Zvukovy dekoder

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Zvukovy dekoder

Příspěvekod matejkocis » sob 17 led, 2015 9:42 pm

Dobry den,

asi pred mesiacom mi prestal fungovat zvuk na modely velkeho Hektora od MTB - zvukovy dekoder bol od vyrobcu. Lokomotiva fungovala normalne len zvuk prestal ist. Reklamoval som to - vraj museli vymenit dekoder za novy.
Teraz sa mi to iste stalo na modely Gorily od ACME - ZSSK 350 - lokomotiva jazdi, aj osvetlenie funguje - len zvuk prestal fungovat. Je to normalne, alebo nieco robim zle?

dakujem
matejkocis
 
Příspěvky: 135
Registrován: sob 17 led, 2015 7:30 pm

Re: Zvukovy dekoder

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 18 led, 2015 10:34 am

dovolím se tak přidat se svým problémem - mám origo ozvučenou Brawu 422 páru, a najednou mi zvuk přestal fungovat v původní hlasitosti - jde strašně potichu - nemá s tím někdo zkušenost? Ztlumení zvuku zapnuté nemám.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Zvukovy dekoder

Příspěvekod MirekTT » čtv 12 úno, 2015 12:37 pm

Já sem taky přihodím pár dotazů ohledně zvuku, snad aspoň jednomu z nás někdo odpoví.

1.jak velký je průměrný zvukový dekodér(š x v x tl)?
2. vzhledem k současným problémům ZIMO je možno koncový stupeň na dekodéru alespoň trochu chladit (přilípnutím na kovový chladič)?
3. Musí nutně být original repro? Dal by se použít nějaký z chytrofonu? Např: http://www.mercateo.cz/p/1288-C0657646/ ... 8283950120
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Zvukovy dekoder

Příspěvekod greenery » čtv 12 úno, 2015 1:49 pm

Petr Zatrepalek píše:dovolím se tak přidat se svým problémem - mám origo ozvučenou Brawu 422 páru, a najednou mi zvuk přestal fungovat v původní hlasitosti - jde strašně potichu - nemá s tím někdo zkušenost? Ztlumení zvuku zapnuté nemám.


mě přestal fungovat zvuk u 413 Brawa. Reklamoval jsem, údajně vadné repro. Vyměněné - po 5 měsících :!: . Funguje, ale není to ono, výfuky OK, píšťala do toho ovšem skřípe (jako staré radio). Samotná píská v pohodě. Zvažuju opětovnou reklamaci, mám na to ještě měsíc. Ale asi nechám být, bojím se poškození modelu atd. a zkusím časem repro vyměnit sám.

edit: že jde o repro, tvrdila "žena za pultem" v plzeňské prodejně po vyřízení reklamace. Neměl jsem důvod pochybovat. Po potížích, které se objevily v souvislosti s dekodéry Zimo ve mě ovšem hlodá červík pochybností. V tomto případě jde ale o Esu. Do modelu nebylo nijak zasahováno - do uplynutí záruky se v nich zásadně nevrtám.
Brawa s Esu údajně ukončila spolupráci.
Začínám mít nepříjemný pocit, jestli nebude lépe než do zvuku, investovat do dalších modelů. Ačkoliv... ani s jedním z dosavadních 6 zvukových dekodérů Zimo, které vlastním, jsem zatím neměl nejmenší problém.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Zvukovy dekoder

Příspěvekod jirkan » čtv 12 úno, 2015 6:18 pm

ESU totiž začalo vyrábět lokomotivy, a teď už dokonce i první páru. A tím se ze subdodavatele stal konkurent.......
Ale ono se ESU zahojí u PIKA, tam prodá dekodérů mnohem víc :D
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Zvukovy dekoder

Příspěvekod alik » pát 13 úno, 2015 4:17 pm

ad Greenery: U BW 413 prý odcházejí reproduktory běžně. Vyměnil jsem původní vadný (po cca 5 x 5 min provozu) za original ESU 50332 (cca 150 Kč) - škrčel, chrochtal, musel ven. Slušně hraje SPM 23/8 za 27 Kč (GES). Nech si ho vyměnit - já jsem spokojen, taky ale nevydrží věčně (už jsem ho jednou měnil), alespoň je ale levný. Nastavení zvuků v této lokomotivě je evidentně také na hraně toho, co zvládne dnešní "kvalitní" hardware.
alik
 
Příspěvky: 77
Registrován: pon 27 srp, 2012 5:02 pm

Re: Zvukovy dekoder

Příspěvekod greenery » pát 13 úno, 2015 6:09 pm

díky, vyzkouším
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Zvukovy dekoder

Příspěvekod jirkah » čtv 08 pro, 2016 9:36 am

Použíju zdejší vlákno abych zbytečně nazakládal nové. Máte někdo zkušenosti jak nastavit digi spřáhlo na dekoderu ESU V4 micro ? Nemáte někdo nějakou tabulku s CV k lokodekoderu ESU kde se co nastavuje ?
Dík za každou radu
Jirka
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Re: Zvukovy dekoder

Příspěvekod Rudolf » čtv 08 pro, 2016 4:49 pm

Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků