Scniffer Bus Z21

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Scniffer Bus Z21

Příspěvekod vrbav » ned 07 pro, 2014 10:37 am

Zdravím všetkých, možno sem toto nepatrí, ale už pred časom som založil vlákno Loconet a X-presnet na jednej centrále a výsledok bol taký, že sa do mňa niektorí "navážali", že načo......Ide mi najmä o to, aby som mohol využiť ovádače Multimause, Profiboss, Oto, Hugo...DT 402 spolu ......

Na margo vychytrálkov....že je to "turecký bazar"...uvedomujem si to a plánujem svoj bazár rozšíriť aj o Minimaus z DgiCZ, najnovšie ovládače z od Zdena.....prípadne bezdrátové na oboch paltformách, Xpressnet a aj Loconet....

Z 21 to umožní, mám to prakticky overené, nepotrebujem však ovládanie cez mobil, tablet a pod a vadí mi najmä jej cena.....

Zaujalo ma riešenie pripojenia Multizentrale Pro k Z 21 cez tzv. Schniffer Bus, je to pripojenie druhej centrály cez výstup J-K, teda DCC.....

Tak otázka stojí teraz takto, nie Loconet a Xpresnet na jednej centrále, ale DCC signál z dvoch centrál do jedného silového DCC výstupu....

Ako zlúčiť dva DCC výstupy, alebo príkazy z dvoch DCC cenrál do jedného DCC signálu ?

Ešte raz prakticky, výstup J-K napr. z krabičky ROCO spojiť / alebo inak pripojiť s druhou centrálou / výstupom J-K napr. z centrály Loconet cez nazvime to zlučovač DCC do jedného silového DCC, ovládač ROCO využívať len na jazdenie a Loconet centrálu využívať plnohodnotne aj na spätnú väzbu a podobne.....dúfam, že som otázku položil dsotatočne zrozumitelne......

Upozorňujem na to, že prevodník od Uhlenbrocka 63840, Maus Adapter, na pripojenie Multimouse k Loconetu sa nedá plnohodnotne využiť, s Profi-bossom v režime master, t.j. ako centrála Loconetu nefunguje a s IBX idú funkcie len do F 12...s centrálou Digitraxu to nemáme odkúšané, ale asi podobne....a navyše cena 60 €

Aby sme sa vyhli nedorozumeniam z predchádzajúceho vlákna , tak poprosím vychytrálkov, aby nereagovali na tento príspevok, v zmysle načo mi to bude, kup si Z21, je to blbosť a podobne.....
Přílohy
Sniff-Bus_gross.jpg
vrbav
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 18 zář, 2011 8:52 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Scniffer Bus Z21

Příspěvekod fulda » ned 07 pro, 2014 1:30 pm

To není úplně jednoduchá otázka.
DCC jako takové není připraveno pro takové sloučení. Je připraveno na to, že střed světa je jen jeden a ten se jmenuje centrála.
Protože nejsi první kdo se na to ptá, tak komerční komponenty používají různé metody čtení cizího DCC a přehrávání ho do vlastní centrály.
Už jsi narazil na maus adapter, podobné zařízení dělal i Lenz (nechce se mi hledat jak se jmenovalo).
Ale ono to pokaždé končí na tom, že to zařízení nedokáže rozpoznat všechny souvislosti, na které ta sledovaná centrála myslí. (to jsou třeba funkce F12+ a podobně)

Takže pokud si stanovíš přiměřené cíle, třeba najdeš adaptér, kterej bude fungovat. Ale bude to boj.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4898
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Scniffer Bus Z21

Příspěvekod vrbav » ned 07 pro, 2014 1:53 pm

Ďakujem za odpoveď, úplne rozumiem tomu, že ma asi nakoniec čaká Z 21.
vrbav
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 18 zář, 2011 8:52 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Scniffer Bus Z21

Příspěvekod fulda » ned 07 pro, 2014 5:04 pm

Ono jenom pro tvojí informaci - podezrám Z21 že pro propojení sběrnic používá podobné zařízení.
Ten Lenz se jmenuje LC100, mají tam docela dobře popsané manuál.

V každém případě si užiješ hledání použitelné kombinace která bude umožňovat "většinu" funkcí, které očekáváš.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4898
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Scniffer Bus Z21

Příspěvekod vrbav » ned 07 pro, 2014 9:03 pm

No ja som ten Lenz nikde na internete nenašiel, upozorňoval si ma na na to už v predchádzajúcom vlákne ale nič iné ako Uhlenbrock Maus adapter nebol k vyhladaniu a odskúšaniu....
vrbav
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 18 zář, 2011 8:52 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Scniffer Bus Z21

Příspěvekod fulda » pon 08 pro, 2014 11:33 am

Jak jsem psal, od roku 2002 jsem ohledně LC100 nic neslyšel, předtím se to dost řešilo a Lenz to celkem ochotně učil nové a nové protokoly, ale pak už nic. Tak je otázka, jestli to ještě vyrábí.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4898
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Scniffer Bus Z21

Příspěvekod komori » pon 08 pro, 2014 12:11 pm

Špatně ten konvertor hledáš, najdi:
http://www.lenzusa.com/1newsite1/Manuals/lc100.pdf
TT, DCC, NanoX-Paco, YaMoRC, TC9 Gold a TP9
komori
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 03 srp, 2012 3:45 pm

Re: Scniffer Bus Z21

Příspěvekod radeksindy » pon 08 pro, 2014 12:32 pm

LC100 jsme na začátku zkoušeli v Zababově, hlavně kvůli možnosti rozšíření o další ovladače. Vzhledem k využitelnosti je jasný, že Lenz výrobu záhy ukončil a léta se pak doprodávaly zbytky.

Lenz to celkem ochotně učil nové a nové protokoly, ale pak už nic

Jaké nové protokoly? Pokud si dobře pamatuji, tak to byl jen překladač DCC do XpresNetu, nic jiného to snad nikdy ani neumělo. Víš o něčem jiném? Podle mě se to nikdy ani nedostalo do stavu, kdy by to plně podporovalo to, co dnes považujeme za standard - 128 rychl. kroků, dlouhá adresa atd.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Scniffer Bus Z21

Příspěvekod fulda » pon 08 pro, 2014 1:43 pm

radeksindy píše: Lenz to celkem ochotně učil nové a nové protokoly, ale pak už nic
Jaké nové protokoly? Pokud si dobře pamatuji, tak to byl jen překladač DCC do XpresNetu, nic jiného to snad nikdy ani neumělo. Víš o něčem jiném? Podle mě se to nikdy ani nedostalo do stavu, kdy by to plně podporovalo to, co dnes považujeme za standard - 128 rychl. kroků, dlouhá adresa atd.


Oops, špatně jsem se vyjádřil. Učil to jak odesílají DCC data jiné centrály.
Například to naučili číst data z TOHOTO ovladače pro příslušenství :mrgreen:
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4898
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Scniffer Bus Z21

Příspěvekod fulda » pon 08 pro, 2014 2:09 pm

komori píše:Špatně ten konvertor hledáš, najdi:
http://www.lenzusa.com/1newsite1/Manuals/lc100.pdf


Ty modré části v mojem textu jsou prosím klikatelné a jsou to úplně stejné odkazy.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4898
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků