Digitalizácia Modelov PIKO

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 15 led, 2008 1:11 am

Díky :D :D ! To byl ten problém! Už to funguje, dal jsem tam těch 1,5 kOhm je to znatelně lepší!
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod efi » sob 24 kvě, 2008 4:01 pm

Skúsil som digitalizovat HO parnú lokomotívu od fy.PIKO.Pri vyžších rýchlostiach je všetko OK.Keď dám rychlosť na minimum mašinka poskakuje raz pridá raz spomalí.Poraďte aké CV mám nastaviť.A či to vôbec pomôže.
Díky za rady.
efi
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 13 led, 2008 9:36 am

Příspěvekod efi » sob 24 kvě, 2008 5:09 pm

Už jo to OK.V starších článkov som sa dočítal,že stačí zadať CV49....0 a ide to. Mašinka ide pekne plynule.
efi
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 13 led, 2008 9:36 am

digitalizace PIKO 413.097

Příspěvekod Martin HO » stř 16 zář, 2009 2:36 pm

V hobby lokomotivě PIKO 413.097 je provedena příprava na digitalizaci - zásuvka (rozhraní 652), přesto jsou u motoru vinuté tlumivky a pravděpodobně i kondenzátor. To je ale asi nutné v případě montáže dekodéru demontovat ! ???
Martin HO
 

Re: digitalizace PIKO 413.097

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 16 zář, 2009 3:13 pm

Martin HO píše:V hobby lokomotivě PIKO 413.097 je provedena příprava na digitalizaci - zásuvka (rozhraní 652), přesto jsou u motoru vinuté tlumivky a pravděpodobně i kondenzátor. To je ale asi nutné v případě montáže dekodéru demontovat ! ???


Myslím, že je to vhodné, ale ne nutné. ;-)
Záleží na dekodéru - vyzkoušej.
Pokud se bude chovat divně pak bych tyto prvky odstranil.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod cíba » stř 16 zář, 2009 5:30 pm

Nejlepší je asi mrknout se do návodu. Např. u nového sergeje Gutzold bylo myslím doslovně napsáno, že se má kondenzátor ve spojení s dekodérem odstranit a model před jeho odstraněním jezdil na digitálu cukaně. U některých lokomotiv Roco tam zřejmě tlumivky i kondenzátor jsou také, ale nic se naopak neodstraňuje a model jezdí OK. Doporučuji prostudovat návod.
H0-DCC-III/IV
cíba
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 28 bře, 2008 10:50 pm
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Janek » stř 16 zář, 2009 6:45 pm

já mám třeba digitalizovaného sergeje první řadu od fy. PIKO s originál motorem ve výborném stavu, lekodekoder LENZ Silver (má lepší zatížítelnost než Gold) a jezdí naprosto pohodově... i při nejpomalejších rychlostech... osobně já jsem vše z loko odstranil (tlumivky atd.), osvětlení + vypínatelný dálkový reflektor jsem dodělal z LEDek a žárovky taktéž odstranil

PIKO forever :)
H0 - DCC - PC - ŽELEZNICE - ELEKTRO
http://kolejiste.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Janek
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon 27 črc, 2009 7:09 pm
Bydliště: Hrochův Týnec

Příspěvekod Martin HO » čtv 17 zář, 2009 4:34 am

cíba píše:Nejlepší je asi mrknout se do návodu. Např. u nového sergeje Gutzold bylo myslím doslovně napsáno, že se má kondenzátor ve spojení s dekodérem odstranit a model před jeho odstraněním jezdil na digitálu cukaně. U některých lokomotiv Roco tam zřejmě tlumivky i kondenzátor jsou také, ale nic se naopak neodstraňuje a model jezdí OK. Doporučuji prostudovat návod.

Bohužel k 413.097 žádný návod není.
Martin HO
 

Příspěvekod Martin HO » stř 04 lis, 2009 4:16 pm

Tak se znovu vracím k problému instalace lokodekodéru Lenz standard + do PIKO lokomotivy 413.0

Dosavadní stav : Když do rozhraní připojím dekodér, lokomotiva nejede, světla nelze přepínat, zato však na obou stranách blikají. (Osvětlení žárovičkami.)

Tentýž dekodér v jiné lokomotivě funguje bezchybně.

Bohužel, jak jsem již psal výše, návod se zmínkou o digitalizaci není, pouze rozhraní.

Na motoru jsou 3 kondenzátory a 2 tlumivky, konec jedné tlumivky a
kondenzátoru (současně přívod jednoho pólu k motoru je "uzemněn" na kostru.

Má již někdo praktickou zkušenost s instalací dekodéru do této lokomotivy ?

Předem dík za informace.
Martin HO
 

Příspěvekod George V. » čtv 05 lis, 2009 11:28 am

...tak se taky podívej, jestli nemáš na "kostru" připojenou jednu řadu sběračů...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Martin HO » čtv 05 lis, 2009 8:11 pm

Tak jsem odpájel všechny kondenzátory a tlumivky včetně ukostření jednoho pólu motoru. Je to stále stejné.

Takže vidím jedinou cestu: odříznu konektor a propojím přívody dekodéru s příslušnými vodiči přímo (bez originálního tišťáku s konektorem). Pak to už přeci musí jít.
Martin HO
 

Příspěvekod George V. » pát 06 lis, 2009 12:04 pm

Taky řešení. Pokud máš dekoder Lenz, tak i velmi pravděpodobné... Jenom ještě, jestli jsi ten konektor zapojil správně (což samozřejmě předpokládám, že jo...).
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Martin HO » pát 06 lis, 2009 1:14 pm

Zapojil.

Ale když konektor otočíš, nic se nestane, akorát asi lokomotiva jede opačně a nesvítí světla.

Ale i při opačné poloze konektoru se loko chová stejně, nejede a světla na obou stranách blikají.
Martin HO
 

Příspěvekod Martin HO » pát 06 lis, 2009 4:57 pm

Tak už to funguje !!!!!!!!!!!

Nejblíž k řešení byl kolega Voříšekml., který v SZ naznačil, že čínské soudružky neumí moc pracovat s pájkou a cínem.

Odletoval jsem všechny přívody k tišťáku lokomotivy a vyjmul jej z lokomotivy s tím, že odstřihnu konektor dekodéru a propojím vše natvrdo na pomocné destičce, která nahradí originální tišťák.

Ale stále se mi nechtělo věřit, že by soudruzi z NDR někde udělali chybu.

Tak jsem zkusil prozvonit všemožná spojení, až jsem na předposlední pokus zjistil spojení svorek kontaktů konektoru dekodéru mezi oranžovou (motor - v analogu na pravou kolej) a červenou (v analogu sběrač na pravou kolej).

I vzal jsem pořádnou lupu a zjistil, že mezi příslušnými přívody tištěného spoje je mikrokapička cínu. Tu jsem odstranil, vše naletoval zpět a už to jde.

Samozřejmě že v analogu to navadilo, neb pravý přívod z koleje a přívod k motoru je totéž. V digitálu ne.
Martin HO
 

Příspěvekod michal_n_cz » sob 07 lis, 2009 2:06 pm

Martin HO píše:Tak už to funguje !!!!!!!!!!!
Tak jsem zkusil prozvonit všemožná spojení, až jsem na předposlední pokus zjistil spojení svorek kontaktů konektoru dekodéru mezi oranžovou (motor - v analogu na pravou kolej) a červenou (v analogu sběrač na pravou kolej).
I vzal jsem pořádnou lupu a zjistil, že mezi příslušnými přívody tištěného spoje je mikrokapička cínu. Tu jsem odstranil, vše naletoval zpět a už to jde.
Samozřejmě že v analogu to navadilo, neb pravý přívod z koleje a přívod k motoru je totéž. V digitálu ne.

Ano jsou to takové záludnosti. To samé se mě stalo u lokomotivy od Fleischmanna BR94. Kapička cínu byl takový studeňák, že při připojeném dekodéru to šlo na programovací koleji naprogramovat a vše se jevilo OK, ale při normálním provozu to vydávalo nezdravé zvukly a divně jezdilo, kapičku stačilo jen nehtem odloupnout.
http://picasaweb.google.com/lh/photo/S9 ... directlink
Ty 413.0 od Pika jsem pár kusů taky měl pod rukama a objevila se závada jiná - studeňák u přívodu k motoru - chvíli jela, chvíli ne, poklepal jsem na tendr zase jela. Nebo že drátky byly přípájeny špatně a ihned po rozebrání jeden odpadl, tak jsem napřed zkoumal kam patří a další raději připájel pořádně. Pak jsem raději papírovou páskou odizoloval ty kontakty v tendru od motoru, aby se to náhodou nedotklo kovové katle tendru, tlumivky i kondiky jsem v tomto případě ponechal a je to OK.
http://picasaweb.google.com/hobby4you/P ... directlink
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: jipol57 a 7 návštevníků