Jednoduchý převodník USB-RS485

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Jednoduchý převodník USB-RS485

Příspěvekod GrimpoCZ » úte 10 úno, 2015 7:35 pm

Hoj chlapi. Používáme v práci pro připojení frekvenčáků SEW s PC převodník USB-RS485. Chci se zeptat Fuldy a místních borců co elektronice rozumí zda-li by to fungovalo s RoCo kostkou přes zdířku SLAVE. A nebo jak je přesně protokol Xpressnet definovám a jestli by se to nedalo nějak jednoduše upravit. Díky za odpověď obrázek přikládám níže.
Přílohy
Převodník SEW1.jpg
"Tétéčka" Roco set a nemoc je opět na světě.
Uživatelský avatar
GrimpoCZ
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 17 úno, 2013 12:21 pm

Re: Jednoduchý převodník USB-RS485

Příspěvekod fulda » úte 10 úno, 2015 7:47 pm

Kdo se moc ptá, málo googlí
viewtopic.php?f=6&t=4398&p=77573
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Jednoduchý převodník USB-RS485

Příspěvekod GrimpoCZ » úte 10 úno, 2015 8:11 pm

Ano to je pravda málo jsem googlil. Respektive vůbec.Mně šlo o to jestli to bude chodit s touhle krabičkou. Jinak jsem myslel, že když dodržím BAUDRATE co je zde uveden v tom dokumentu ,na který odkazuješ by to mělo chodit,ne? "9600 baud or 19200 baud (LI100F)" je v tom dokumentu. Ale problém je v tom ,že nějakej microkontrolér co je v tom převodníku LI101F filtruje tu komunikaci a udělá z 9 bitů a 1 STOP bitu s baudrate 62.5 udělá 8bitů 1 START bit a 1 STOP bit s baud rate 9,6 nebo 19,2 kbps . Škoda. Na to se používá ten microkontrolér co je na těch vašich deskách Gen-Li USB???Díky Fuldo jinak za bleskovou odpověď. :wink:
"Tétéčka" Roco set a nemoc je opět na světě.
Uživatelský avatar
GrimpoCZ
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 17 úno, 2013 12:21 pm


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků