Roco 10787

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Roco 10787

Příspěvekod belgarat » čtv 16 dub, 2015 12:35 pm

vvitty píše:kolik beznych uzivatelu ma programator PIC a umi s nim zachazet? Pripadne kde vezmou ten hex co je k tomu potreba?

Bezny uzivatel se omezuje na upgrade ve forme "vyndam obvod a poslu ho nekomu kdo mi ho preprogramuje", pripadne "necham si poslat preprogramovany obvod a hodim ho do patice".


No :) ta otazka je v dnesni dobe nesmyslna - HEX zpravidla nenajdes tak ackoliv mas programator, umis s nim [trochu] zachazet atd tak stejne "poslu nekomu kdo jej naprogramuje" a hodim do patice. Treba i ja (nez jsem si zbastlil hloupy PIC programator) jsem ve svem okoli mel > 2 vybavene lidi, takze bych alespon nemusel posilat (a zahlcovat vyrobce/dodavatele, o podpore Ceske Posty nemluve), ale navstivil bych o kus dal bydliciho kamarada.

Myslim ze prumerneho "stavitele" a jeho lokalni moznosti znacne podcenujes.

P.S.: administratori, slo by prosim tuto jalovou cast diskuse prilepenou k puvodnimu Roco tematu oddelit do noveho vlakna ? Dik.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2373
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Roco 10787

Příspěvekod TonikM » čtv 16 dub, 2015 4:53 pm

vvitty píše:
TonikM píše:Tak pro případný upgrade se běžně vyvede těch 5 pinů na pinovou lištu v ceně 2kč. Opět je to jen o správném návrhu.


Ale ja se nebavim o upgrade na dilne, pro me neni problem se pripojit jehlami primo na piny nebo test pointy a nestoji to nic. Tu listu za 2,- Kc jeste musi nekdo zapajet ... kolik beznych uzivatelu ma programator PIC a umi s nim zachazet? Pripadne kde vezmou ten hex co je k tomu potreba? ;-)
Bezny uzivatel se omezuje na upgrade ve forme "vyndam obvod a poslu ho nekomu kdo mi ho preprogramuje", pripadne "necham si poslat preprogramovany obvod a hodim ho do patice".



Ano, kdo to neumí, tak pošle celou desku. Základem bylo jak zlevnit výrobu a odpověď výrobce byla, odstranit patici.
Co se týká pájení pinů i to by se dalo řešit až v případě potřeby, jen je vyvést.
Běžný uživatel, kterého popisuješ, se bude bát ho i jen vyndat a zandat :-)))
TonikM
 
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 22 led, 2015 5:50 pm

Re: Roco 10787

Příspěvekod vvitty » čtv 16 dub, 2015 6:58 pm

belgarat píše:Myslim ze prumerneho "stavitele" a jeho lokalni moznosti znacne podcenujes.


Ani ne... alespon vzhledem k tomu s jakymi problemy a dotazy se obcas zakaznici ozyvaji.

PS: A to neni stiznost na zakazniky co se kvuli necemu ozvou, lepe kdyz se zeptaji na kravinu nez aby si neco odpalili. Nakonec i blby dotaz je lepsi nez kdyz to jen hodi do skrine a zapomenou, takhle se da aspon zlepsit navod nebo neco lepe vysvetlit uz v popisu. Nakonec kazdy umi lepe neco jineho, ja mam na krajinare taky blby dotazy :lol:
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Roco 10787

Příspěvekod macohk » ned 19 dub, 2015 8:00 pm

Používám 10787 a LDT GBM-8-F (3Ks) k Z21 už necelé dva roky s programem TC8 . Bez problémů a i točna FL s LDT-TT-DEC-G si rozumí s touto konfigurací( mám na mysli detekci obsazení mostovky). Výhybky mají dekodéry od KUEHN WD10 a příslušenství jako osvětlení používám DCC-REL1(jen info). Když jsem po letech znovu začínal tak jsem hledal informace co je asi vhodné pro občasné blbnutí u kolejiště. Výrobců je hodně každý má své pro a proti. Cena? Co je levné? Pokud budu někdy rozšiřovat velikost kolejiště tak znovu zabrouzdám na net a uvidím. Ale pro malé kolejiště bych doporučil laikům komponenty origo výrobců. Když jsem to všechno oživoval tak jsem občas nadával na návody a asi ještě hodně dlouho budu.
Jinak bych doporučil začínajícím web ITVlak.cz . Tam je nejvíc DCC sortimentu a hodně návodů a odkazů. Pokud to s alternativou 10787 dotáhnete do konce a bude plnohodnotnou náhradou tak prosím o pořádný manuál včetně možností zapojení , referencí a videa funkčnosti. Cena určí riziko jestli to použít nebo raději originál. Je to jako u brzdy auta. Špatná detekce úseku znamená problém a třeba i zničené modely. Děkuji a hodně štěstí. :D .
macohk
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned 29 pro, 2013 9:08 pm

Re: Roco 10787

Příspěvekod BohousP » stř 24 čer, 2015 1:01 pm

V březnu jsme zde vedli debatu o ceně interfejsu mezi R-bus a sběrnici S88N. (Pro nezasvěcené - umožňuje použít stávající moduly detekce obsazení se sběrnicí S88N ve spolupráci s centrálou Z21 vybavenou R-busem.)
Vzhledem k velkému zájmu jsme dali do výroby novější verzi a díky vyššímu počtu kusů je i cena nižší o 300 Kč. A to navzdory kurzu dolaru a dražejícím součástkám z dovozu (jiné už stejně nejsou). Více na http://www.digi-cz.info/prevodnik-s88-rbus/. Kdo nevěří, ať tam běží ... :D
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Roco 10787

Příspěvekod BohousP » úte 13 říj, 2015 3:44 pm

BohousP píše:Vzhledem k velkému zájmu jsme dali do výroby novější verzi a díky vyššímu počtu kusů je i cena nižší o 300 Kč. A to navzdory kurzu dolaru a dražejícím součástkám z dovozu.


Jen pro doplnění. První série je beznadějně vyprodaná, další bude cca za měsíc. Kromě ČR a SR putovaly do Německa, Holandska i Maďarska. Nakonec jsem musel prodat i svůj vlastní modul, zájemce na to spěchal a nechtěl tolik čekat. Fotografie (včetně nové - "krabičkové" verze) jsou na http://www.digi-cz.info/prevodnik-s88-rbus/. Cena se nemění, pořád platí ta z minulého příspěvku. Po dodání nových desek počítáme také s prodejem polostavebnic:
1) Oboustranná deska, naprogramovaný procesor;
2) dps, procesor, krabička a fólie.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků