Centrála pro modulovku

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Centrála pro modulovku

Příspěvekod Ferda » úte 17 bře, 2020 11:04 pm

H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Centrála pro modulovku

Příspěvekod MiG » úte 17 bře, 2020 11:58 pm

Řekl bych, že osoba vystupující zde pod nickem Ondřej.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Centrála pro modulovku

Příspěvekod zdeno » stř 18 bře, 2020 6:57 am

zaplef píše:Zdravím, nějak jsem přelouskal vlákno a jen se zeptám ze zvědavosti. Jakou centrálu používá OstraMo? Dočetl jsem se, že se jedná o RKDCC, našel jsem zmíňku i na stránkách FREMO, ale odkaz (patrně na dokumentaci) je již neživý. Z jiného vlákna jen vím, že funguje ve spojení s PC s OS MS-DOS, což by nemusel být problém. Děkuji.

mam dojem, ze pouzivaji v klube moji centralu a na velke setkani vzdycky nekdo doveze IBX.
---
RKDCC chodi taky pod XP, tam se jeste da upravit Com port na hodnotu 16458 Baudu. Ja jsem vyrobil v rokoch 2003 az 2005 nad 5 central RKDCC.
Problem je, ze to vyzaduje prenosny pocitac !! Na teto centrale se odjezdilo par setkani, napriklad Bojnice 2006 az 2008.
S virtualnimi porty jsem to netestoval, protoze se hromadne preslo na IBX.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Centrála pro modulovku

Příspěvekod sidlo » stř 18 bře, 2020 7:50 am

zaplef píše:Zdravím, nějak jsem přelouskal vlákno a jen se zeptám ze zvědavosti. Jakou centrálu používá OstraMo? Dočetl jsem se, že se jedná o RKDCC, našel jsem zmíňku i na stránkách FREMO, ale odkaz (patrně na dokumentaci) je již neživý. Z jiného vlákna jen vím, že funguje ve spojení s PC s OS MS-DOS, což by nemusel být problém. Děkuji.

Zdá se, že to patří do oblasti DCC archeologie http://web.archive.org/web/20130606014112/http://www.keil-nbg.de/rkdcc.htm. Obloukem bych se tomu vyhnul. Dnes je na trhu přehršel kvalitních centrál, cenově dostupných, pro modulovku i domácí použití mající LocoNet včetně připojení k počítači.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Centrála pro modulovku

Příspěvekod zaplef » stř 18 bře, 2020 8:30 am

Přenosný počítač by nebyl problém. Láká mě něco sbastlit si doma sám (když dodělám model, taky mám dobrý pocit). Bohužel krom Miniboxu jsem jinou centrálu LocoNet nenašel.
Ačkoli jsem majitel DR5000, což pro moje domácí potřeby bude stačit, tak pokud se nepletu, pro modulovku je nevhodná z důvodu neschopnosti přihlášeni starých FREDů. A když bych už něco dělal, tak bych byl rád, aby to mělo širší využití.
Dokázal by někdo prosím poslat dokumentaci na Spax? Na netu jsem našel schéla el. zapojení, ale už ne HEX soubor pro PIC. Díky.
Uživatelský avatar
zaplef
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 26 dub, 2016 1:55 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Centrála pro modulovku

Příspěvekod zdeno » stř 18 bře, 2020 9:56 am

sidlo píše:Zdá se, že RKDCC patří do oblasti DCC archeologie

No sveho casu to dobre slouzilo :D Nic jine podobnych kvalit a dostupnosti nebylo !!
---
Asi nejvetsi problem je nemoznost obsluhy funkci nad F8 !!
Druhy problem je, ze to je velke hovado, teda neskladne a dost blbe se to prevazelo a zprovoznovalo.
Proto nedoporucuji nad tim vubec spekulovat, protoze je to uzavrena vec a nikdo nad tim uz dal nepremysli.
---
Taky SPAX je uz na hranici zivotnosti a jsou lepsi reseni a maji jine vychytavky.
Napriklad prepinani faze a zvukova indikace zkratu a vypadku DCC budiciho signalu.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Centrála pro modulovku

Příspěvekod zaplef » stř 18 bře, 2020 11:11 am

zdeno píše:Taky SPAX je uz na hranici zivotnosti a jsou lepsi reseni a maji jine vychytavky.
Napriklad prepinani faze a zvukova indikace zkratu a vypadku DCC budiciho signalu.


Dobře. Netroufám si o tom diskutovat, na to jsem lajk. Je tedy někde zveřejněn odkaz na takový zesilovač? Rád si ho postavím. Jinak by snad ještě byla cesta v BoostR - CDE, ale rád bych ctil normalizaci na bázi FREMO. Zkusil bych i Váš CentrBox, ale bez komplet dokumentace to neni možné. Ctím Vaše duševní vlastnictví. Takže záleží na Vás, zda materiál poskytnete. Děkuji.
Uživatelský avatar
zaplef
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 26 dub, 2016 1:55 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Centrála pro modulovku

Příspěvekod sidlo » stř 18 bře, 2020 11:19 am

Tady jeden booster bez potřeby µC https://www.opendcc.de/elektronik/booster/booster.html#.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Centrála pro modulovku

Příspěvekod zaplef » stř 18 bře, 2020 11:45 am

sidlo píše:Tady jeden booster bez potřeby µC https://www.opendcc.de/elektronik/booster/booster.html#.


Díky. Určitě zajímavé řešení. Jen mi připadá zkratový proud 4 A jako dost vysoký. Takže odpor, pro vyhodnocení zkratu 0,05 ohm by se dal nahradit 0,066 ohm pro vypnutí při proudu 3A?
Uživatelský avatar
zaplef
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 26 dub, 2016 1:55 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Centrála pro modulovku

Příspěvekod zdeno » stř 18 bře, 2020 11:54 am

sidlo píše:Tady jeden booster bez potřeby µC https://www.opendcc.de/elektronik/booster/booster.html#.

tento booster ma stejnou chybu, jako jsem mel donedavna sam, teda nema detekci na vypadek poloviny RailSyn, na pinech 1 nebo 6 pro sbernici X3 (Loconet).
Teda pokud vypadne polovicka DCC na RailSyn, tak to funguje, ale zas blbnou nektere ovladace. Hlavne stare Fredy to nemaji moc v oblibe a muzou odchazet Schotky diody na vstupech Rail Syn.
Toto je taky dulezity prvek bezpecnosti obsluhy a je dobre to indikovat.
---
Centrala Centrbox je opravdu hodne slozity kus zeleza a nedodavam stavebnice z toho duvodu, ze pokud se neco nepodari, vzdycky jsem vinny ja. :shock:
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Centrála pro modulovku

Příspěvekod MiG » stř 18 bře, 2020 9:54 pm

zaplef píše:
sidlo píše:Tady jeden booster bez potřeby µC https://www.opendcc.de/elektronik/booster/booster.html#.


Díky. Určitě zajímavé řešení. Jen mi připadá zkratový proud 4 A jako dost vysoký. Takže odpor, pro vyhodnocení zkratu 0,05 ohm by se dal nahradit 0,066 ohm pro vypnutí při proudu 3A?

A nebo si pohrát s "dolním" odporem na komparátoru. Ve schematu je dokonce i něco jako návod.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Centrála pro modulovku

Příspěvekod MiG » stř 18 bře, 2020 11:10 pm

zaplef píše:Přenosný počítač by nebyl problém. Láká mě něco sbastlit si doma sám (když dodělám model, taky mám dobrý pocit). Bohužel krom Miniboxu jsem jinou centrálu LocoNet nenašel.
Ačkoli jsem majitel DR5000, což pro moje domácí potřeby bude stačit, tak pokud se nepletu, pro modulovku je nevhodná z důvodu neschopnosti přihlášeni starých FREDů.

Vy máte nějakej starej FFRED?

zaplef píše:Dokázal by někdo prosím poslat dokumentaci na Spax? Na netu jsem našel schéla el. zapojení, ale už ne HEX soubor pro PIC. Díky.

HEX je tam taky...
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Centrála pro modulovku

Příspěvekod HonzaM » čtv 19 bře, 2020 5:10 am

zaplef píše:Přenosný počítač by nebyl problém. Láká mě něco sbastlit si doma sám (když dodělám model, taky mám dobrý pocit). Bohužel krom Miniboxu jsem jinou centrálu LocoNet nenašel.
Ačkoli jsem majitel DR5000, což pro moje domácí potřeby bude stačit, tak pokud se nepletu, pro modulovku je nevhodná z důvodu neschopnosti přihlášeni starých FREDů.

DR5000 umožňuje připojení starých FREDů, sám jsem vývojářům Digikeijsu dva pújčil (ten nejstarší, s LEDkami jen nad regulačním knoflíkem a jeden novější a nevrátili mi je s tím že ho potřebuji pro možnost testování dalších fw.). Čemu ale říkáš “staré” FREDy? DR5000 na srazech používáme a u FREDů kterě máme žádný problém není. Problém není ani se Zdenovým OTO který mám (Vypadá stejné jako FREd, má ale víc F), funguje i se Zdenovým OTO DUO pro dvě mašiny, doma ho používám. Používáme i DR5033. Je sice dražší než SPAX, ale je se zdrojem a hotová, bez nutnosti ji stavět.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála pro modulovku

Příspěvekod zaplef » pát 20 bře, 2020 8:09 am

MiG píše:
zaplef píše:Přenosný počítač by nebyl problém. Láká mě něco sbastlit si doma sám (když dodělám model, taky mám dobrý pocit). Bohužel krom Miniboxu jsem jinou centrálu LocoNet nenašel.
Ačkoli jsem majitel DR5000, což pro moje domácí potřeby bude stačit, tak pokud se nepletu, pro modulovku je nevhodná z důvodu neschopnosti přihlášeni starých FREDů.

Vy máte nějakej starej FFRED?


Nemám, ale zítra může vše jinak. Navíc v modulovce nikdy člověk nejede sám :-).

MiG píše:
zaplef píše:Dokázal by někdo prosím poslat dokumentaci na Spax? Na netu jsem našel schéla el. zapojení, ale už ne HEX soubor pro PIC. Díky.

HEX je tam taky...


Nenašel jsem, ale díky za SZ.

HonzaM píše:Používáme i DR5033. Je sice dražší než SPAX, ale je se zdrojem a hotová, bez nutnosti ji stavět.


Já právě bych si taky rád něco postavil. Je to zábava :) .
Uživatelský avatar
zaplef
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 26 dub, 2016 1:55 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Centrála pro modulovku

Příspěvekod Mcx » sob 21 bře, 2020 7:53 am

HonzaM píše:DR5000 umožňuje připojení starých FREDů

Bohužel to asi pravda není, poslední upgrade centrály jsem dělal někdy v prosinci a situace s přihlášením Fredů verze 1.4 se naopak zhoršila, nepřihlásil se ani jeden a to jich mám doma 12 kousků. Předtím se to náhodně občas podařilo.
Tyto verze Fredů jsou poměrně hojně rozšířeny jen mezi velikostí H0, která začala s Loconetem první.
Bez problém se přihlašuji verze 1.7 a 1.8 či různé verze ovladačů od Zdena.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2618
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků