENZ?

Díky

Honza
Uživatelský avatar
extra
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 25 říj, 2006 9:28 am
Bydliště: Okolí Prahy

Příspěvekod Tommis » čtv 27 srp, 2009 9:17 am

extra píše:Ahoj.
1) Máte, prosím, již někdo praktické zkušenosti s dálkovým ovladačem DCC multiMAUS PRO?

2) Lze tento ovladač nějakým způsobem kombinovat se StartSET100 od firmy LENZ?

Díky

Honza



Taky (možná nejen)mě zajímá odpověď na tuto otázku.Máte někdo informace?
Tommis
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 27 srp, 2009 9:11 am
Bydliště: Studénka

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 28 pro, 2009 11:43 am

Tak systém PRO je konečně na trhu. Pokusím se v krátké době udělat testík. Vypadá to dobře.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod rchlumecky » úte 29 pro, 2009 4:17 pm

Michal Dalecký píše:Tak systém PRO je konečně na trhu. Pokusím se v krátké době udělat testík. Vypadá to dobře.


Hmm, dobře to vypadá, až na tu cenu ...
Předpokládám, že přiložený SW bude podporovat pouze multiCENTRALEpro :-(

nevím, jestli není lepší volba za 530$ Digitrax Super chief set (sběrnice-loconet, duplex radio 2-ovladač atd)
http://vlacky.jilove.net , H0, ČD i ČSD, GeoLine na koberci, Digitrax Loconet, DT402D - fakt dobrý !
rchlumecky
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon 12 kvě, 2008 11:58 am

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 29 pro, 2009 6:17 pm

rchlumecky píše:
Michal Dalecký píše:Tak systém PRO je konečně na trhu. Pokusím se v krátké době udělat testík. Vypadá to dobře.


Hmm, dobře to vypadá, až na tu cenu ...
Předpokládám, že přiložený SW bude podporovat pouze multiCENTRALEpro :-(

nevím, jestli není lepší volba za 530$ Digitrax Super chief set (sběrnice-loconet, duplex radio 2-ovladač atd)


Jen takový "hloupý" dotaz. Je tento systém v Evropě homologován ? ;-)
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Další

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků