Roco 10787

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Roco 10787

Příspěvekod fulda » pon 30 bře, 2015 7:58 am

Peršan píše:Zdravím všechny modeláře a kdo zná odpověď tomu děkuji. K řízení kolejiště používám Windows XP, Z 21, TC 8 Gold , zpětná vazba Roco 10787 + 02003 Littfinski. Při instalaci zpětné vazby( mám 2 ks) , došlo při instalaci druhé sady k problému. Pokud tam byl jen jeden 10787 vše bylo v pořádku ale při instalaci druhé začala v náhodném pořadí problikávat úseky obsazení z první sady. Problém bude asi se zadáním adresy druhé 10787. Už týden se marně snažím změnit adresu , ale zatím bezvýsledně. Možná , že problém bude někde jinde, nevím. Toť vše. Dík za info


Ano, je to problém s adresováním. Pro Z21/z21 musí být moduly za sebou s adresami 1,2,3..10 a pak druhá řada 11,12..20
Změnit adresu je jednoduché, používá se na to Z21 konfigurační utilita.

Tady je obrázek - Připoj jen jeden modul dole zadáš adresu a stiskneš tlačítko "Assign". Ono ti to pak bude říkat že máš připojit/odpojit modul.
Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Roco 10787

Příspěvekod BohousP » pon 30 bře, 2015 5:57 pm

Pro ty, kteří měli velký zájem: http://www.digi-cz.info/prevodnik-s88-rbus/
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Roco 10787

Příspěvekod TonikM » pon 30 bře, 2015 7:11 pm

Ahoj, musím říci, že jsem hodně rozčarován cenou té vaší komponenty, za cenu 1550Kč, bez krabičky v dost samodoma podobě, bych to asi přehodnotil.
Už jen proto, že profi provedení v krytu a především už s rovnou 16 bloky obsazení bych asi zvolil toto http://www.digikeijs.com/dr4088rb-cs-16 ... odule.html Tedy za cenu 60euro (plus poštovné) máte ekvivalent převodníku za 1550 plus 2 dva detektory obsazeni S88 v ceně jednoho kusu 590.

Suma sumárum vaše řešení v ceně 2730kč vůči zahraničnímu řešení 59euor a poštovné 15euro.

Přitom cena součástek do 300Kč. Opravdu jsem smutný.
TonikM
 
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 22 led, 2015 5:50 pm

Re: Roco 10787

Příspěvekod BohousP » úte 31 bře, 2015 7:49 am

TonikM píše:Ahoj, musím říci, že jsem hodně rozčarován cenou té vaší komponenty, za cenu 1550Kč, bez krabičky v dost samodoma podobě, bych to asi přehodnotil.
Už jen proto, že profi provedení v krytu a především už s rovnou 16 bloky obsazení bych asi zvolil toto http://www.digikeijs.com/dr4088rb-cs-16 ... odule.html Tedy za cenu 60euro (plus poštovné) máte ekvivalent převodníku za 1550 plus 2 dva detektory obsazeni S88 v ceně jednoho kusu 590.

Suma sumárum vaše řešení v ceně 2730kč vůči zahraničnímu řešení 59euor a poštovné 15euro.

Přitom cena součástek do 300Kč. Opravdu jsem smutný.


Je dobré vědět i o jiných řešeních. Ale je někdy těžko porovnávat jablka s hruškama. Pokud budete chtít mít místo 16 vyhodnocovaných úseků například maximum, co modul DIGI-CZ obsáhne, tedy 10 * 8, bude vás to stát od digikeijs 300 euro + poštovné, takže někde kolem 8500 Kč. S DIGI-CZ to vyjde na 1550 + 8 x 519 (s novou verzí detektorů), tedy 5700 Kč. A mimochodem, nechcete to porovnat s cenou modulů Roco ? Jeden modul (8 vstupů) bez proudových detektorů stojí 2 500 Kč. Takže 25 000 Kč (+ 80 vstupních detektorů nepočítám)... Náš převodník je primárně určen pro lidi, kteří již moduly s S88 mají a zakoupili si Z21. Je na jejich zvážení, do čeho se pustí. A samozřejmě, pokud bychom vyráběli tyto moduly ve větších sériích, cena by byla nižší (viz např. snížení cen modulů detektorů obsazení s S88 http://www.masinky.info/2015/03/detektor-obsazeni-s88/).
Samodomo podoba na fotografii je proto, že hodně lidí chtělo tento modul rychle. Ve výrobě již jsou i dps v profi kvalitě a s potiskem. A krabička je také, to jste si mohl všimnout. A pokud to chcete za cenu součástek, nebudu komentovat. Zkuste třeba u jiné nejmenované firmy... Oni vývoj určitě dělají zdarma.
EDIT 1.4.2015 (není to apríl): Omlouvám se za chybný výpočet, nějak jsem ty osmice a desítky prohodil. Takže na 80 sledovaných úseků bude potřeba 1 převodník DIGI-CZ 033 za 1550 Kč a DESET mudulů DIGI-CZ 210 za 5190 Kč. Celkem 6740 Kč. V původním textu nechávám tu chybu, ať je vidět moji hloupost :lol: . Díky Rominovi za upozornění. Toníkovi také děkuji za informaci o podobném řešení. Do včerejška jsem o ni fakt nevěděl.
Naposledy upravil BohousP dne stř 01 dub, 2015 6:57 am, celkově upraveno 1
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Roco 10787

Příspěvekod sidlo » úte 31 bře, 2015 11:14 am

TonikM píše:Opravdu jsem smutný.


Smutný být nemusíte. Kupte si to od digikeijs a buďte veselý. Přeci vás nikdo nenutí kupovat si něco, co se vám nelíbí.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Roco 10787

Příspěvekod John » úte 31 bře, 2015 11:48 am

TrainController™ Gold Version 8.0 na CD taky asi nedostanu za cenu prázdného CD. :wink:
John
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned 22 úno, 2015 6:40 pm

Re: Roco 10787

Příspěvekod TonikM » úte 31 bře, 2015 6:19 pm

Tak to že to nemá být za cenu součástek, tak to je snad jasné, to si tu někdo plete jablka a hrušky. Ale spíše jde o odpovídající cenu za kvalitu. cca bych to viděl do 1000kč.
Co se týká verze s krabičkou, tam máte, že není a je to za příplatek 150Kč (mimochodem, tu už na jistém fóru někdo od F.. poptával a cena byla do 80kč).

Stejně tak to co jsem odkazoval je úplně to samé, jen to má navíc v ceně těch 16 vstupů a domácí S88 se k tomu připojují stejně. To co jste vytvořili, je vlastně úplně stejné, jen to nemá ty výstupy.

To co jsem psal, mělo být spíše na zamyšlení tvůrců, zda jít za cenou nebo alespoň kvalitou.
TonikM
 
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 22 led, 2015 5:50 pm

Re: Roco 10787

Příspěvekod jirkah » úte 31 bře, 2015 6:33 pm

Myslím si , že nikdo nikoho nenutí a je na každém co a za kolik si koupí.Bohouš nedělá zdarma , ale jako živnostník a musí platit další náklady spojené s vývojem a samotnou výrobou.Podnikání není koníček.Spíš mě to připomíná od TonikM konkurenční boj .
Naposledy upravil jirkah dne úte 31 bře, 2015 6:39 pm, celkově upraveno 1
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Re: Roco 10787

Příspěvekod vvitty » úte 31 bře, 2015 6:37 pm

TonikM píše:Tak to že to nemá být za cenu součástek, tak to je snad jasné, to si tu někdo plete jablka a hrušky. Ale spíše jde o odpovídající cenu za kvalitu. cca bych to viděl do 1000kč.
Co se týká verze s krabičkou, tam máte, že není a je to za příplatek 150Kč (mimochodem, tu už na jistém fóru někdo od F.. poptával a cena byla do 80kč).
...
To co jsem psal, mělo být spíše na zamyšlení tvůrců, zda jít za cenou nebo alespoň kvalitou.


Co Ti brani to udelat za 1000,- Kc v profi kvalite i s krabickou?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Roco 10787

Příspěvekod BohousP » úte 31 bře, 2015 6:49 pm

Toníku, dám ti nabídku. Uděláme ti jich 50 ks po 900 Kč. Profi dvouvrstvová deska, potisk, SMD montáž, i v krabičce. A můžeš je pak prodat se ziskem ...
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Roco 10787

Příspěvekod TonikM » úte 31 bře, 2015 7:03 pm

Ne jen mi vadí, když tu dva pánové dělají z lidí blbce. Toto řešení jsem v jednom starém vlákně probíral. První od pana Fuldy bylo, že to nikdo nedělá, ale že on by to zkusil. Pak jsem našel to jiné řešení, hodil sem, hned na to mi bylo napsáno jak moc je to drahé a pak tu někdo udělá stejně drahou věc, asi i dražší a ještě s velkou slávou, jak je to nepřekonatelné.

Není to poprvé co jsem si tu všiml, že jsou tu tyto výrobky jako nepřekonatelné a ostatní je jen špatné viz NanoX a podobné témata.

Ať si to prodává kdo chce jak chce ale nedělá z lidí blbce. Nic víc nic míň.
TonikM
 
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 22 led, 2015 5:50 pm

Re: Roco 10787

Příspěvekod komori » úte 31 bře, 2015 7:36 pm

Protože u Digikeijs v Nizozemsku nakupuji, upřesním dvě nesrovnalosti.
Firma do ČR dodá díly a věci do 48. hodin (vyjímečně 72. hod.)
a na svých stránkách uvádí kolik kusů je skladem. Nevím, kdo spěchá více.
Poštovné do ČR při nákupu za 100 Euro je zdarma. (používají DHL).
Platba internetovou bankovní kartou např. VISA bez problému.
TT, DCC, NanoX-Paco, YaMoRC, TC9 Gold a TP9
komori
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 03 srp, 2012 3:45 pm

Re: Roco 10787

Příspěvekod GrimpoCZ » pon 13 dub, 2015 6:27 pm

Já se pánů z DIGI-CZ musím zastat. Ano samo domo si to můžeš při troše šikovnosti vyrobit sám. Dá se i zkopírovat nebo namalovat tišťák a jednodušší samo-domo vyrobit,ale zkoušel jsi už Tondo napsat nějakej program pro microcontrolér? Vypálit ho? Kolik PICů odděláš než to oživíš a vyzkoušíš? Ono všechno něco stojí a duševní vlastnictví není třeba zadarmo. Je to práce někoho druhého. V dnešní době jsme si zvykli ukrást film z netu ,nebo hudbu atd. Myslím,že velká Z21 od RoCa vyráběná ve velkém nemá výrobní cenu 10kil ,ale buď chci a nebo nechám bejt. Zkus pak něco reklamovat nebo se na něco zeptat. Tady hodím maila domů a než něco pošlu na reklamaci,tak mi ještě poradí co mám vyzkoušet,než se rozbrečím ,že to nejde. Nebo můžu jet dělat na západ za éčka a nebudu nic řešit. Říká se tomu tržní hospodářství a poptávka určuje nabídku. Ruku na srdce,kolik lidi používá legální soft v PC a tak dál. buďme rádi za takový kolegy modeláře ,co se snaží zlevnit tohohle koníčka. Konec konců vozidla stojej dost peněz a tak aspoň ten digitál nemusí bejt drahej. I když třeba kluci čínský na alliexpressu začnou s modelama. :oops:
"Tétéčka" Roco set a nemoc je opět na světě.
Uživatelský avatar
GrimpoCZ
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 17 úno, 2013 12:21 pm

Re: Roco 10787

Příspěvekod TonikM » úte 14 dub, 2015 6:00 pm

........napsat nějakej program pro microcontrolér..........
ANO, především AVR, ale drobnosti i pro PIC

...Vypálit ho?...........
ANO, cca 3sec přes ISP nebo ICSP

............ Kolik PICů odděláš než to oživíš a vyzkoušíš?....
Rozumně a správně navržené zapojení MCU neodpálí, sám má dost ochranných prvků.

Dál už to komentovat nebudu.
TonikM
 
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 22 led, 2015 5:50 pm

Re: Roco 10787

Příspěvekod workous » úte 14 dub, 2015 8:21 pm

No konečně! místo toho ,aby se tu řešilo něco podstatného, tak se tu napadají lidé co pro nás modeláře něco dělají a když se opováží si za své usilí říci nějakou tu kačku už je oheň na střeše a ty řeči jak z nás dělají hlupáky.Každý si dokáže spočítat kolik co stojí ......a je na každém jestli si koupí to či ono. Fandím týmu Fulda a spol...je za nimi vidět kus práce než kecálkům co tu jen kritizují.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků