Zvukové dekodéry ZIMO

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Zvukové dekodéry ZIMO

Příspěvekod PaMi » pon 09 úno, 2015 2:03 pm

roman1 píše:Dle návodu Jacek - modely jsem osadil reproduktor ZIMO 10x15. Zvuky jsou jednoznačně lepší, konkrétnější. Pouze se musí jít s celk. hlasitostí (CV266) na vysokou hodnotu 130 - 140,
protože jsou při vyšších rychlostech hrozně hlučné převody. Jsou hlučné u tohoto modelu obecně nebo je mám hlučné jen já? Nemůžou takto vysoké hodnoty hlasitosti odpálit "koncák" na dekodéru.
V návodu ZIMO je doporučení max. 64.

Teď proběhla na diskuzním foru Zababova tato zpráva:

V poslední době došlo v ČR a SR k výraznému nárůstu reklamací (resp. požadavků na opravy) zvukových dekodérů ZIMO (z jiných zemí takové množství ZIMO nezná). Po delším pátrání a bádání bylo zjištěno, že příčinou je s velmi vysokou pravděpodobností použití zvukových projektů od firmy Jacek modely. V těchto projektech (možná ne ve všech) jsou totiž kvůli "hezkému zvuku" nastaveny parametry vzorků zvuku blízko maximální možné hranice, což v konečném efektu vede k poškození audiočásti dekodéru. Toto podezření bylo potvrzeno v praxi (dekodéry, které přes dva roky spolehlivě fungovaly se zvukovým projektem jiného autora, po nahrání projektu Jacek modely během několika málo dní provozu odešly!).
ZIMO se nyní pokouší situaci s autorem projektů řešit, nicméně do vyřešení problému znamená dle vyjádření ZIMO použití zvukového projektu tohoto autora zánik záruky na dekodér.

Hledejte tedy pro vaše modely zvuky jinde...
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Zvukové dekodéry ZIMO

Příspěvekod Ferda » pon 09 úno, 2015 2:11 pm

Koupili jste si náš MP3 přehrávač?
Né aby vás napadlo na něm přehrávat něco jiného než naši milou "břinkálku"!
Porušení tohoto pravidla vede ke ztrátě záruky a je nám úplně jedno, že zákon hovoří jinak!

Možná by si páni potomci německého pána a české služky měli občas nějaký ten zákon připomenout.
Naposledy upravil Ferda dne pon 09 úno, 2015 3:49 pm, celkově upraveno 1
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Zvukové dekodéry ZIMO

Příspěvekod Barbucha » pon 09 úno, 2015 2:21 pm

Zajímavé. Vyrobit výrobek, který umožňuje nastavení, které ho zlikviduje :-).
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Velký Hektor T458.1/721 v H0 od MTB

Příspěvekod vvitty » pon 09 úno, 2015 2:56 pm

Nekdo usetril na koncovem stupni a ted se divi ze to odchazi?

Co to tedy podle vyrobce udela?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Velký Hektor T458.1/721 v H0 od MTB

Příspěvekod fulda » pon 09 úno, 2015 3:00 pm

To je na trestní oznámení za šíření poplašné zprávy.
A v případě že se najde někdo, komu odmítnou reklamaci, tak i na trestní oznámení na prodejce.
Náš právní řád takovéto chování výrobce/prodejce jednoznačně vylučuje.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4892
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Velký Hektor T458.1/721 v H0 od MTB

Příspěvekod Jacek » pon 09 úno, 2015 3:41 pm

PaMi píše:Teď proběhla na diskuzním foru Zababova tato zpráva:

V poslední době došlo v ČR a SR k výraznému nárůstu reklamací

Vida, pomluvy se šíří rychle. Minulý týden jsem byl napaden p. Vávrou z obchodu Elektrické vláčky, že moje zvuky lidem ničí dekodéry. Prý v poslední době neúměrné množství reklamací ZIMO, ve většině můj zvuk. Probírali jsme to dlouze, zkoušel jsem hledat nějaké přičiny nebo racionální vysvětlení. K tomu po týdnu můžu říct asi toto:
- prvním takto postiženým bych musel být já sám a okruh mých kamarádů a kolegů, nikdo nic nereklamoval za celých 5 roků.
- při tvorbě a ladění zvuků svoje vlastní dekodéry obvykle přehraju i 500x, žádný z nich mi nikdy neodešel.
- dekodér se zvukem je možné koupit pouze u p. Kresty z Hobby-shopu nebo p. Kozojeda z IT vlaky. V prvním případě opět za celých 5 let žádná reklamace, ve druhém v poslední době pár kusů. Já žádné dekodéry nikde neprodávám, ani se tím nechci a nemůžu zabývat.

Na celé věci nesedí pár faktů:
- jde o nahrávání úzké skupině lidí, několik do měsíce. Jakto že se nikdo z nich neozval?
- prodejce tvrdí, že ve vadných dekodérech jsou většinou moje zvuky. Každý zvukový projekt má ale své číslo uložené ve dvou CV. Podle toho bezpečně poznám nejen jaký zvuk tam je, ale i jaké verze. To mimochodem znamená, že pokud číslo v dekodéru není, nejedná se o moje zvuky. Dostal jsem zatím JEDNO číslo. Kde jsou tedy ty hromady vrácených dekodérů???
- ptal jsem se p. Schmidta jak pozná při reklamaci jestli dotyčný dekodér koupil nedávno nebo třeba dávno po záruce. Prý to nemá šanci poznat. Velice zajímavá věc. Tomu by nasvědčovalo to ohromné množství reklamací bez ohledu na zvuk. A co já s tím?
- jak je možné, že jistému prodejci za 5 let nikdo nevrátil ani jeden dekodér? Asi nějaké jiné kusy?
- jak je možné, že celých 5 roků vlastně vůbec nebyly problémy, až teď. Není náhodou špatná várka přímo od ZIMO? A já mám být terčem?

- Zimo mě s ničím vůbec nekontaktovalo.

Obeslal jsem všechny svoje kolegy a kamarády, kteří nějaký zvuk mají, nikomu dekodér neodešel vyjma několika vlastních neopatrností. Naopak jsem se dozvěděl o různých pomluvách a praktikách prodejců, ze kterých se mi chce zvracet.

Dovolím si část jednoho e-mailu citovat:
odehrálo se to u prodejce v Praze asi takto:
Prod.: zvuk. dekodér do čeho?
Odp.: do Čmeláka od Pika
Prod.:proč ne rovnou se zvukem od Artolu?
Odp.: protože se mi nelíbí a chci zvuk od Jacka
Prod.. to Vám nedoporučuji, jsou pak na to reklamace, tu Vám ZIMO neuzná a budete si platit opravu!
Takže jsem nelenil a s modelem se zvukem od Vás zašel opět k tomuto prodejci a předvedl jsem mu názorně, jak se věci mají. Zda se mi ho podařilo přesvědčit, že je jen klasicky dalším účastníkem davové psychózy, pro čechy tolik příznačné vlastnosti, nevím.


Jediná reálná věc, která může dekodér zničit je příliš moc velká hlasitost v CV266, každý si to může upravit dle sebe. A samozřejmě zkrat v obvodu zvukového výstupu. Ale tyto dvě věci asi těžko kdo ovlivní, že... U mých zvuků je všude hlasitost 80, u Artola 100. Doporučení ZIMO max. 90, nedávat více než 100.
Naposledy upravil Jacek dne stř 11 úno, 2015 8:41 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Velký Hektor T458.1/721 v H0 od MTB

Příspěvekod Barbucha » pon 09 úno, 2015 4:01 pm

Nebudu sprostý, nicméně pan "Elektrické vláčky" má smůlu. Potřeboval jsem nějaké osvětlení a pár maličkostí do 2500 kaček. S ohledem na tyto skutečnosti si trochu připlatím za dopravu, ale objednám u solidního prodejce v Německu. Děkuji za varování.
Naposledy upravil Barbucha dne pon 09 úno, 2015 4:03 pm, celkově upraveno 1
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Velký Hektor T458.1/721 v H0 od MTB

Příspěvekod alik » pon 09 úno, 2015 4:02 pm

forex píše:Tuto informaci jsem uz take slysel. Pri reklamaci to bylo prvni,na co se me ptali zda v tom, nemam nahodou Jacek zvuky.

A měl jsi?
alik
 
Příspěvky: 77
Registrován: pon 27 srp, 2012 5:02 pm

Re: Velký Hektor T458.1/721 v H0 od MTB

Příspěvekod Barbucha » pon 09 úno, 2015 4:02 pm

forex píše:Roco lokomotivy primo se zvukem, maji pritom hodnoty nastavene i vice nez 100. a jsou to Zimo dekodery,jestli se nepletu.
Tak kde je pravda?


Nikde, nějaký zoufalec rozehrál konkurenční boj a zřejmě na to nehezky doplatí.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Velký Hektor T458.1/721 v H0 od MTB

Příspěvekod Barbucha » pon 09 úno, 2015 4:47 pm

forex píše:
Barbucha píše:Nebudu sprostý, nicméně pan "Elektrické vláčky" má smůlu. Potřeboval jsem nějaké osvětlení a pár maličkostí do 2500 kaček. S ohledem na tyto skutečnosti si trochu připlatím za dopravu, ale objednám u solidního prodejce v Německu. Děkuji za varování.


Jestli myslis Elektricke vlacky v Letnanech,tak to je myslim paní.... :roll: :)


A jmenuje se Vávra…
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Velký Hektor T458.1/721 v H0 od MTB

Příspěvekod A2C » pon 09 úno, 2015 8:52 pm

Tak to by Techimage malo veľký problém s zvukovými verziami Čmeliakov nakoľko sa mi dostalo do uší že práve Jacek je zvuk v čmeliakovi :D
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Velký Hektor T458.1/721 v H0 od MTB

Příspěvekod Jacek » pon 09 úno, 2015 10:39 pm

A2C, je tam můj zvuk, však to píšu na stránkách.

No, k věci. Od pátku jsem mailoval na všechny možné strany, měřím teploty, napětí, odpory, decibely a nevím co ještě. Ale teprve teď večer jsem dostal nějaké zásadní informace, podle kterých je skutečná pravda úplně jinde, ale rozhodně ne ve zvucích jako takových. Nečekal jsem na to jestli mě ze Zimo budou kontaktovat, rovnou jsem tam napsal a uvidíme. Více k tomu zatím napsat nemůžu.

Bohužel nejsmutnější na tom je, že se všechno dovídám až na základě pomluv. Proč je většina vadných dekodérů s mým zvukem a menšina Artol, na to není složitá odpověď, ovšem pro některé nečestné obchodníky je tento poměr nahrávkou na smeč :D Stejně tak ty neúměrné počty reklamací, které jsou v jednotlivých kusech, nikoliv desítkách či snad dokonce stovkách jak tvrdí...
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Velký Hektor T458.1/721 v H0 od MTB

Příspěvekod A2C » úte 10 úno, 2015 7:17 am

Myslím že by sme mali napísať všetci čo sme spokojný s Jackovými zvukmi a slúžia nám dlhodobo napísať do Zimo a zvrátiť pomer medzinahratými dekodérmi fungujúcimi a reklamovanými :lol:
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Velký Hektor T458.1/721 v H0 od MTB

Příspěvekod George V. » úte 10 úno, 2015 7:38 am

Jaká je "jmenovitá" impedance repráku u ZIMO?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Velký Hektor T458.1/721 v H0 od MTB

Příspěvekod horak » úte 10 úno, 2015 7:54 am

Ak si dobre pamatam, tak impedancia je 8 Ohm, 1W pre kocku 10x15mm.

ROCO pouziva bezne 2 kocky paralelne spolu s ZIMO MX645 (ten ma pripsosobenie na impedanciu 4 Ohm, 3W)

ZIMO MX646 ma iba 8 Ohm, 1W - tu dva paralelne zapojene repraky casom poslu dekoder do dymu...

Toto moze byt dovod reklamacii... :idea:
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Další

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků